mısırların en son hali

Ynt: mısırların en son hali

Bizim buralarda daha yeni ekiliyor, oraları dize kadar olmuş. Mısır su bitkisi, bu yıl yağışlar bol olduğundan belki de fazla sulamak istemeyecektir. Paylaşım için teşekkürler.

hepinizde sağolun... doğru muhtar ezildi fakat dikkat ettiysen boşlukta var mısır büyüyünce iyi oluyor suya bakmak ok-*-s evet tarlalar tesviyeli ama mısırın şu andaki halinin tesviye ile ilgisi yok aralarının işlenmesi ve gübrenin zamanında atılması mısırın daha güzel gelişmesine faydası oluyor bundan sonra 1kat ara ve dekara 25 kg daha verdikmi geriye zamanında sulamak kalıyor sonrası hasat ...fiyat uygun olursa slaj olacak olmazsa kuru mısır olacak uyy-*s uyy-*s ok-*-s evet ALLY var işte 3..5 dönümcük zuha-*-s

ekoç link=topic=43875.msg407197#msg407197 date=1306359531' Alıntı:
hepinizde sağolun... evet tarlalar tesviyeli ama mısırın şu andaki halinin tesviye ile ilgisi yok aralarının işlenmesi ve gübrenin zamanında atılması mısırın daha güzel gelişmesine faydası oluyor bundan sonra 1kat ara ve dekara 25 kg daha verdikmi geriye zamanında sulamak kalıyor sonrası hasat ...fiyat uygun olursa slaj olacak olmazsa kuru mısır olacak uyy-*s uyy-*s ok-*-s evet ALLY var işte 3..5 dönümcük zuha-*-s

Baklayı da çıkarmıyo ağzındaki :D nere saklıyacan bu kadar parayı bilmiyom ki :D Tümo yu büyütcem deme de ;D ergun abim

Ally TOKMAKCI link=topic=43875.msg407201#msg407201 date=1306359681' Alıntı:
Baklayı da çıkarmıyo ağzındaki :D nere saklıyacan bu kadar parayı bilmiyom ki :D Tümo yu büyütcem deme de ;D ergun abim
yok ally ya ne büyütmesi ben 80 liğini almadığıma pişman oluyorum şyt-*-sa

Maşallah kırkbin kere, Ergun İnşallah para ederde emeğinin karşılığını alırsın. Ben daha bu gün pnömatik mibzeri kiraladım, onuda iveco yolda kaldı..:( galiba pompa gitti bizim. Makina Güngör marka, çalışacak gibi duruyo..:D
4 metre 45 lik gırtlak hortumu bulamadım Kütahya ' da.. utanıyorum resmen burda yaşadığım için.. 40 lık ve 50 lik olanı var 45 olanı yok..:)

Ally TOKMAKCI link=topic=43875.msg407205#msg407205 date=1306359920' Alıntı:
:S tamam abi celallenme hemencik :D yaw.
estağfurullah ALLY zuha-*-s
Holland link=topic=43875.msg407216#msg407216 date=1306360598' Alıntı:
Allah bereket versin Ergun abi, maşallah çok güzel görünüyorlar. Ekim de çok güzel olmuş ip gibi. Tekrar maşallah. :) Paylaşım için teşekkürler...
Amin cümlemize anlş-*s
nailyetek link=topic=43875.msg407211#msg407211 date=1306360334' Alıntı:
Maşallah kırkbin kere, Ergun İnşallah para ederde emeğinin karşılığını alırsın. Ben daha bu gün pnömatik mibzeri kiraladım, onuda iveco yolda kaldı..:( galiba pompa gitti bizim. Makina Güngör marka, çalışacak gibi duruyo..:D
4 metre 45 lik gırtlak hortumu bulamadım Kütahya ' da.. utanıyorum resmen burda yaşadığım için.. 40 lık ve 50 lik olanı var 45 olanı yok..:)
ama o gün dağa çıkarken belliydi geçmiş olsun inşallah ekersin yakında ama hakikaten zor hemde çok zor şartlarınız :( bils-*- sana çok kolay gelsin bizlik bi iş varsa söyle anlş-*s

ekoç link=topic=43875.msg407222#msg407222 date=1306361142' Alıntı:
estağfurullah ALLY zuha-*-sAmin cümlemize anlş-*sama o gün dağa çıkarken belliydi geçmiş olsun inşallah ekersin yakında ama hakikaten zor hemde çok zor şartlarınız :( bils-*- sana çok kolay gelsin bizlik bi iş varsa söyle anlş-*s
Ergun; hayırlısı ile makinayı köye bi getireyim,
ayar yaparken mutlaka sizi ararım heralde. Kaçta eker nasıl eker az bilgim varda ne kadar tohum atacağı hakkında bi bilgim yok.

nailyetek link=topic=43875.msg407225#msg407225 date=1306361352' Alıntı:
Ergun; hayırlısı ile makinayı köye bi getireyim,
ayar yaparken mutlaka sizi ararım heralde. Kaçta eker nasıl eker az bilgim varda ne kadar tohum atacağı hakkında bi bilgim yok.
tamam biladerim tel.den konuşuruz elimizden geldiğince yardımcı oluruz ok-*-s