FENDT FARMER 412 VARIO - HASMAK ZİRAAT 2011...!!!

FENDT FARMER 412 VARIO - HASMAK ZİRAAT 2011...!!!

25/05/2011

Arkadaşlar bu fotoğraflarda geçenlerde fotoğraflarını çektiğim Fendt Farmer 412 Vario' yu ayrıntılı göreceksiniz. Hasmak Ziraat' a ikinci el olarak gelmişti. 4 silindir 128 Hp gücünde, ön aks süspansiyonlu, Vario şanzımanlı, 3124 saatte ve 2006 model bir traktör.

alipasalierkan......;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: FİYATI İNDİRDİK SATILIK FENDT FARMER 412 VARIO - HASMAK ZİRAAT 2011...!!!

bu nasıl bi fiyat düşürme daha önce 130000 tl idi şimdi 112000 tl. yazık deil mi bu çiftçiye. eder etmez demiyorum. 112000 tl dende kar ediyosan. niye çiftçiye bu kazık

abicim güzel motor ama .....aması var bu bizi aşar bes-*-s alacak kişiye hayırlı olsun şimdiden *098*- anlş-*s

ENes18 link=topic=43911.msg407238#msg407238 date=1306362229' Alıntı:
bu nasıl bi fiyat düşürme daha önce 130000 tl idi şimdi 112000 tl. yazık deil mi bu çiftçiye. eder etmez demiyorum. 112000 tl dende kar ediyosan. niye çiftçiye bu kazık

Daha önce fiyatı 125.000 TL ' ye düştü. Pahalı mal olunca fiyat düşmeside biraz fazla oluyor. Bu fiyattanda pek aşağı olacağını sanmıyorum. 112.000 TL son fiyat gibi birşey. Yani kâr pek olmayacak. Yeterki bayide stok birikmesin. Bu tarz traktörler büyük olduğu için her zaman alıcısı olmuyor. O yüzden stokta bekletmek istemiyorlar. Diğer ufak ikinci eller zaten bir hafta durmadan satılıyor.

Şu an sıfır traktör alacak olsam bunu düşünürdüm. Bence sıfır traktörden daha iyi, biraz pahalı ama olsun, ben bunu alırdım. :)
Fiyat konusunda da Enes ' e katılıyorum, önce söylenen fiyatla biri alsaydı, traktörü normalden çok daha pahalıya mal etmiş olacaktı.
Yine pazarlıkla falan indirim yapılırdı ama bu kadar indirim olmazdı galiba.

Holland link=topic=43911.msg407248#msg407248 date=1306362926' Alıntı:
Şu an sıfır traktör alacak olsam bunu düşünürdüm. Bence sıfır traktörden daha iyi, biraz pahalı ama olsun, ben bunu alırdım. :)
Fiyat konusunda da Enes ' e katılıyorum, önce söylenen fiyatla biri alsaydı, traktörü normalden çok daha pahalıya mal etmiş olacaktı.
Yine pazarlıkla falan indirim yapılırdı ama bu kadar indirim olmazdı galiba.

Bayilerin belli bir satış stratejisi var. Normalde de zaten galerilerde galericilerin istediği fiyatlar insana fazla geliyor. Ama onlarda kâr elde etmek için çabalıyorlar. Ne kadar yüksek satabilirse o kadar iyi olur. Sana tabiki normalden fazla söyleyecekki üç aşağı beş yukarı ortası bulunacak. Bu Fendt ' te mesela 130.000 TL yüksek bir rakam oluyor. Pazarlığıda yüksek oluyor. Pazarlıkta üç-beş yerine beş-on şeklinde pazarlık yapılıyor. O yüzden de rakamı biraz yüksek söylemek gerekiyor. 130.000 TL denildiği zaman alıcı kişi zaten 10.000 TL indirmek isteyecek. Mesela sitede daha önce daha düşük saatli bir 412 satıldı. Onada 120.000 TL istiyorlardı. 110.000 TL ' ye filan gitti. Yani pazarlıkta fazla büyük rakamlar gidiyor. O yüzden böyle oluyor. Bu traktörde bu rakamla cüzi bir kârla satılmış olacak. Şunuda ekleyeyim. Bu traktörün sıfır sanırım 98.000 Euro civarı bir fiyata satılıyor. İkinci el fiyatınıda ona göre değerlendirmek gerek.

Tabi ki bayilerin de belirli bir kâr elde etmeleri lazım yoksa ayakta kalamazlar, ama önceki fiyatla sonraki fiyat arasında çok uçuk bir fark olunca (18 bin lira) tuhaf karşılanması normal. Yani 130 bin lira üzerinden 10 bin lira pazarlık payı ile indirim yapılmış olsaydı yine bu traktör 120 bin liraya satılacak ve şimdi yapılan indirimden 8 bin lira daha fazlaya satılmış olacaktı.
Kısacası Kayserili esnafın ilk anda 140 lira dediği ayakkabıyı 80 liraya bırakması gibi bir şey olunca biraz düşünmek gerekiyor bence. :)

Holland link=topic=43911.msg407251#msg407251 date=1306363677' Alıntı:
Tabi ki bayilerin de belirli bir kâr elde etmeleri lazım yoksa ayakta kalamazlar, ama önceki fiyatla sonraki fiyat arasında çok uçuk bir fark olunca (18 bin lira) tuhaf karşılanması normal. Yani 130 bin lira üzerinden 10 bin lira pazarlık payı ile indirim yapılmış olsaydı yine bu traktör 120 bin liraya satılacak ve şimdi yapılan indirimden 8 bin lira daha fazlaya satılmış olacaktı.
Kısacası Kayserili esnafın ilk anda 140 lira dediği ayakkabıyı 80 liraya bırakması gibi bir şey olunca biraz düşünmek gerekiyor bence. :)

Bilmiyorum biçerdöver alış-verişi yaptınız mı? Örnek vermek gerekirse bu traktörün satışı biraz biçerdöver satışına benziyor. Rakam büyük olduğu için pazarlık rakamıda büyük oluyor. Fendt denildiği zaman herkesin bildiği gibi en pahalı olan marka oluyor. Öyle oluncada Fendt ' in satışı biraz biçerdöver satışı işine benziyor. Aşağı yukarı biçerdöver fiyatına yakın rakamlarda traktörler satılıyor. Öyle oluncada ikinci elde de o şekilde bir yol izleniyor. Ben açıkçası bayiyede ilk fiyatını duyduğumda bu rakamın biraz fazla olduğunu söyledim. 120.000 TL bir rakam olursa 110.000 TL gibi bir fiyata alıcı bulur dedim. 130.000 TL denildiği zaman biraz göze çok geliyor dedim. Nitekimde onlarda fark ettiler. Fiyatı birkaç gün içinde 125.000 TL ' ye indirdiler. Ama ben burada tekrar tekrar konu hortlatmamak için yani reklama kaçıyorsun demesinler diye fiyatının düştüğünü yazmadım. Şimdi bugün ziyaret ettiğimde kameramla daha net fotoğraflar çektim. Hemde fiyatını tekrar sordum. Biraz daha düşürdüklerini söylediler. Bende hâla meraklısı olan arkadaşlar varsa diye yazdım. Zaten normalde fiyat vermiyorlar. Biraz Trakkulup ' teki arkadaşlara kıyak geçmiş oldular. Anca siteleri üzerinden fiyatları takip edebilirsiniz.

Biçer-döver alış verişi yapmadım. Tabi ki büyük rakamlar söz konusu olduğunda pazarlıktaki miktar da büyük olacaktır. Bu firma söz konusu traktörü alacağımda fiyatına bağlı olarak pazarlık payının da büyük olması dolayısı ile bana 130 bin liradan başlayıp traktörü yine 112 bin liraya bırakacaksa sorun yok. O zaman size katılırım. Ama 130 bin lira üzerinden başlanan pazarlık yine söylüyorum 120 bin lirada kalacaksa ve ben o fiyata alacaksam, işte orada düşünmek gerek diyorum.
Pazarlıkta yapılan indirimle, mal satılmadığında yapılan zorunlu indirim benim nazarımda farklıdır. Yani 'ben bir fiyat atayım tutarsa tutar, tutmazsa yarın bir gün indirim yapar yine kar ederek satarım' gibi bir anlayış olmamalı. Demek istediğim o.

reh tarım aletın de alıs satıs aynı esnaf katlık pyaazanıyor olan cıftcıye oluyor tabıkı. Cıftcı bıraz akıllı olabılse ama olmuyor esnafa gelıncede razı pazarlıgı alan razıas tan razı ısıne gelmeyen satmasın almasın serbest pıyasa sonucta 150 bıne de satar.

FİYATI İNDİRDİK SATILIK FENDT FARMER 412 VARIO - HASMAK ZİRAAT 2011...!!!

25/05/2011

Arkadaşlar bu fotoğraflarda geçenlerde fotoğraflarını çektiğim Fendt Farmer 412 Vario ' yu ayrıntılı göreceksiniz. Hasmak Ziraat ' a ikinci el olarak gelmişti. 4 silindir 128 Hp gücünde, ön aks süspansiyonlu, Vario şanzımanlı, 3124 saatte ve 2006 model bir traktör. Üzerindeki lastikleri yenileri ile değiştirilecek. Fiyatıda 112.000 TL ' ye indirildi. Eğer almayı düşünen varsa aşağıdaki bilgilerden ulaşabilir...

Lastikleri heralde 10bin lira tutar bunun yani 102bin lira 2bin lirada pazarlık payı desek düz hesap 100bin liraya alınacak bi traktör. tabi eğer lastiklerinin değişeceği doğruysa vede lastikler radial ise

benim 112 .000 tlem olsa bi ekip yaparıma ama sorma gitsin süper olurdu valla da hayal işte ne yapçan bunu alan bir para babası çıkar elbet