Deutz 6206 aranıyor

Merhaba ,
Etrafında yada kendinde düzgün 6206 olan var mı? birde 540 / 1000 devir PTO var sanırım
kullanışlı mı yani hassas olduğu söyleniyor baskısı bitiyormuş düzgün kullanmaz iseniz.
vitesi senkromeçli yada olmaması sorun değil.Yakıt konusunda bir Steyr dan fazla yakar mı?
Kaportanın boyalı v.s olmasına takılmam ama yamuk yumuk olmasına takılırım özellikle camurlukların.
Kendi arazimden olan saplardan saman yapacagım 50-60 araba kadar.Saman konusunda nasıl olur.
Balya makinasında düzgün başarısız değil.Hararet konusunu konuşmuyorum bile.
Bilgilendiren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ynt: Deutz 6206 aranıyor

Boost26 link=topic=43591.msg402962#msg402962 date=1305793537' Alıntı:
Merhaba ,
Etrafında yada kendinde düzgün 6206 olan var mı? birde 540 / 1000 devir PTO var sanırım
kullanışlı mı yani hassas olduğu söyleniyor baskısı bitiyormuş düzgün kullanmaz iseniz.
vitesi senkromeçli yada olmaması sorun değil.Yakıt konusunda bir Steyr dan fazla yakar mı?
Kaportanın boyalı v.s olmasına takılmam ama yamuk yumuk olmasına takılırım özellikle camurlukların.
Kendi arazimden olan saplardan saman yapacagım 50-60 araba kadar.Saman konusunda nasıl olur.
ahada deutz ustası bi cevaplasın..kuyruk mili çok çok kullanışlı zaten çift debriyaj el debriyajı istediğin şekil kullanırsın aynı ayak debriyajı gibi+çok sağlam.kim demiş hassas diye...vitesler senkromençli ve senkronize şanzıman..taksi gibi vitesleri var..yakıtı steyr le hemen hemen aynı.az da yakabilir..biz 10 yıl kullanmışız her yıl 100 römorktan fazla saman yapmışız ne debriyaj değişti ne baskı..hararet diye bişey yok göstergede yok zaten tık demedi..ağustosun o sıcağında bile öğlen 3 römork doldurup geliyoz gık yok..balyayı daha rahat yapar samandan.. bi tane vardı eskişehirde çok temiz motor revizyonlu..10,5 diyodu sattımı duruyomu bilemem..bunları zaten sırf kuyruk mili işi için alıyolar..santrifüjlere takıyolar su basıyolar.. ok-*-stemiz bulursan hiç kaçırma..memnun kalırsın...

1006 link=topic=43591.msg403213#msg403213 date=1305821919' Alıntı:
ahada deutz ustası bi cevaplasın..kuyruk mili çok çok kullanışlı zaten çift debriyaj el debriyajı istediğin şekil kullanırsın aynı ayak debriyajı gibi+çok sağlam.kim demiş hassas diye...vitesler senkromençli ve senkronize şanzıman..taksi gibi vitesleri var..yakıtı steyr le hemen hemen aynı.az da yakabilir..biz 10 yıl kullanmışız her yıl 100 römorktan fazla saman yapmışız ne debriyaj değişti ne baskı..hararet diye bişey yok göstergede yok zaten tık demedi..ağustosun o sıcağında bile öğlen 3 römork doldurup geliyoz gık yok..balyayı daha rahat yapar samandan.. bi tane vardı eskişehirde çok temiz motor revizyonlu..10,5 diyodu sattımı duruyomu bilemem..bunları zaten sırf kuyruk mili işi için alıyolar..santrifüjlere takıyolar su basıyolar.. ok-*-stemiz bulursan hiç kaçırma..memnun kalırsın...

Ustalığını, yaşını v.s bilmem 1006 ve burda tecrübe dediğin şeyi kazanmışın bunu biliyorum utanılacak gücenilecek bişey yok tabii...Actıgın topicler sordugun sorular hala duruyor burdan anlaşılıyor. :) Deutz ' un var tamam ama şu ustası yok babası kralı diye amütevazi olayınız garip arkadaşlar...Ben bilen deneyimleri olan illaki Deutz fun ' ları değil kullanan , bi kaç kez iş yapmış olan arkadaşlardan da paylaşmalarını bekliyorum.Kısacası ' ' + ' ' ları ve ' ' - ' ' leri ile paylaşılsın. Yavaş gitmesi devirsiz olduğunu biliyoruz.Az yakar demişsiniz oda bu sebepten sanırım.Yoksa Steyr ile Deutz motor hacmini sorarlar.

Hayatımda 2 kez niyetlendim 62-06 almaya 2 sindede hevesim kursagımda kaldı.
Alacagım 1 galeride idi 7.000 TL anlaşmıstık bana kuyruk milinin debriyajını harala gürele kullanma dıger traktörler gibi değil sorun cıkar baskısını bitirirsin dedi birde şanzumanı sıkıntı cıkarırsa baya masraf acar dedi ki gelmiş basına galeri sahibinin 5000 TL komple sıfır şanzuman almış (işçilik dahil) Konyadan kendi 62-06 sına onu satmam dedi.
O dediğin satan Eskişehirdeki arakadaşı biliyorum Çifteler ' de revizyondan sonra şanzumana para harcadı ayna mahrutiye 2.500 TL sanırım ve fiyatı 8.500 TL idi traktörün son pazarlık yapmıştık sonra 10.500TL den kuruş inmem dedi.Yani alaydım ben o traktörü herhal yanmıştım şanzuman elimde patlayacaktı. :) O arkadaş bana çift sürerken MF 285 den daha hızlı olduğunu ve çiftte tarlada MF 285 ile hemen hemen aynı yaktığını söyledi olsa olsa 10-12 Lt az yakmıştır dedi.
Kuruk mili kullanışlı balyada kullanılıyor ve şantrafüjde kullanıldığınıda biliyorum.Ben kuyruk mili kaç devirli secenekler ne onu sordum 540 yada 540/1000 hangisi ? Balyada aman aman zorlanmıyor cogu traktör zaten.Ama saman işte beni düşündüren zarıl zarıl saatlerce bütün gün saman makinası koşulacak kıyamıyorum.
Acıkcası ben başıma gelecek şanzuman yada ayna mahruti sorunu çıkmasından çekiniyorum Steyr olsa korkmam :) ayna mahruti + işçilik 1800TL .Birde hepsi senkromeçli değil sanırım 62-06 ların 1978 ve sonrasını almamı önerdiler.
Eniştemiz aldı 2 ay kadar önce 8.500TL orjinal boyası v.s görmen lazım çok temiz öz amcam bulmuş enişteye nasıl kızdım anlatamam :)

Holland link=topic=43591.msg403217#msg403217 date=1305822159' Alıntı:

Güzel kardeşim linkleri koymuşunda kenarında orasında burasındaki tarihlere baktın mı hiç? www.makinaarabul.com linklerinde ulaşım bilgileri yok dikkat etmemişsin sanırım.
1. link İlan tarihi 07.11.2009
2. link Pasif ilan
3. link İlan tarihi 25.04.2010
Arkadaşlar sağda solda alım-satım sitelerinde ki linklerini burada paylaşıp zahmet vermeyiniz çoğumuz girip bakıyoruz bilindik traktörler zaten... ok-*-s
Ben bizzat çevrenizde ki yüz üstüne çıkmamış,satılmaya niyetli ama ilanı olmayan,traktörünü değiştirmek isteyen şahıslar varsa onları bilmek isterim.
Yakın köyde,belde de, yolda , bayırda denk gelmiştir yada kulak kabartmışsınızdır bu bakımdan sordum.
Deutz bulamaz isem JD 2130 almayı düşünüyorum . :8

Deutz - JD- Ford- Steyr fanıyım :)

kuyruk mil 540 kardeşim..biz de 2 tane var bunlardan..o kadar kullanıldı her işi yaptı bi sıkıntı olmadı..ağır devirli olduğu doğru..ben çok kişi tanıyorum bunları zamanında sıfır alıpta hala kullanan hepsi memnun met ediyolardı..ki çiftte çoğu motoru sollar..285 kadar naptın yaw steyr kadar yakar..6206 ların hepsi senkromenç şanzıman aynı zamanda senkronize..korkma bişey olmaz..korkuyosan da git fendt al jd al..

1006 link=topic=43591.msg404825#msg404825 date=1306000695' Alıntı:
kuyruk mil 540 kardeşim..biz de 2 tane var bunlardan..o kadar kullanıldı her işi yaptı bi sıkıntı olmadı..ağır devirli olduğu doğru..ben çok kişi tanıyorum bunları zamanında sıfır alıpta hala kullanan hepsi memnun met ediyolardı..ki çiftte çoğu motoru sollar..285 kadar naptın yaw steyr kadar yakar..6206 ların hepsi senkromenç şanzıman aynı zamanda senkronize..korkma bişey olmaz..korkuyosan da git fendt al jd al..

79-80 modelinde 540/1000 PTO var bu nasıl oluyor.Her iş yapmıştır etmiştir sıkıntı olmaz bende olur ver Deutz un yarısı kadar para sanayiye hibe olsun.Memnun olan var memnun olmayanı duymadım Allah var.Tek işte yavaş yavaş derler başka bişeyi yok. Ama o eleman doğru konuşur satacagı malı neden övmesin 285 s de var mış kendinde iki traktörle de tarlasını sürüyor muş arkalı önlü 1 teneke az yaksın olsun olsun demişti 285 s ile aynı gidiyor demişti çiftte.Steyr kadar az yakar mı bilmiyorum ama çiftte iyi gider Deutz .
Fendt 106 turbomatic bulamadım temiz JD 2130 keza öle çogu cacık kepceden cıkma birde fiyatları muazzam fırlamış Fendt ' e 12.000 TL diyorlar JD 2130 ada aynı şekilde..
Şimdilik işimi görecek olan Deutz 62-06 hem fiyatı hem iş yapabilriliği. Deutz 68-06 da olur fakat millet güzel rakamlar çekiyor ona :S

Boost26 link=topic=43591.msg404831#msg404831 date=1306001715' Alıntı:
79-80 modelinde 540/1000 PTO var bu nasıl oluyor.Her iş yapmıştır etmiştir sıkıntı olmaz bende olur ver Deutz un yarısı kadar para sanayiye hibe olsun.Memnun olan var memnun olmayanı duymadım Allah var.Tek işte yavaş yavaş derler başka bişeyi yok. Ama o eleman doğru konuşur satacagı malı neden övmesin 285 s de var mış kendinde iki traktörle de tarlasını sürüyor muş arkalı önlü 1 teneke az yaksın olsun olsun demişti 285 s ile aynı gidiyor demişti çiftte.Steyr kadar az yakar mı bilmiyorum ama çiftte iyi gider Deutz .
Fendt 106 turbomatic bulamadım temiz JD 2130 keza öle çogu cacık kepceden cıkma birde fiyatları muazzam fırlamış Fendt'e 12.000 TL diyorlar JD 2130 ada aynı şekilde..
Şimdilik işimi görecek olan Deutz 62-06 hem fiyatı hem iş yapabilriliği. Deutz 68-06 da olur fakat millet güzel rakamlar çekiyor ona :S
deutz bütün modelleri 540 abi..yaw ne diyorum korkma sen..çiftte çok iyi deutz..bişey daha söliyim..bu jd lerin yakıtı fazlaymış ama..fednt 106 larda arkadan dişli kırıyolarmış..sitede duymuştum..e deutz dada terettütlüsün sen..jd ler inşaattan çıkma hep..deutz 6806 da çok iyi olurdu ama dedğin gibi iyi para çekiyolar onlara haşatına bile 17 çekiyolar..62 ye göre güçlü ve seri buçukta var ondan galiba..deutz motorları dayanıklılığı sağlamlığı ve ekonomikliliğle bilinir..motordan zaten hiç korkma..öldüremessin..sen demiştin ya 62 de hız yok ama 10 ton yüke bayır aşşa banamısın demedn indirdi diye yakıtına bakmıştında bişey yakmamıştı...sen dedin bunları..bizim yan komuşu deutz 6206 almıştı 7 bine 9 binede sattı.gitti hattat aldı şimdi çok pişman..bide 106 lara o kadar para verilmez 8.600 e var bi tane eski fiayatları 8 9 bindi şimdi 14 diyen de var..neyse hayırlısı olsun ucuza bulursan 6806 süper olur...http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-1976-model-6206-deutuz-49678635/detay/?işte bu motor..http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-deutz-fahr-6806-41429665/detay/?

deutz güzel traktördür kuyruk mili seri oldugu için balyacilar kullanır ama balyaciların meşhur traktöru 640 fiatada bi bak istersen 640 ların hem parçası çok hem yakıtı güzel deutzda parça sıkıntısı olabilir..

Black.Boyss.37 link=topic=43591.msg405079#msg405079 date=1306058978' Alıntı:
deutz güzel traktördür kuyruk mili seri oldugu için balyacilar kullanır ama balyaciların meşhur traktöru 640 fiatada bi bak istersen 640 ların hem parçası çok hem yakıtı güzel deutzda parça sıkıntısı olabilir..
doğru diyon halil..ama 640 nda fiyatları yüksek bunlara göre arkadaş 10 bini geçmek istemiyor..

1006 link=topic=43591.msg405084#msg405084 date=1306059677' Alıntı:
doğru diyon halil..ama 640 nda fiyatları yüksek bunlara göre arkadaş 10 bini geçmek istemiyor..
evet çok para istiyorlar 640 lara pek güzel tarafıda yok kuyruk mili seri o kadar jd ford deutzdan dahada prim yapıyor hayret yani 35 bin isteyen var.. Geçen bi 106s kaçırdık 300 saatde fabrika tekerleri üzerinde hiç değişeni göçenı yok 12 bin istiyordu biraz sıkışıkdık alamadık..

Boost26 link=topic=43591.msg402962#msg402962 date=1305793537' Alıntı:
Merhaba ,
ya bırak kardeşim Deutz meutz hikaye onlar bende bir yanılgıya düştüm 5000 e aldım , hayatımın hatasını yaptım 9000 e mal ettim. 2600 e sattım.... Evet iyi olabilir ama artık zamanı gerçekten geçti. Bak unutma güzel kardeşim 'alışverişte halkın yaptığını yapacaksıné git fiatal mf al new holland al. sen deutzun ustasını bulamazsın bir kere . doğrudur servis belki vardır ama anlayan servisi bana bir göstersene. parçaları orjinal bulamazsın., bulsan pahalılıktan taktıramazsın , taktırsan orjinali gibi olmaz. Bak unutma bu motorlara eskidikten sonra ne kadar bakım yaptırırsan yaptır hep inkar eder. ... belki de yanılıyorumdur bilemem ama benim çok ağzım yandı gerisini sen düşün.

1006 link=topic=43591.msg405067#msg405067 date=1306053125' Alıntı:
deutz bütün modelleri 540 abi..yaw ne diyorum korkma sen..çiftte çok iyi deutz..bişey daha söliyim..bu jd lerin yakıtı fazlaymış ama..fednt 106 larda arkadan dişli kırıyolarmış..sitede duymuştum..e deutz dada terettütlüsün sen..jd ler inşaattan çıkma hep..deutz 6806 da çok iyi olurdu ama dedğin gibi iyi para çekiyolar onlara haşatına bile 17 çekiyolar..62 ye göre güçlü ve seri buçukta var ondan galiba..deutz motorları dayanıklılığı sağlamlığı ve ekonomikliliğle bilinir..motordan zaten hiç korkma..öldüremessin..sen demiştin ya 62 de hız yok ama 10 ton yüke bayır aşşa banamısın demedn indirdi diye yakıtına bakmıştında bişey yakmamıştı...sen dedin bunları..bizim yan komuşu deutz 6206 almıştı 7 bine 9 binede sattı.gitti hattat aldı şimdi çok pişman..bide 106 lara o kadar para verilmez 8.600 e var bi tane eski fiayatları 8 9 bindi şimdi 14 diyen de var..neyse hayırlısı olsun ucuza bulursan 6806 süper olur...http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-1976-model-6206-deutuz-49678635/detay/?işte bu motor..http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-deutz-fahr-6806-41429665/detay/?

JD fazla evet düzde kullanmayacaksın garajda duracak o işten işe anca ve de JD nin ustası zor gerçi Aydında tandığım var JD servis...Ama sagda solda toplatanların agzı yanmış sakın girme dedi yani iyisini al ama 7000-8000TL düşerse elleme dedi yarısı kadar masraf yaparsın dediler büyük dayımız var vefat etti Eskişehire gelen ilk JD 2030 ruhsat bile almamış zamanında o şimdi toplanmayı bekliyor eger cocukları uygun fiyata bıraksalar onu alıp toplamayı dusunuyorum ama ölüsüne 5000TL dediler bilmedikleri için benim en az 5000 TL daha masraf yapmam lazım ki benim işime yarasın ama temiz bişey olur ok-*-s ...Fendt hakkında bu dedin şekilde duyum almadım.Köydeki komşumda abartmayım sayısız 103 ve sayısız 106 kullandı babam zamanında kullanırmışta adam kardeşin yitirmiş o traktörde hala Fendt kullanmış o kadar düşün.Hiç o şekilde bi duyum almadım. yani gecen yıl 7000TL olan traktör şimdi 10.000TL lerden bahsediliyor.
6806 iyi olur ama kaç tane ki zaten ve de satılık az..O gönderdiğin linktekileri biliyorum yakın benim oraya gitmedim aramadım ama o kadar paraya 2 traktör alırım.
Balıkesirdeki 6206 aradım ben kardeş 9000 TL den inmıyor adam onu gözüme kestirmiştim hakkaten ee begendımde kaportanın boyalı olması falan dert degıl benım için ama camurlukları yamuk sag tarafa bakarsan göreceksın ve adam balyacımıs bunu kullanan sahıs eskı sahibi.
Yahu sitelerden bakıyosunuz traktör alım satımı için...Köylere inmiyosun yada hbaerin olmuyor neleri var 9000TL yakın köyümde 768 satıldı, 12500 TL 87 8073 satıldı yine 2 ay kadar önce..benim amacım bu topici acarken zaten sitelerden ordan burdan alamk değil.Cevrenizde var mı diye actım.Galericiden alma nyetim yok acıkcası. :S

faziletli link=topic=43591.msg405491#msg405491 date=1306097917' Alıntı:
ya bırak kardeşim Deutz meutz hikaye onlar bende bir yanılgıya düştüm 5000 e aldım , hayatımın hatasını yaptım 9000 e mal ettim. 2600 e sattım.... Evet iyi olabilir ama artık zamanı gerçekten geçti. Bak unutma güzel kardeşim 'alışverişte halkın yaptığını yapacaksıné git fiatal mf al new holland al. sen deutzun ustasını bulamazsın bir kere . doğrudur servis belki vardır ama anlayan servisi bana bir göstersene. parçaları orjinal bulamazsın., bulsan pahalılıktan taktıramazsın , taktırsan orjinali gibi olmaz. Bak unutma bu motorlara eskidikten sonra ne kadar bakım yaptırırsan yaptır hep inkar eder. ... belki de yanılıyorumdur bilemem ama benim çok ağzım yandı gerisini sen düşün.

Deme yahu kardeş cidden ne denir bu durumunada senin bilmiyorum...Bu anlattıklarını yazmıştım yukarıda parça pahalılıgından bahsediyor Deutz yapan ciddi temiz çalışan Eskişehir de var o yönden bi sıkıntı çıkmaz sanırtım. hatta örnek verdim galerici adam bahsetti aynı senin olayını o benim kulaklarımda hala. ben pahalı traktör aramıyorum ama ucuz etin yahnisinden örnek vereceksin bu sözüme karşılık. ucuz etin yahnisi iyide olabiliyor ben Ford4000 cok güzel bi rakama aldım. memnunum şuan hidrolik sorunu çekiyorum yine zamanında oldugu gibi fakat amcamın yanlıs kullanımı yüzüden 37 senelik kavak kökü kalırmaya çalışmış adam inanmadım deli misin dedim işte burda olaya teknik bilgi bilmekte gerekiyor onun kaldıracagı max. 1800 kg sen gidiyosun min 2.5 - 3 tonluk kökü kaldırıp sürümeye çalışıyosun insaf. :(
Fiat 640 demiş arkadaşlar 16.000-18.000 TL vermek mantıksızlığın daniskası 12.00-13.000 TL olan traktördü + yakıtı sanki fazla Deutz a göre tamam balya saman için 640 kral kolay kolay sorun cıkaranı duymadım bunu kimse inkar etmez 65-46 60-66 lar ile saman yapanlardan daha uzun gidiyor traktörün ömrü bu denendi defalarca.
MF demeyelim UZEL diyelim :) Ben samana sokan görmedim MF-UZEL bizim oralarda yapılmaz ya kıyamadıklarından mı yada çok yaktıklarından mı bilmiyorum + rakamları soylemiyorum.
Benim aradığım 10.000 TL gecmeyen traktör dogrusunu söylemem gerekirse bütcem yetmez arabamı falan satmam lazım o yazdıgınız markalar ıcın onuda gerekli bulmuyorum. ok-*-s

faziletli link=topic=43591.msg405491#msg405491 date=1306097917' Alıntı:
sen bana sormuştun almadan önce nasıldır masıldır filan..bende bildiklerimi + sını - sini söledim..kullanmasını bilcen bu motorlar zaten eski gelmiş 40 yaşına ağır işe zaten gitmez ki vurdurmaya hiç gelmez..kullanıcı hatasından dolayıda bu başına gelmiş olabilir..2600 e gitmez o motor sıfr motoru söküp satsan 3 3.5 bin eder 9 bine mal ettim niye satıyosun ki hem arızası neydi..ben 2 tane bunca sene kullandım bişe olmadı kaç kişi tanıyorum ben yıllarca kullanıp masraf etmiyen sıfır almış adamlar var hiç sorunsuz kullanmışlar..örnek olarak tunay, yolcu123, madgay mehmet1414 daha başka isimlerde vardı..şanzıman dğıtan steyr de var nh de var doğru düzgün kullandıkça hiç bişey olmuyo aksini idda ediyosan seninkinde bi sorun vardır aldığın kişi arkadaşındı ya onda bişey oldumu peki bu sana gelince böyle yaptı..haddinden fazla zorlamaya gelmez eski makinaların hiçbiri..

Boost26 link=topic=43591.msg405589#msg405589 date=1306143051' Alıntı:
Deme yahu kardeş cidden ne denir bu durumunada senin bilmiyorum...Bu anlattıklarını yazmıştım yukarıda parça pahalılıgından bahsediyor Deutz yapan ciddi temiz çalışan Eskişehir de var o yönden bi sıkıntı çıkmaz sanırtım. hatta örnek verdim galerici adam bahsetti aynı senin olayını o benim kulaklarımda hala. ben pahalı traktör aramıyorum ama ucuz etin yahnisinden örnek vereceksin bu sözüme karşılık. ucuz etin yahnisi iyide olabiliyor ben Ford4000 cok güzel bi rakama aldım. memnunum şuan hidrolik sorunu çekiyorum yine zamanında oldugu gibi fakat amcamın yanlıs kullanımı yüzüden 37 senelik kavak kökü kalırmaya çalışmış adam inanmadım deli misin dedim işte burda olaya teknik bilgi bilmekte gerekiyor onun kaldıracagı max. 1800 kg sen gidiyosun min 2.5 - 3 tonluk kökü kaldırıp sürümeye çalışıyosun insaf. :(
Fiat 640 demiş arkadaşlar 16.000-18.000 TL vermek mantıksızlığın daniskası 12.00-13.000 TL olan traktördü + yakıtı sanki fazla Deutz a göre tamam balya saman için 640 kral kolay kolay sorun cıkaranı duymadım bunu kimse inkar etmez 65-46 60-66 lar ile saman yapanlardan daha uzun gidiyor traktörün ömrü bu denendi defalarca.
MF demeyelim UZEL diyelim :) Ben samana sokan görmedim MF-UZEL bizim oralarda yapılmaz ya kıyamadıklarından mı yada çok yaktıklarından mı bilmiyorum + rakamları soylemiyorum.
Benim aradığım 10.000 TL gecmeyen traktör dogrusunu söylemem gerekirse bütcem yetmez arabamı falan satmam lazım o yazdıgınız markalar ıcın onuda gerekli bulmuyorum. ok-*-s
sen ozaman bi işbora yada enterlere bak hem daha ucuz..ama onlardada aynı sorunla karşılaşabilirsin eski makina sonuçta..bu deutz lar alman malı kardeş almanlar kötü bişey yapmaz bunu sende bilirsin..safkan alman bu deutzlar..arka aksam biraz zayıf olabilir ama zorlanmadıktan sonra bişey olmz..ağır devirli ve motor güçlü geliyo patinaj da yapmıyo bunlar..e motor şanzımanla difrensiyele yükleniyo ya çekecek yada kendini dağıtacak işte..

1006 link=topic=43591.msg405834#msg405834 date=1306172648' Alıntı:
sen ozaman bi işbora yada enterlere bak hem daha ucuz..ama onlardada aynı sorunla karşılaşabilirsin eski makina sonuçta..bu deutz lar alman malı kardeş almanlar kötü bişey yapmaz bunu sende bilirsin..safkan alman bu deutzlar..arka aksam biraz zayıf olabilir ama zorlanmadıktan sonra bişey olmz..ağır devirli ve motor güçlü geliyo patinaj da yapmıyo bunlar..e motor şanzımanla difrensiyele yükleniyo ya çekecek yada kendini dağıtacak işte..

Ule dalga mı geçiyosun sen yok İşbora al yok Enter al diye... noo*-*- belki hayatında işbora 4000A kullanmamışındır bile bizim vardı.blok yardık tarlada.vites karışması dışında bi haltı olmuyordu. harmandan harmana vites tamir takımı yeniliyoduk 4-5 farklı adam binince traktöre oluyor böyle.
Bütün traktörlerle aynı sorunu yaşayabilirsin ben daha önce aldıgım 8073ü bir ögretmenden aldım garaj traktörüydü 4-5 sene hiç tarlaya koşulmamış ben aldım 1 gün Eskişehir içinde kullandım ertesi gün traktörü Eskişehir sınırları dışına çıkaramadım 33 km sonra traktör kitledi. ayna mahrutiye inanmıcaksın pirinç tanasi kadar metal parçası sıkışmış ne kırılma ne yenme ne başka bişey 4-5 sene yatınca traktör yağın ulaşmadığı yerlerde pas oluşmuş ve bu meydana geldi.Ben bu durumu iyi bilirim ve yaşadım babam falan kitlemedi ben son dip kere dip gazla arkamda abartısız 5-6 ton yük (tarım aracları vardı) ile giderken ite ite kitledi hemde bildigin Eskişehir-Ankara asfaltında trafikte bim-*s
Sorun parça pahalılığı her yerde olmayışı Konya ' da var evet biliyoruz.Arka aksam hakkında denemem olmadı.
Birde senin yanlışın var diğer yorumunda yazmışsın ben yok 10 tonla 2-3 adet arkamda römorkla tepeden bayırdan inmedim beni karıştırdın başkasıyla...Benim buna benzer bi kullanmam oldu fakat abartılacak şekilde değil. Fendt 106 s için oldu bu doğru ama paylaşmadım kimseyle.
1006 kardeşim Deutz kötü olsaydı zaten arayış içine girmezdim..Bu arada o Balıkesirdeki 6206 satıldı.

bende john deere 2030 da var kaliteli cok güzel traktor eskimediği sürece kullanıcıları düzgün kullanmışdır bizim bursa 1030 1130 2130 2030 yığınla ama kimse satmıyor kıyamıyorlar traktore hararet hiç yok cekiş süper emsallerinde tek 5000 forda kafa tutamadım diğerlerini alayına gider yani ... balya için john deere güzel traktor kuyruk mili devirli ve motoru 3600 dewir göstergesini ceviriyor...640 dan da daha güçlüdür saglamdır motor ömrü daha uzundur ... tavsiye edeceğim 3 traktor var birisi fiat 750 special 10 bine rahat bulursun 2040- 2030 12 ye cok temiz bulunur ve hema 5875 13 e rahat bulunur ve bu traktorler içinde en iyisi ve en modellisi budur ... 10 bin 76 77 model bi traktore verecegime ford 5000 gibi kaliteli olmasada 2000 model 5875 e veririm

Black.Boyss.37 link=topic=43591.msg406117#msg406117 date=1306216209' Alıntı:
bende john deere 2030 da var kaliteli cok güzel traktor eskimediği sürece kullanıcıları düzgün kullanmışdır bizim bursa 1030 1130 2130 2030 yığınla ama kimse satmıyor kıyamıyorlar traktore hararet hiç yok cekiş süper emsallerinde tek 5000 forda kafa tutamadım diğerlerini alayına gider yani ... balya için john deere güzel traktor kuyruk mili devirli ve motoru 3600 dewir göstergesini ceviriyor...640 dan da daha güçlüdür saglamdır motor ömrü daha uzundur ... tavsiye edeceğim 3 traktor var birisi fiat 750 special 10 bine rahat bulursun 2040- 2030 12 ye cok temiz bulunur ve hema 5875 13 e rahat bulunur ve bu traktorler içinde en iyisi ve en modellisi budur ... 10 bin 76 77 model bi traktore verecegime ford 5000 gibi kaliteli olmasada 2000 model 5875 e veririm

Halil aslında Deutz konusunu saptırmak istemedim JD yok Fendt diye ama aklımdan gecen onlar dıye paylaştım. JD yi bilirim 2030 u difransiyele oturana kadar çift sürdüm onunla. En azından 2030 toplarım 10.000TL ye ben yaptım derim rahat kullanırım. 2040 tavsıye etmiyorum şu konuda herseyıyle aynı 2030 dan tek farkı daha ağır devırlı olması cok yakması ve el freni olması JD 2030-2130 serisinde el freni yok. 750 s öneriyosun güzelde löpür löpür içtiği hakkında bi fikrin var mı bildiğin 285 s ile aynı yakıyor noo-*-s cok uzun traktör dönmek etmek zor ondan kullandın mı bilmiyorum. :8
Bugün Hema ve Farmtrak o Ford un teknolojisini kullanmakta Ford forever derim :) Nasıl UZEL MF nin yerini tutmuyormuş buda o sekil.

Deutz hala aranmakta :D