Bizim Köyden yeni resimler..

Ynt: Bizim Köyden yeni resimler..

768 link=topic=44038.msg409396#msg409396 date=1306697054' Alıntı:
Fabrika ve mandıra suları bizim köyün derelerini kirletti, artık balık değil kurbağa bile yaşamıyor. Kokudan da yanından bile geçilmiyor. Sizin dereleri görünce aklıma çocukluğum ve meralarda inekleri otlatırken derelerde avladığımız balıklar geldi. Çoğuzaman, teknoloji doğanın düşmanı oluyor. Paylaşım için teşekkürler. :)
Haklısın abicim ya bizim buralarda balık zor buluyoz artık her yer kirli hele şu ergene yok mu .... : ' (

iskamroz link=topic=44038.msg409549#msg409549 date=1306702887' Alıntı:
Haklısın abicim ya bizim buralarda balık zor buluyoz artık her yer kirli hele şu ergene yok mu .... : ' (

Ergenenin temiz aktığı zamanları hatırlıyorum ben. Hatta, amcamlarla balık bile tutmuşluğumuz var. :) Ama şimdi iki kilometre öteden kokusu duyuluyor, rengide şu yazdığımız yazıların renginde zaten. :(

Paylaşım için teşekkürler satılmış senin gibi köyündan toprağından kopmayan insanları takdir ediyorum valla bizim köy şehre 33 km yarım saatlik yol ama köyden olupta şehirde duranların çoğu hiç uğramaz köye helal sana

keykubat link=topic=44038.msg409643#msg409643 date=1306739375' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler satılmış senin gibi köyündan toprağından kopmayan insanları takdir ediyorum valla bizim köy şehre 33 km yarım saatlik yol ama köyden olupta şehirde duranların çoğu hiç uğramaz köye helal sana
Abi, köye olan bagim sonradan basladi aslinda. 14 yasimda ciktim köyden. Lise bitti, geldim bi sene ekin harman sonra ver eline avrupa. Bi kac yil öyle takildik. Bekarken iyiydi avrupa aslinda.))) Sonra evlendik, sorumluluk artti. Ulan bi baktim, ben nettim dedim, bilememisim köyün degerini. Her sene 3 4 kere gidip gelmeye basladim. Dahada baglandim. Sonra basimdan kötü seyler gecti isle alakali. Simdi beni hayata baglayan tek sey köye dönme hayali. Oda kisa zamanda olacak insallah. Su resimlere bak yaw, burda yasanmazda nerde yasanir...
mustafagursacli link=topic=44038.msg409636#msg409636 date=1306738058' Alıntı:
sizin köynde soğu pis olur ama....
valla mustafa 4 yil önce -38 i gördüm. Babam 56 yasinda, oda diyo ben böyle soguk görmedim diye.))) ama o bile ayri güzel. burda - olmadan cikinca donuyoz. orda -15 derecede cocukken kizak kymaya giderdik, hastalanmazdikda..