çift sürme erkunt

arkadaşlar çift sürerken veya tarlada traktör seri gitsin diye başka bir ekipmanla tarla işi yaparken çiftçekeri kullansak sürekli yakıtı nasıl etkiler vete tarlada çiftte kazayanda ızkarada v.b işlerde çiftçeker sürekli açık olsa yakıtı nasıl etkiler önerileriniz nedir

Ynt: çift sürme erkunt

Tarlada çalışırken patinajı önleyerek yakıtı düşürecektir diye düşünüyorum. Yani traktörün ekipmanla toprak işlerken, patinaj yüzünden gereksiz güç harcamasını önler bence. Ama yolda ve yüksek hızda kullanıldığından ön diferansiyel ve lastikler için iyi olmayabilir.

zaten tarlaya girince çifçekere alman gerekli.. aksi halde yumuşak toprakta buyuk tekerler traktörü takoslar öle olunca dahada zorlanır traktör gizli patinaj artar böle olunca yakıtın artar.. bunun için tarlada 2.vites hızına kadar çifçekerde kullanmak uygun olur

Tarlada rahat gitmek istiyosan sürekli çiftçeker kullan.
Yakıtta bi değişme olmaz çünkü motor rahat bi şekilde gideceği için yakıt tasarrufun bile olur.
Çünkü motorun tekerleri hiç patinaj yapmadan gideçeği için 45 dakikalık işin belki 40 dakikada bitecek doğal olarak buda yakıtını etkiler. ok-*-s

yani pullukla tarlaya girdimde çiftçeri açmalıyım ilkez çiftçeker kullanıyorum yakıtı nasıl idare edecemi bu yüzden bilmiyorum sabah tarlaya gırınce açıp akşam çıkınca kapatmalıyım yani öylemi verdiniz bilgilere çok teşekkürler

ben karpuz yerini hazırlarken 54-c ie 2 saati aşkın yaptıgım işi senın aynı motorla çiftçkerde 50 dk bigtirdim :D
babam bile şaşırdı ikinci seferde geldi tarlaya bakmaya ikide bir yavaş git diyo :D
tarlada daha rahat gitmek ve motoru yormamak için çekeri kullanmalısın bence ..

arkadaşım ağır işlerde her zaman çift çeker iidir. römorkla ağır yük taşıyosan özellikle yokuş aşağı çift çekerle daha ii frenleme yaparsın bizim traktörde frene bastığında otomatik çift çekere alıyo buda daha ii fren yapmayı sağlıyo.