KUBOTA M7040 HIDROLIK SHUTLE

Ynt: KUBOTA M7040 HIDROLIK SHUTLE

Yaw bende çok soru soruyorum ama:) yavuz abi bi sorum daha olacak:)kubota konik dişli ile manevra yi daha çok yapıyo. Bunu anladım. Ama diğer çiftçeker motorlarda ön tekerler nerdeyse kaporta ' ya değecek gibi:) bu kadar manevrayla nasıl değmiyo:) en iyisi toprağım gibi canlısini görmeyince test etmeyince olmayacak bu iş:) iyi bi incelemek lazım

GENÇ EYMIRLİ link=topic=44098.msg410359#msg410359 date=1306824040' Alıntı:
Yaw bende çok soru soruyorum ama:) yavuz abi bi sorum daha olacak:)kubota konik dişli ile manevra yi daha çok yapıyo. Bunu anladım. Ama diğer çiftçeker motorlarda ön tekerler nerdeyse kaporta ' ya değecek gibi:) bu kadar manevrayla nasıl değmiyo:) en iyisi toprağım gibi canlısini görmeyince test etmeyince olmayacak bu iş:) iyi bi incelemek lazım

normal ön dingillerde şaft var ve şaft cok fazla kırılınca sıkışma olur traktörde güç kaybı olur zaten kataloglarındada direksiyonu çevirdiginizde dönek başlarında çifçekerden cıkarın yazar.. kubota dişli oldugu için istediginiz kadar kırın hep güç aktarım aynıdır.. ve kubota nın yerden yuksekligi ve gövde kalınlıgı cok degil birde çamurluklar dönmüyor gövdeye yaklaşınca tekerlek altında dönüyor bu yüzden kırımı fazla oluyor.. ayrıca tekerlegin baglantı noktaları daha uc noktada oldugu için dönünce teker normal şaftlılardaki gibi çok yaklaşmıyor gövdeye hemen.. en iyisi test et.. bizim evin önunde normalde tekçeker 265 in dönemedigi yerden çifçeker m8540 dönüyor hesap edin artık..

GENÇ EYMIRLİ link=topic=44098.msg410359#msg410359 date=1306824040' Alıntı:
gidecez ta sakaryaya gidecez deneme gününe gel senide götürelim...

mustafagursacli link=topic=44098.msg410489#msg410489 date=1306854583' Alıntı:
abi shutle lı traktörden ilk kez sürdüm mükemmel bi olay .......mükemmel bi kolaylık.....

İzlerken bile güzel oluyor sürerken düşünemiyorum artık.

Birde ben sizden küçüğüm benim size abi demem lazım abi. :D