NEW HOLLAND TA ŞANZIMAN SESİ

Arkadaşlar ben bu gün new holland td 80 aldım benden 1 ay kadar önce 3 arkadaşım da nh almıştı onlarınkilerin 2 si td100 birisi de td 75 benimkinden de onlarınkinden de arkasından şıngır şıngır ses geliyor san ki boşanık birşey varda dişlilere deyiyormuş gibi servis baktı bişey anlamadı bayi kontrole geldi onlar zaten anlamaz önümüzdeki hafta da bölge müdürü gelecekmiş bi de o bakacak sizlerde de varmı böyle bir ses

Ynt: NEW HOLLAND TA ŞANZIMAN SESİ

o sesi tarla sürerken daha çok yapıyor arka camı açıp biraz dikkatli dinleyince sanki iki boş şişeyi birbirine vurur gibi bir ses geliyor inşallah erkunt almadıgıma pişman olmam

Arkadaşlar bizde de td 80 d euro 3 var 2011 model o şanzımandan gelen sesi bizde hissettik servisin ustasına babam sormuş ki ustada epey tecrübeli ve servisin sahibi o sese kesinlikle takılmayın demiş.Şanzımanının yapısı gereği yeni TD ' lerde ' bu hafif inilti sesi oluyormuş.Eğer ben doğrudan ustayla konuşmuş olsaydım en ince detayına kadar burda yazardım ama dolaylı olarak duyduklarım böyle, ayrıca usta şanzıman ve diferansiyel için yeni TD serilerinde kesinlikle sıkıntı olmaz.Konstrüktif olarak çok sağlam yapıları ve gelişmiş işleme teknolojileri var demiş.

honest88 link=topic=43894.msg407770#msg407770 date=1306443672' Alıntı:
Arkadaşlar bizde de td 80 d euro 3 var 2011 model o şanzımandan gelen sesi bizde hissettik servisin ustasına babam sormuş ki ustada epey tecrübeli ve servisin sahibi o sese kesinlikle takılmayın demiş.Şanzımanının yapısı gereği yeni TD ' lerde ' bu hafif inilti sesi oluyormuş.Eğer ben doğrudan ustayla konuşmuş olsaydım en ince detayına kadar burda yazardım ama dolaylı olarak duyduklarım böyle, ayrıca usta şanzıman ve diferansiyel için yeni TD serilerinde kesinlikle sıkıntı olmaz.Konstrüktif olarak çok sağlam yapıları ve gelişmiş işleme teknolojileri var demiş.

servıs oyle desede senı rahatsız eden bırsey varsa arastırmaya devam et derım cunku bızm emırdagda yıllaardır fıat servıslıgı yapan ustalar hala bır sey bılmıyor :D

erdem surme link=topic=43894.msg407039#msg407039 date=1306351815' Alıntı:
o sesi tarla sürerken daha çok yapıyor arka camı açıp biraz dikkatli dinleyince sanki iki boş şişeyi birbirine vurur gibi bir ses geliyor inşallah erkunt almadıgıma pişman olmam
o şanzımandan gelir bizim köydekinde de geliyo

ertac sahın link=topic=43894.msg407777#msg407777 date=1306444062' Alıntı:
servıs oyle desede senı rahatsız eden bırsey varsa arastırmaya devam et derım cunku bızm emırdagda yıllaardır fıat servıslıgı yapan ustalar hala bır sey bılmıyor :D
Tabii araştıracağız bizimkindeki ses pek rahatsız edici değilmiş ama kendim memlekete döndüğümde soruşturacağım elbette teknik olarak sebebini öğreneceğim yapısını inceleyip tam olarak anladıktan sonra burda da bununla ilgili konu açıp araştırdıklarımı yazacağım.

Yeni TD serisinde sıkıntı olduğunu da düşünmüyorum arkadaşlar ayrıca ve bence Türkiye de alınabilecek en uygun tarktör serileri TD ' ler her konuda yakıt,yedek parça servis ağı ve mekanik mukavimlik ,ama şu varki hepimizde bi noktada haklıyız ki milyarlarca para veriyoruz traktör alıyoruz ve çok inceliyoruz sesindedn tıkırtı gelsin veya hafif farklılık olsun bize öyle bile gelse panikleyebiliyoruz ama dediğim gibi haklıyız para kazanmak günden güne küreselleşen dünyada iyice zorlaşıyor. Umarım her konuda hem fikir oluruz sorunlar veya sorun zannettiğimiz kaygılarımız çözüme kısa zamanda ulaşır.

fiatların hepsinde var o bnm 55le 3 ve 4 de giderken rolantide tıkır tıkır tıkır bazen lakır lakır lakıır bunlar rolantide oluyo nedense artık artı bide dört takviyee giderken böle sanki sanzımanda bişe kaynıyo ufak bi uğultuyla beraber fokurdama var nden dir bilmiyorum

Eren ASLAN link=topic=43894.msg420754#msg420754 date=1309095198' Alıntı:
fiatların hepsinde var o bnm 55le 3 ve 4 de giderken rolantide tıkır tıkır tıkır bazen lakır lakır lakıır bunlar rolantide oluyo nedense artık artı bide dört takviyee giderken böle sanki sanzımanda bişe kaynıyo ufak bi uğultuyla beraber fokurdama var nden dir bilmiyorum
benim motorda da var servise götürdüm 55-56 lar böyle ses yapıyo normal cerlerden geliyo ses dedi.

arkadaşlar türk traktörden bir yetkili bu siteye giripte td 80 d lerin arkasından ses geliyormuş acaba nedenmiş diye araştırma yapmazlar.yılbaşında bizde aynı traktörden aldık 4. viteste aşırı ses var diye servisi çagırdık traktörü servise götürdüler açmışlar bakmışlar bir şey yok diye teslim ettiler.ses aynen devam ediyor bunun yanında arka kapaktan yağ sızıntısı başladı.bende bir koç çalışanı olmama ragmen pişmanlık duyuyorum.aynı özellikte bir çok traktör vardı ısrarla td istedim.türk traktörün bölge müdürü gelip bakacağım dedi hala gelecek.

Yan tarlamızda 1 hafta tesviye yaptılar.Td95 ve td 85 de vardı td 95in şanzumandan gelen ses 1 hafta cayır cayır ortalıgı yedi ama adamlar hiçbirşey yokmuş gibi bastılar bişey olacak olsa olurdu herhalde adamlarda gösterdik problem yok dediler.Yani sese filan cok kafanızı takmayın.

Yan tarlamızda 1 hafta tesviye yaptılar.Td95 ve td 85 de vardı td 95in şanzumandan gelen ses 1 hafta cayır cayır ortalıgı yedi ama adamlar hiçbirşey yokmuş gibi bastılar bişey olacak olsa olurdu herhalde adamlarda gösterdik problem yok dediler.Yani sese filan cok kafanızı takmayın.