t5050 kullanan arkadaşlar

slmlar t5050 kullanan arkadaşlara bir sorum olacak yakıtından ve çekişinden sorun yaşayan oldu mu ? olduysa nasıl düzelttiniz? cevaplarınızı bekliyorum... saygılar..

Ynt: t5050 kullanan arkadaşlar

serkanarslan link=topic=43724.msg405032#msg405032 date=1306016702' Alıntı:
slmlar t5050 kullanan arkadaşlara bir sorum olacak yakıtından ve çekişinden sorun yaşayan oldu mu ? olduysa nasıl düzelttiniz? cevaplarınızı bekliyorum... saygılar..
sen önceden hangi traktörü kullanıyodun?

265 ' e turbo attırtırmış 285 ayarına gelmiş, t5050 ' de tn75 le aynı çekip çok yakıyomuş. bence zamanla düşer 20 saatte 100 litre yakmış yani saatte 5 litre çok değil bence ama yokuşta gaz yemiyormuş sorun pompada sanırım ama servis pompa ayarı yapmıyor. sıkıntı büyük anlıyacağın.

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ewet daha önce tn75 a ondan da önce mf 265 s vardı..... yeni aldığımız motorda çekişi hiç hoşuma gitmiyor boş yük yokken tn 75 kadar zor gidiyor rampada ve yakıt sorunu inşallah ileride motor saati 400 lere flan gelince düşer diye umuyorum ama ne kadar düşebilir onuda bilmiyorum şu anda en büyük problem çekişi 2. olarak yakıtı inş. bu sorunu çözebilirm... linkler içinde ayrıca teşekkür ediyorum alk-*s anlş-*s

Merhabalar allah kazasız belasız kullanmak nasib etsin motorun gaz yemeyip çok yakmasının sebebi eurodizeiln ince olmasından kaynaklanıyor 1 depo mazota 2,5 - 3 kilo civarı 10 numara yağ koyunca mazot kalınlaşıyor ve traktör daha diri çalışıyor ve çekiş gözle görülür bir şekilde artıyor.
Yağ koymadan da bu sorun enjektörleri eurodizele göre ayarlatınca çözülebilir ...

saol teşekkür ederim allah herkese nasip etsin. euro dizel de ince ve daha çok çekmesi lazım ve tier 3 motor sistemi yani pompası ayarlı her türlü mazotu yakabilen euro 3 motorda böle bişe yaparsa bilemiyorum artık ok-*-s şimdilik rolantisi fazla gibi geliyo eğer tam olarak pompada sorun olduğuna inanırsak tabi sizlerin görüşleriyle sorun varmı yokmu anlamaya çalışıyoruz ozaman servisi arayacaz yada fabrikayı arayacaz başka çaresi yok duva*-*0

yağ karıştırmayı düşünsek bile şimdi garantili makina olduğu için sorun çıksa kullanıcı hatası derler diye bişey denemek istemiyoruz yaa .. yoksa faydalı oluyo eski tip motorlarda orası tartışılmaz yani ama yeni motorun huyunu suyunu bilmeyince işte .. çekiniyoruz

serkanarslan link=topic=43724.msg412202#msg412202 date=1307182986' Alıntı:
saol teşekkür ederim allah herkese nasip etsin. euro dizel de ince ve daha çok çekmesi lazım ve tier 3 motor sistemi yani pompası ayarlı her türlü mazotu yakabilen euro 3 motorda böle bişe yaparsa bilemiyorum artık ok-*-s şimdilik rolantisi fazla gibi geliyo eğer tam olarak pompada sorun olduğuna inanırsak tabi sizlerin görüşleriyle sorun varmı yokmu anlamaya çalışıyoruz ozaman servisi arayacaz yada fabrikayı arayacaz başka çaresi yok duva*-*0
şimdi ara kardeş ne zarar etcen sanki.

aramak sorun deilde yani başka bitane daha aynısından motor yok burda deneyip sorunun onduğuna emin olalım da sonra gerekirse ankaradaki fabrikaya kadar yolu war :) her türlü yapılana kadar gidecez ok-*-s