Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği ne bağlı 1820 sayılı Pazaryolu Tarım Kredi Kooperatifi nce ortaklarına traktör kredisi kapsamında yüzde 50 faiz indirimli, 5 yıl vadeli 7 adet traktör teslim edildi.
Pazaryolu ilçesinde yapılan traktör teslim törenine, Pazaryolu Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Pazaryolu Belediye Başkanı Recep Kaplan, Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği Müdürü Ömer Efe, Bölge Müdür Yardımcısı Köksal Ejderoğlu, köy ve mahalle muhtarları, Kooperatif Yönetim Kurulu Üyeleri, kooperatif personeli, çok sayıda çiftçi ve Tarım Kredi Kooperatifi ortağı katıldı.

TRAKTÖR TESLİM TÖRENİ

1820 sayılı Pazaryolu Tarım Kredi Kooperatifi tarafından kooperatif faaliyet alanı içerisinde bulunan, Şehitlik, Göztepe, Gülçimen ve Kılınçcı Köyü çiftçilerinden, Kenan Gürcü, Saffet Kocaeyoğlu, Murat Sulu, Engin Yıldırım, Recep Demir, Hasan Akdoğan ve Nuri Ocak’a yüzde 50 faiz indirimli, 5 yıl vadeli traktör kredisi kullandırıldı. Traktör teslim töreninde konuşan Bölge Müdürü Ömer Efe, “Kooperatiften yüzde 50 faiz indirimli ve 5 yıl vadeli olarak traktör kredisi kullanan ve traktörlerini teslim alan ortakların traktörlerini kazasız belasız ve sıhhat içerisinde kullanmalarını, traktörlerin kendilerine hayırlı uğurlu olmasını diler, ürünlerinde bol kazanç elde etmelerini ve bereketli bir yıl geçmesini temenni ederim. Tarım Kredi Kooperatifleri siz çiftçiler için kurulmuş bir kurumdur. Amacımız da, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin vermiş olduğu hizmetleri sizlere en iyisini sunmaktır. İşte bu hizmetlerden birisini burada gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Bölge Müdürü Ömer Efe’nin konuşmasından sonra traktörlerin anahtarları Pazaryolu Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Pazaryolu Belediye Başkanı Recep Kaplan, Bölge Müdürü Ömer Efe ile Bölge Müdür Yardımcısı Köksal Ejderoğlu tarafından hak sahipline teslim edildi.

ÇİFTÇİLERDEN TEŞEKKÜR

Traktörlerini teslim alan çiftçiler de, Tarım Kredi Kooperatifi Erzurum Bölge Birliği Müdürü Ömer Efe’nin, yörede tarım ve hayvancılığın gelişmesi için çok ciddi gayretler sarf ettiğini belirterek, 1820 sayılı Pazaryolu Tarım Kredi Kooperatifi ile ortaklaşa yürütülen çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Pazaryolu Belediye Başkanı Recep Kaplan da, son yıllarda ilçedeki tarımsal aktivitelerin güç kazandığını ve geliştiğini belirterek, özellikle Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından verilen desteklerin, bu hareketlilikte büyük payı olduğunu ifade etti. Yöre çiftçisine sahip çıkılması noktasında gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı Tarım Kredi Kooperatifleri yetkililerine teşekkür etti