Akvaryum

Ynt: Akvaryum

DqN 58 link=topic=44087.msg410047#msg410047 date=1306782436' Alıntı:
Yerliller derken )))

Bu göl Afrikada oranın yerli insaları az çok tahmin ediyorsundur.Foto koyucam ama benim net komşudan geliyor ara boş olduğu için şu anda çok yağmur yağıyor yavaşladı biraz.

qarizmatiqa link=topic=44087.msg410048#msg410048 date=1306782474' Alıntı:
ısıtıcı bozulunca 20 balığım haşlanarak ölmüştü : ' (

Geçmiş olsun bu ısıtıcıyı kaliteli markalardan seçmek lazım Eheim Jager gibi.

demir45 link=topic=44087.msg410061#msg410061 date=1306783049' Alıntı:
Bu göl Afrikada oranın yerli insaları az çok tahmin ediyorsundur.Foto koyucam ama benim net komşudan geliyor ara boş olduğu için şu anda çok yağmur yağıyor yavaşladı biraz.

Geçmiş olsun bu ısıtıcıyı kaliteli markalardan seçmek lazım Eheim Jager gibi.
bilgisizlik işte abi iyisi bu bunlar çok güzel dedi bi sürüde para aldı meğer dandik malmış.

Malesef böyle akvaryumcular çoğunlukta çoğuda birşey bilmiyor aslında, sadece ticaret yapmaya uğraşıyorlar.Ben bile çoğunu cebimden çıkarırım bunların önünde bilgisayar facebookte :D madem satıyorsun bu balığı malzemeyi özelliklerini bilmiyor. :D

Resimlerdeki 200 lt.Biraz küçük ama idare ediyoruz ben 600 lt falan istiyordum ama olmadı Hayaldi hayal kaldı :D
Önerin için teşekkür ederim.1 japon başına 25 lt su hacmi gerekir.10 lt o balığa işkence gibi olur büyümezde.Japonlar bir senede kocaman olmazlar olamazlar en az 3 yıl o yaşa kadar bile gelmesi gereken boyuta tam ulaşamazlar.Uygun hacim ve yemleme düzenli ve gerektiği gibi yapıldığı halde.Ciğer protein ağırlıklı olduğu için herzaman uygun olmaz.Japonlara ciğer sadece üreme dönemlerinde kondisyon kazanmaları ve daha iyi yumurta dökmeleri ve döllemeleri için uygulamak lazım.Diğer zamanlar karbonhidrat ağırlıklı yemlerle beslenirler daha iyi olur.

Japon balıkları 25 cm büyüyen balıklar 10 lt sağlıklı bir biçinde büyüyemezler hatta büyümezler.İrileşirler büyüyor sanırsınız sadece balık yağlanıyordur.O da ölür zaten.
Filtrenin sürekli çalışması lazım zaten.İçinde oluşan bakteriler sayesinde su temiz ve berraklığını korur bunu iç filtreyle yapmak pek mümkün değil ama japon balıklarının hava keseleri bulunduğu için diğer balıklardan daha şanslılar.

Çocukların merakı nedeniyle birara akvaryumda birkaç balık bakmıştım. Senin akvaryumda olan o ortalığı temizleyen balıktan falan da vardı. Birkaç zaman sonra nedense yavaş yavaş hepsi öldüler :( anladım ki herkes bildiği işi yapmalı. :)