Çekişmede Kalın Lastikmi İnce lastikmi Daha Asılgandır

Ynt: Çekişmede Kalın Lastikmi İnce lastikmi Daha Asılgandır

tabikide kalın lastik ama avantakını kullanabilene ince lastik tam oturur yere ser4t basar kalın lastigin havasını iyi ayarlar yanlarını yere bastırır havasıda yerinde olursa ince lastiği her zaman asılır hatta 2 tane aynı tip tümosanın çekişmesi vardı birisi ince lastik birisi kalın lastik araştırmanı tavsiye ederim daha once açıldı boyle konular

Tabiki kalın :)
cazgin0020 link=topic=43972.msg408150#msg408150 date=1306513340' Alıntı:
tabikide kalın lastik ama avantakını kullanabilene ince lastik tam oturur yere ser4t basar kalın lastigin havasını iyi ayarlar yanlarını yere bastırır havasıda yerinde olursa ince lastiği her zaman asılır hatta 2 tane aynı tip tümosanın çekişmesi vardı birisi ince lastik birisi kalın lastik araştırmanı tavsiye ederim daha once açıldı boyle konular
Ancak orada ıslak zeinde bir çekişme yapılıyordu. Tam olarak kuru olsaydı sonuç faklı olabilirdi.

DqN 58 link=topic=43972.msg408157#msg408157 date=1306514430' Alıntı:
Tabiki kalın :)Ancak orada ıslak zeinde bir çekişme yapılıyordu. Tam olarak kuru olsaydı sonuç faklı olabilirdi.
kalının her zaman avantajlı olacagını düşünüyorum ama kalının havasını iyi ayarlamak lazım sert hava olursa yanları tutunamaya bilir aksine çok az hava olursa da lastik yaylanma yapar çekişirken ve hoplar kaybeder onun için ne az hava ne çok hava orta hava yapacaksın o zaman lastik kendisinin özelligini gosterir iç-*-*

eger kalın lastik radial degilse hiçbi b.ka yaramaz :D ince lastik çiftte çok büyük rahatlık oluyor.ama çamurda filan kalın radilalde bi başka fakat bu tür konularda traktör markasının hangi tipte iyi uyum sagladıgıda çok önemli.mesela bende 1994 kalın teker 265 bide 1996 ince teker 265 vardı çiftte kalın teker ince tekerin tozunu yutuyordu çekidede pek bi fark yoktu.sonra kalın lastikleri söküp ince lastik taktık.sonra bi ornek daha veriyim.benim şimdiki traktörüm başak 2073.komşumunda aynısından var.komşumunki kalın tekerdi.motor hiç çekmiyodu.hatta çiftte teker çizgiye girmediginden bi teker ful patinaj gidiyodu.dolayısıyla motor yürümek bilmiyodu.sonra ince taktık adam rahata kavuştu :D yani bence ince lastik motora daha iyi uyum saglar.

1. İnce lastiğin yere uyguladığı temas yüzeyi az olduğundan tutunma az olur ve patinaj meydana getirir çabuk aşınır. Tekerin patinaj yapması motoru zorlamaz ve motor ömrü uzun olur...
2. Kalın lastiğin yere uyguladığı temas yüzeyi fazla olduğundan tutunma fazla olur ve patinaj olmaz teker çabuk aşınmaz... Teker patinaj yapamadığı için motoru zorlar ve fazla güç çeker motordan bunun sonucunda da motor ömrü kısa olur...
3. Eğer motorunuz uzun ömürlü olsun istiyorsanız ince lastik takınız fakat lastikler daha kısa sürede aşınacacağından zamanla değiştirmek gerekecektir.. Bide ara kazma gerektirecek işlerde ince lastik avantajlıdır mahsüle zarar vermemesi açısından...
4. Eğer motorumun ömrü kısa olsun ben istediğim perfonmansı alayım diyorsanız kalın lastik takınız... böylece motorunuz daha kısa sürede yıpranacaktır..
5. Çekişmeye gelince kalın lastik daha iii tutunduğu için motorun perfonmansı ön planda olacağından avantajlıdır....
6. Seçim sizin.... ok-*-s

kararımı kalından kullanıyorm :D bizim mahsul araları geniş zaten kalın lastik sığıyor sorun yok
ben 55 bine 65 hp lik motor alıyosam ya çekecek ya çekecek
ben 640 lada yapardım her işimi ama yenilik olsun die sattık daha motor rektefe istemyodu 10 sene daha giderdi 30 senelik motor bide 10 sene daha 40 ben bi motorla 40 sene nası işleyim yenilk ypmak istiyor insan tabi bu eski için
şimdiki yeni motorların hiç birinin 20 sene gideceğine emin deilm

nh_fıat link=topic=43972.msg408469#msg408469 date=1306534570' Alıntı:
kararımı kalından kullanıyorm :D bizim mahsul araları geniş zaten kalın lastik sığıyor sorun yok
ben 55 bine 65 hp lik motor alıyosam ya çekecek ya çekecek
ben 640 lada yapardım her işimi ama yenilik olsun die sattık daha motor rektefe istemyodu 10 sene daha giderdi 30 senelik motor bide 10 sene daha 40 ben bi motorla 40 sene nası işleyim yenilk ypmak istiyor insan tabi bu eski için
şimdiki yeni motorların hiç birinin 20 sene gideceğine emin deilm
Seçim sizim durumunuza göre birini seçeceksiniz sonuçta...Hayırlı olsun bakalım....