SÜT SAĞIM MAKINASİ elektirik kaçırıyo?

Arkadaşlar akçay marka süt sağim makinası var. Bu akşam inekleri sağarken dinamoya değince elini çarpıyo ama çok kuvvetli değil. Elim ıslak olunca daha şiddetli oluyo neden kaynaklanıyor bu durum acaba? Yardımcı olabilirmisiniz

Ynt: SÜT SAĞIM MAKINASİ elektirik kaçırıyo?

GENÇ EYMIRLİ link=topic=44081.msg409985#msg409985 date=1306779793' Alıntı:
Arkadaşlar akçay marka süt sağim makinası var. Bu akşam inekleri sağarken dinamoya değince elini çarpıyo ama çok kuvvetli değil. Elim ıslak olunca daha şiddetli oluyo neden kaynaklanıyor bu durum acaba? Yardımcı olabilirmisiniz
oprak hattı yoktur.tesisatta.döşet.

GENÇ EYMIRLİ link=topic=44081.msg409998#msg409998 date=1306780448' Alıntı:
o nasıl oluyo volkan:)sorun bendemi:)el arabası nasıl çarpıyo seni:)
la nebiliyim elektriklenme oluyo çarpıyo bazen ayakkabı yere sürttükçe durgun elektriklenme oluyo heralde :D bazen arabadan inerkende kapıtı kapatırken hemen çarpıyo,ençokta alışveriş merkezlerinde yürüyen merdivene binince sağimda solumda kim varsa hemsinide çarpıyom zuha-*-s zuha-*-s

anayurtlu 3105d link=topic=44081.msg409994#msg409994 date=1306780197' Alıntı:
sorun sende :D benide bazen elarabasından bile çerpıyo :D
benide cok carpar. hele bi kiz vardi havaalaninda calisirken, ona dokundumu resmen cat diye ses cikardi. hani abartmiyom los isikda havif isik bile yaratabiliyoduk )))aramizda acayip elektirik vardi yani..ama ben evliydim..

satocan58 link=topic=44081.msg410005#msg410005 date=1306780781' Alıntı:
benide cok carpar. hele bi kiz vardi havaalaninda calisirken, ona dokundumu resmen cat diye ses cikardi. hani abartmiyom los isikda havif isik bile yaratabiliyoduk )))aramizda acayip elektirik vardi yani..ama ben evliydim..
çok yanlış anlamalara uygun bir durum.

Kesin bir kaçak vardır.Bende bulaşık makinesini fişi takılıyken içindeki metal bölüme dokunmuştum azıcık titretti sonra elim uyuştu falan.Birkeresinde akvaryumun filtresi elektirk kaçırıyormuş elimi sokuyorum suya sanki elim kesilmiş gibi bir acı hissettiyor filtrenin fişini çıkarınca sorun çözmüş oldum.

Ara sıra bazen hiç bir yere dokunmasam bile kendi kendime elektrik çarpıyor gibi oluyor anlamış değilim hala.Kazağı çıkarırken saçlardan seste gelebiliyor. zuha-*-s

Kablo priz ne varsa kontrol etmek lazım.

demir45 link=topic=44081.msg410028#msg410028 date=1306781497' Alıntı:
Kesin bir kaçak vardır.Bende bulaşık makinesini fişi takılıyken içindeki metal bölüme dokunmuştum azıcık titretti sonra elim uyuştu falan.Birkeresinde akvaryumun filtresi elektirk kaçırıyormuş elimi sokuyorum suya sanki elim kesilmiş gibi bir acı hissettiyor filtrenin fişini çıkarınca sorun çözmüş oldum.

Ara sıra bazen hiç bir yere dokunmasam bile kendi kendime elektrik çarpıyor gibi oluyor anlamış değilim hala.Kazağı çıkarırken saçlardan seste gelebiliyor. zuha-*-s

Kablo priz ne varsa kontrol etmek lazım.
aman saçlara dikkat güzelim saçlar gider zuha-*-ssabah bakıyim olmayacak böyle hala kolum da ufaktan bi karıncalama var:)

ABi yorumlara bak bence sizi toprağa gömup o elektiriği boşaltmanız lazım yoksa elinizi sıkmaya gelmeyecek ;D ;D

konuya gelirsek bu akşam annemide çarpmış hafif sonra baktık topraklama kablosu çıkmış şase yapmış herhla sonra ayar yaptık şimdi sorun yok bi bakın kablolara sende ..

SmhGwz link=topic=44081.msg410049#msg410049 date=1306782504' Alıntı:
ABi yorumlara bak bence sizi toprağa gömup o elektiriği boşaltmanız lazım yoksa elinizi sıkmaya gelmeyecek ;D ;D

konuya gelirsek bu akşam annemide çarpmış hafif sonra baktık topraklama kablosu çıkmış şase yapmış herhla sonra ayar yaptık şimdi sorun yok bi bakın kablolara sende ..

GENÇ EYMIRLİ link=topic=44081.msg409985#msg409985 date=1306779793' Alıntı:
arkadaşım büyük ihtimal topraklamasız çalıştığından olur topraklamasız çalışan dinamo elektrik yüklü geldiğizaman motoru arızalandırır motor gidiyor demektir topraklamasız çalıştırma sonra daha kötü sonuçlarla karşılaşırsın dikkat ett...

atabey link=topic=44081.msg410335#msg410335 date=1306793250' Alıntı:
arkadaşım büyük ihtimal topraklamasız çalıştığından olur topraklamasız çalışan dinamo elektrik yüklü geldiğizaman motoru arızalandırır motor gidiyor demektir topraklamasız çalıştırma sonra daha kötü sonuçlarla karşılaşırsın dikkat ett...
yok ahmet abi topraklama var anlamıyorum ki akşam çarpıyo du bu sabah hiç bişey yoktu