same tiger 70 ve deutz agrolux 70

selam arkadaşlar bu iki motora çok takıldım çok hoşuma gidiyo ufak ve rakiplerine gore iyi motorlar yakıtı güzel de diyolar degar da ne kadar yakıyor acaba kullanıcılar soyleyebilirlermi acaba normal 4 12 inç pulluk takılacak toprakta bu 2 motor ne yakar?

Ynt: same tiger 70 ve deutz agrolux 70

Bizim köyde bir Same Explorer 75 var ve traktördeki işçilik neredeyse sıfır, her tarafı kaba saba yapılmış tuhaf bir makine. Yük altındayken ve herkte dumanı eksik olmuyor, çok fazla da bayılma yapıyor. Bu bahsettiğin model de 75 gibiyse uzak dur derim ama, aynı grubun traktörleri olsa da Deutz daha iyi olabilir.

Holland link=topic=43598.msg403079#msg403079 date=1305808805' Alıntı:
Bizim köyde bir Same Explorer 75 var ve traktördeki işçilik neredeyse sıfır, her tarafı kaba saba yapılmış tuhaf bir makine. Yük altındayken ve herkte dumanı eksik olmuyor, çok fazla da bayılma yapıyor. Bu bahsettiğin model de 75 gibiyse uzak dur derim ama, aynı grubun traktörleri olsa da Deutz daha iyi olabilir.
hım bende erkunt var değiştirmeyi düşünmüyorum ama çok hoşuma gidiyo erkunt malesef çok büyük oldugundan her tarafa sığmıyo hayvanların altını kürüyecegimiz zaman falan sıgmıyo ama taş gibi motor same deutz 70 leri aynı sadece samede 4 hidrolik çıkışı var deutzda 2 başka fark yok diye biliyorum ovende çok yerende çok onemli olan yakıt

arkadasım sende ne marka traktor var bılmıyorum ama sallama ve kullanmadanda konusma aynı same 75den bendede var.yakıt yok işçiligi guzel.ve en onemlısı rakıplerının hepsınden daha az yakar.her ıddaya varım.same bolumunde vıdeolarda benım motorun vıdeoları var.bakabılırsın.kardesım alacak san al derım motorlar yakmıo.halamın oglunda var işçiligide guzel yakıtıda.ayrıca same ve deutzun kalıtelerı aynı hıc bı fark yok

noo-*-s

arapörenli link=topic=43598.msg403363#msg403363 date=1305833308' Alıntı:
arkadasım sende ne marka traktor var bılmıyorum ama sallama ve kullanmadanda konusma aynı same 75den bendede var.yakıt yok işçiligi guzel.ve en onemlısı rakıplerının hepsınden daha az yakar.her ıddaya varım.same bolumunde vıdeolarda benım motorun vıdeoları var.bakabılırsın.kardesım alacak san al derım motorlar yakmıo.halamın oglunda var işçiligide guzel yakıtıda.ayrıca same ve deutzun kalıtelerı aynı hıc bı fark yok

Bende Same olmadığı için böyle düşünüyor değilim, marka sorun değil yani ben gördüğümü söylüyorum. Hem böyle 'sallama, konuşma' falan gibi kelimeler hoş değil. Ayrıca kullandım traktörü, soba borusuna geçirilmiş düdüklü tencere boyutundaki hava filtresi yüzünden önümü, arka camın tuhaf yapısından dolayı da arkamı görmekte epey zorlandım. Yanımdaki arkadaşım da kabinde yer bulamadığı için benim yarı kucağımda oturdu. Belki farklı traktörlerden bahsediyoruzdur ne dersiniz ?

same tigerde de deutz motoru var.yakıt olarak 12 inç 4 lü ünlü marka pulluk ile 6 lira civarı yakıyor.motor daha tam olarak açık değil 250 saatte 500 saatten sonra dahada düşecektir.yerin tavıda ağırdı. ben kullanıyorum yakıt ve çeki olarak memnunum.bizim köyde birde erkunt nimet 70 var adam aldığına bin pişman motor yürümüyor erkunta heryerde kafa tutar.

arapörenli link=topic=43598.msg403363#msg403363 date=1305833308' Alıntı:
şu sallama, falan filan ı düzelt

vahit11 link=topic=43598.msg403513#msg403513 date=1305840306' Alıntı:
same tigerde de deutz motoru var.yakıt olarak 12 inç 4 lü ünlü marka pulluk ile 6 lira civarı yakıyor.motor daha tam olarak açık değil 250 saatte 500 saatten sonra dahada düşecektir.yerin tavıda ağırdı. ben kullanıyorum yakıt ve çeki olarak memnunum.bizim köyde birde erkunt nimet 70 var adam aldığına bin pişman motor yürümüyor erkunta heryerde kafa tutar.
kardes yanlış bılıosun samedede deutzdada same motoru var

ya arkadslar bende same explorer 3 85 var yakıtı biraz fazla ama ona görede çekişi iyi ama benim duyduğum same tıger ler yakıtı cok ideal çekişide iyi bende düşünüyorum almayı samenin bana göre tek sorunu var oda yedek parcası pahalı oda aşılırsa geriye sorun kalmıyor zaten deutz same bunlar aynı bendeki samede deutz motoru var cok memnunum bence düşünmene gerek yok al derim same yada deutz

arkadaşlar same taygır ile devtz agrolüx 70 ler şimdi interkollu olarak 75 hp çıkarılıyor iki side aynı şahsuvaroğlu bandırma fabrikasında monte ediliyor yakıt çok ekonomik en önemlisi çok sağlam traktör sizlere tavsiyem avrupa traktörleri hiç bir zaman yerli traktörler gibi kıyaslamayın yerliler çok yakar çok ariza yapar yabancilar pahalı olur ama sağlam olur

mevzusu geçen bu iki tip traktörde tiger 70 ve agrolüx 70 sadece kabut rengi dışında montajı motorundan arka pimine kadar aynıdır ve ikisininde motoru sdf 100w3 wt(water cooleed turbo)dur yani deuthz menşeilidir ve maalesef uretimden kalkmıştır intercooler ilavesi yapılan bu modeller de ürün gamı 70 den 75 e yükseltilmiştir ve avanslı motor yani pompasız motor diye geçer sitede kendi çektiğim motorların videosu mevcuttur 4 ileri ve ve 3 ara seçme sanzımanlı bu motorlar gerçekten güçte kendini yenmektedir balıkesirdeki montaj fabrikasının kurulması ise tamamen sahsuvaroğlunun bende bu işte varım demesi ve ithal traktöre uygulanan yüksek gümrük vergisinden kaçınmak içindir bu urun gamındaki modeller belçika dışında dünyadaki butun ulkelerde aynı marka içinde satılmaktadır alan pişman olmaz