ANNE ve BABA neye denir?

* Aynı anda kendi çantasını, çocuğunun çantasını, çocuğunun oyuncak kutusunu,...market torbasını, çocuğunun ayakkabısını ve hatta çocuğunu taşıyan; bir yandan da ev anahtarını bulmaya çalışan kişiye ANNE; bilgisayar çantasını karısına vererek sadece oğlunu kucaklayana da BABA denir.

* 5 dakikada duş alıp 10 dakika içinde hem kendisini hem de çocuğunu hazırlayana ANNE; o 15 dakika boyunca gömleğine uygun kazak aramakla uğraştıktan sonra kapının önünde çantasını toparlayan karısına ' daha hazırlanmadın mı? ' diye sorana BABA denir.

* Uykusuzluktan süründüğü halde uyumamakta direnen çocuğuna söylenen kişiye ANNE; ' uykusu yok belli, olsa gider yatar zaten ' diyene de BABA denir.

* 1 saatte üç çeşit yemek, üstüne de salata hazırlayıp bir yandan da çocuğunu yedirene ANNE; iki tane Amerikan servis koyarak ' sofrayı hazırladım ' diyene de BABA denir.

* Gecede beş kere kalktığı halde şikayet etmeye hakkı olmayana ANNE; ' dün gece uykum bölündü oğlanın ağlamalarından ' diye şikayet edene de BABA denir.

* Çocuğu hastalandığında sabaha kadar başında bekleyene ANNE; işten evi arayarak karısına ' ilaçlarını verdin mi? ' diye sorana BABA denir.

* Pazar sabahı havanın güzel olduğunu görüp çocuklarını parka götürmeyi planlayana ANNE; ' bu havada spor yapmalı, siz parka gidin ben koşacağım ' diyerek kendini sokağa atana BABA denir.

* Tüm bunları açık açık yazana ANNE; ' hiç de değil, market torbalarını sana taşıtmıyorum ' diyerek duruma son noktayı koyana da BABA denir