ARKADAŞLAR BİR KONUDA YARDIM

Ynt: ARKADAŞLAR BİR KONUDA YARDIM

çok fazla esneyen bir yer değilse, alman yapıştırıcılar var, bir kutu içinde macun şeklinde, iki renk,biri sarı biri mavi. Bunların ikisini eşit miktarda birbiriyle karıştırıyorsun, rengi açıkyeşil oluyor. Bu karışımı çatlak yeri iyice temizleyip oraya yapıştır. Kemik gibi sert oluyor, sert zeminler için çok uygun, onun için esnemeyen bir yermi diye sordum. Denemediysen birde onu dene. Fiyat olarak pahalı değil. Ayrıca bu vesileyle arkadaşların da haberi olsun. Bu yapışkan öyle birşeyki, sıcağa dayanıklı olduğu için istersen egzosu bile tamirle. Mazot depon delikse orasını da tamirle. Hatta blok çatlakları tamirinde veya dolgu yapılıpta tekrar diş bile açılabiliyor. Yani, sizin anlayacağınız, kaynak gibi birşey. :)

768 link=topic=43939.msg407773#msg407773 date=1306443809' Alıntı:
çok fazla esneyen bir yer değilse, alman yapıştırıcılar var, bir kutu içinde macun şeklinde, iki renk,biri sarı biri mavi. Bunların ikisini eşit miktarda birbiriyle karıştırıyorsun, rengi açıkyeşil oluyor. Bu karışımı çatlak yeri iyice temizleyip oraya yapıştır. Kemik gibi sert oluyor, sert zeminler için çok uygun, onun için esnemeyen bir yermi diye sordum. Denemediysen birde onu dene. Fiyat olarak pahalı değil. Ayrıca bu vesileyle arkadaşların da haberi olsun. Bu yapışkan öyle birşeyki, sıcağa dayanıklı olduğu için istersen egzosu bile tamirle. Mazot depon delikse orasını da tamirle. Hatta blok çatlakları tamirinde veya dolgu yapılıpta tekrar diş bile açılabiliyor. Yani, sizin anlayacağınız, kaynak gibi birşey. :)
evet bunu bende duydum ama görmedim nasıl bişey demiri bile birbirine yapıştırıyo diyolar duydum yani görmedim bide bunu dene istersen

Bizim Taral Piton 500 modeli plastik depolu ilaç makinamız vardı. Onunda deposu patlamıştı. Fiberglas, yapıştırıcı filan denedik fakat olmamıştı. Sonra bir yerden çıkma Taral Kobra 400 deposu bulup şasenin üzerine monte ettikti. Hâla öyle duruyor. Şuan Parlayan var. Bizim değiştirdiğimiz zaman plastikleri tamir edebilen yoktu. Zaten yeni çıkmıştı. Belki şimdi sanayide yapanlar vardır. Bir araştırmak lâzım. Yoksada bir sürü yapıştırıcı çeşitleri var. Onları biraz araştırmak gerek. Çokomastik gibi fakat daha kuvvetli esneyen yapıştırıcılar var. Onlara bir bak derim. Fiber kasa kamyonetlerde camları sıkıştırmak için yada araba aksesuarlarını tutturmak için kullanıyorlar. Çok sağlam yapıştırıcılar. Siyah, gri gibi çeşitli renkleri var. Sanayide bulunması lâzım. Siyah çokomastik filan deyince bulunur.

köylü link=topic=43939.msg407779#msg407779 date=1306444252' Alıntı:
ismini bulma şansın var mı

ismi SUN - FİX Bende hep bulunur, serin yerde saklamak gerekir,buzdolabında falan. ama tekrar ediyorum, bu yapıştırıcı sert zeminler için. Ben kendi ilaç makinamı yapıştırdım ama benimki fiber olanlardan.

kardeş. arkadaşın birisi bir yağıştırıcı tavsiye etmiş.. biri sarı biri mavi diye.. onun ismi iran apıştırıcısı yalnız o yapıştırıcı plastikte etkili değildir.. internetten araştır eğer yapılma şansız varsa yaptırırsın.. tornacıya felan götür göster..