TD80 D PULLUK SEÇİMİ

Ynt: TD80 D PULLUK SEÇİMİ

ben ünlü kullanmadım ama bizim burda kullananlar alpler le arasında 1,5 vites oldugunu söylüyorlar senin motor tamir olunca eger 4/11 ünlü ile 1 düzle çok rahat gitmezse tam olarak tamir olmamış demektir bilgine bu arada senin motorun durumuna çok üzüldüm inşallah en kısa zamanda tamir ederler

arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim 4/12 alpler aldım gayet memnunum son yaptıgım ayardan sonra 2 takviye ile 3. viteste çok rahar gidiyor o kadar rahat ki dönüm başlarında pullugun indigi fark edilmiyor bile açıkçası ben bu motordan bu kadar performans beklemiyordum keşke 5/12 alsaydım diye dşünmeye başladım :) arkadaşlar motor gerçekten güzel almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim benim yakın bi arkadaşımda td 75 var daha 65 saat te 1 ay kadar önce aldı peş peşe aynı tarlaya soktuk benim motor ondan iyi çekiyor zaten normal olan da o beni ilk zamanlarda korkutmuşlardı 3 silindir motor alınırmı diye ama bu motor 83 hp 320 nm tork td 75 ise 75 hp 298 nm tork durum böyle olunca bu motor nasıl benim motordan iyi çekecek ve ayrıca dekarda 1,4 lt civarı mazot yakıyor

bizim jx80(td80 in kardeşi) 4 14 ü düz 1 de yok gibi çekiyor. Bence sen 4/15 5/12 yada 6/10 al 2 nin 3 ' üyke yer sürersin. Ayrıca bizim toprak hafif değildir 285 mf 4/11 çekiyor nh t5050 5/14 çekiyor.

bizim burada aydın 4lü 12 numara takıyorlar td80d ye .. yanlız bu traktörlerin gergi kollarında hiç esneme payı yok direk takıyorsun delige geniş delik yok gecen hafta taşa taktılar iniş aşagı süratli pullugun civataarını kırdılar..

arkadaşlar bendede td 80d int var yılbaşında aldım şu an 120 saatte direk nadasa girdik daha önce 80 66 vardı onun pulluğunu takıyorum 4lü 12inç 1500 devirlle derin sürüm gayet rahat ama 12inç derin sürüm anızda tıkama yapıyor bazen traktör seri birde zorlanıyor 2 takviye 3le çok rahat ben seri birle gidemediğim için 4lü 14 inç alıcam ben 500 dekar nadas yaptım turan pulluk derin sürüm ortalama 1.8 litre yaktı umarım ilerde yakıtı düşer bilmiyorum katılırmısınız bu yıl herkes yakıttan şikayetci euro dizel ince olduğundan traktörler çok yakıyor traktörünüz hayırlı olsun güle güle kullanın

CAGLAR BIYIK link=topic=43855.msg409715#msg409715 date=1306754233' Alıntı:
arkadaşlar bendede td 80d int var yılbaşında aldım şu an 120 saatte direk nadasa girdik daha önce 80 66 vardı onun pulluğunu takıyorum 4lü 12inç 1500 devirlle derin sürüm gayet rahat ama 12inç derin sürüm anızda tıkama yapıyor bazen traktör seri birde zorlanıyor 2 takviye 3le çok rahat ben seri birle gidemediğim için 4lü 14 inç alıcam ben 500 dekar nadas yaptım turan pulluk derin sürüm ortalama 1.8 litre yaktı umarım ilerde yakıtı düşer bilmiyorum katılırmısınız bu yıl herkes yakıttan şikayetci euro dizel ince olduğundan traktörler çok yakıyor traktörünüz hayırlı olsun güle güle kullanın
hayırlı olsun fıatın çektiğini çekiyosa sorun yok 2nin 3 ü uygun zaten onda rahat gidiyorsa sorun yoktur
yakıtıda çok güzel bence daha 100 saate bile gelmeden 1.8 yktıysa iyi 500 saatten sonra 1.3 1.5 arası yakar hatta 1 litrede yakabilr çünkü daha alır almaz nadasa gitmişinz

vallahi kardeşim 5050 almak istemiştim ama 45000 euro dediler fiyatına arada bayagı bi fark var ben yıllık 500 dekar civarı tarla işlerim şimdilik yeterli ama borcu bitince niyetimde 5050 var yerli motorlarda gerçekten iş yok kalite fena degilde kontrol sıfır.

gelelim diger arkadaşa eger özellikle mazot yaktırmak için ugraşmassan kesinlikle td 80 e 2 lt mazot yaktıramazsın ben az evvel çiften geldim arkadaşıma yardıma gitmiştim onun motoru td 100 peş peşe sürdük motoru 130 saate yılda 2000 dekar tarla sürer arkasında 5/12 aydın pulluk var 1 düz le 16 gaz veriyor sanki arkasında pulluk yok gibi gidiyor motor ve 1,6 ile 2 lt arası mazot yakıyor ve emin ol burdaki herkez en az senin kadar tarla sürmeyi bilir ayrıca dünyadaki bütün motorlu taşıtlar gibi traktörün de bi rodaj süresi olur onun için sadeca rodajı dolana kadar motor tam sıhatli çalışmaz ve biraz fazla yakıt yakabilir

bu gün yine kanaat getirdim td 80 gerçekten güzel motor td 100 le çiftte yarış ediyor :) toprak biraz kumsaldı 2 takviye 4. viteste 18 gaz la tere yag gibi gidiyor bastıkçada gaz yiyor ama şunu da belirteyim bizim buralardaki toprak yapısı genelde kil toprak yani suyu gördümü cacık olur güneşi görünce de kazma geçmez bu tip topraklar için konuşuyorum td 80 e 4/12 ideal daha büyü motoru zorlatır diye düşünüyorum

arkadasş teşekkürler bende saati arttıkça yakıtın düşeceğini umuyorum ayrıca belirtmeliyim 3 silindir motorun bu performansı benide şaşırtıyor devirli girersen işe bayılmıyor devirsiz başlamamak şart bana 8066yı hiç aratmadı benim 8066 turboluydu ondada aynı vitesle sürüm yapabiliyordum tabi yeni başka birşey benim merak ettiğim bir konu var yeni çıkan td 75 ler güç olarak ve torkolarak 80 den küçük kalıyor 4 silindir olmasının bir avantajı yok 80 den fazla fiatı acaba satacakmı bu traktörler

nh_fıat link=topic=43855.msg409722#msg409722 date=1306754955' Alıntı:
hayırlı olsun fıatın çektiğini çekiyosa sorun yok 2nin 3 ü uygun zaten onda rahat gidiyorsa sorun yoktur
yakıtıda çok güzel bence daha 100 saate bile gelmeden 1.8 yktıysa iyi 500 saatten sonra 1.3 1.5 arası yakar hatta 1 litrede yakabilr çünkü daha alır almaz nadasa gitmişinz

yakın akrabamın şuan 70saat civarında euro 3 motorlu 2litre nin altına düşmedi henüz.. bakalım düşecek diyorlar ama 3litre yaktıgıda oluyormuş..