MF240 ve Önallar soğan ilaçlıyor.

Ynt: MF240 ve Önallar soğan ilaçlıyor.

iyi püskürtüyo : Zaten onun için bu resmi yayınladım.Çünkü geçenlerde pancar ilaçlaması gördüm bu forumda.İlaç çıkışını beğenmedim sahibi kusura bakmasın..Bunu Konya ' dan getirttim.Babadan kalan 400 lt lik eskimişti.Çöpe attım.xxxmakine güzel bizede lazım bundan kolay gelsin :Evet güzel makina. İlk denemesinin 10 gün önceki resmidir. teşekkür.
xxxkollarda bayağı uzunmuş : evet 12 metre. 600 litre deposu var.Yeni model olduğu için 5 lt lik el yıkama deposuda konmuş.xxx--------------------------------------------------------------------------------

Maşallah güzel püskürtüyor makine. Demek ki taze soğanı yıkamadan yememek lazım. Malum ilaç falan.. Paylaşım için teşekkürler: Bunlar kuru soğan olacak. Yani 4 ay sonra tüketime sunulacak.Ama bütün ilaçlanmış meyve ve sebzeler 15 günden önce tüketime sunulmamalıdır.Tşk.xxx--------------------------------------------------------------------------------

kolay gelsin.ne ilacıdır bu. :: Topraktaki böcekler için. İnsektisit. Tohumu da ilaçla çevreleyip atıyoruz.sertifikalı buğday veya selektörlenmiş buğday gibi. Bunu yapmazsak topraktaki kurt ve böcekleri beslemiş oluyoruz çünkü tohumları yiyorlar bize boş tarla hediye ediyorlar. Bu devrede ise köke musallat oluyorlar.

makine güzel bizede lazım bundan kolay gelsin :: Teşekkür.
Arkadaşlar biliyor musunuz? Yorum yazmasaydınız bir daha forumda resim yayınlamazdım.Çünkü bu resim 2.kere yayınlandı ve ilkinde hiç yorum almadı. Ben burada makinamı sergilemek için değil ,katkıda bulunmak, fikir alışverişi yapmak ve bir çok seyi öğrenmek için bulunuyorum.Epeyde yararlanıyorum.Hepinize Tşk.

Bizim kendimiz için ektiğimiz soğanlar son birkaç yıldır bu sıralarda sararıp kuruyorlar, :( acaba bizimkilere de insektisit türü ilaçmı atmamız lazım? yoksa başka hastalıkları da oluyormu? :S ayrıca ilacın adını da verebilirseniz daha da iyi olur. Paylaşımınız için teşekkürler. :)

gerçekten iyi püskürtüyor.bizimde ilk aldığımızda böyleydi ama 1 2 sene sonra pompa zayıflıyor ve basınç düşüyor böyle verimli olmuyor .inşallah sizin başınıza gelmez. ::: Bizim köyde çalışanlar şimdilik iyi gidiyor.Bakalım benim ki ne olacak?xxxx--------------------------------------------------------------------------------

topragım kolay gelsin, sen hangi ilçedesin yada köylüsün.bereketli olsun makinan güzelmiş. ::: Tşk..xxxBizim kendimiz için ektiğimiz soğanlar son birkaç yıldır bu sıralarda sararıp kuruyorlar, acaba bizimkilere de insektisit türü ilaçmı atmamız lazım? yoksa başka hastalıkları da oluyormu? ayrıca ilacın adını da verebilirseniz daha da iyi olur. Paylaşımınız için teşekkürler. ::: Biz ziraat mühendisinin kontrolünde ilaç atıyoruz.Onlara danışmakta fayda var.Ayrıca soğan ve hastalıkları ile ilgili iki kitap okudum..Onları da tavsiye ederim..Tşk.xxxbereketli olsun, iyi büyümüş sizinki :: Daha ilerde soğanlarda var ama seyrek. Benimkilerin tohumu Agro-Tan dan geldi.Tşk.

Güzel püskürtüyomuş bolca xxxxxxTşk. Bende örnek olsun diye yayınladım zaten.Birbirimizin makinasını görürsek kendi makinamızın performansını daha iyi değerlendirebiliriz.Ben buradan gorüp birçok makinamı yenilemeye karar verdim mesela..