Donaldson Hava Filtreleri

04.10.2008
4,134
195

Donaldson, en uygun selülozik, sentetik filtre kağıdı ve elemanları ile motorunuza maksimum koruma, uzun ömür sağlar.

Donaldson’un en belirgin özelliği, özellikle hava filtrasyon sistemlerinde Dünya lideri –MUCİT- olmasıdır. Üretiminin %70’i OEM(Orijinal ekipmanlar için üretim) %30’u ise pazar için filtre elemanları üretimini kapsamaktadır. Bu anlamda Donaldson’un asıl fonksiyonunun ORİJİNAL FİLTRE ÜRETİCİSİ olduğunu vurgulamak gerekiyor. Donaldson tüm filtre sistemini üretir, doğallıkla sisteme ait tüm aksesuarlarda ürün hattı içinde yer almaktadır. Bunlar; gövdeler, ön temizleyiciler, bağlantı elemanları, kelepçeler, kauçuk dirsekler, ara bağlantı ekzos boruları, toz boşaltım valfleri, indikatörler, yağmur kapları v.s olarak sıralanabilir. Donaldson hava temizleyici grupları ise komple metal, Hybrid (metal gövde-plastik kapak) ve komple plastik gövdeliler olarak (Bkz.Aleksin) sıralanabilir. Bugün dünya çapında üretim yapan 150’den fazla makina üreticisinin Donaldson’u seçmesinin şüphesiz özel bir nedeni var.
Hava filtre elemanları civatalı ve radyal tip (civatalı filtrede kullanılan tüm ekstra malzemeler elenerek ve sadece bir adaptör ekleme yolu ile pratik kullanım sağlanmıştır) olarak Pleatloc tekniği ile (bu teknik ile filtre plileri arasındaki açıklık aynı oranda tutularak tozun kağıdın tüm alanı tarafından filtre edilmesi sağlanmış, böylece filtre ömrü %50 arttırılmıştır) değişik tipte kağıtlar kullanılarak üretilmektedir. Hava filtreleri Çift kademeli (ön temizleyicili) ve Tek kademeli (düşük toz ortamlı-ör: Deniz motorları) olarak sınıflandırılabilir.

Donaldson, bütün filtrelerinde kendi geliştirdiği özel olarak formüle ettiği kağıdı kullanır. Bu kağıt Donaldson’a özeldir ve hiç bir firma tarafından kullanılamaz. Laboratuar ortamında en ince toz kullanılarak %99.99 verimlilik oranına ulaşılmıştır. Henüz hiç bir firma bu sonuca yaklaşamamıştır. Hava filtre üretiminde ISO 5011 uluslararası test normlarına uyulmaktadır.

Hava filtreleri İngiltere’de Hull, Almanya’da ise Dülmen tesislerinde üretilmektedir.

kaynak: http://www.donaldsonfiltre.com/donaldsonfiltre/TR/hava-filtreleri/

Ynt: Donaldson Hava Filtreleri

bizim td 85 de de donaldson hava filtresi var...şunu merak ettim bakım yaptıracağım sırada usta şampiyon marka hava filtresi getirdi.hava filtresi daha iyi tazzikli hava tut geri tak dedim ama aslında hava filtresini de değiştirmek istiyordum.sizce şampiyon marka filtreler nasıl?

Donaldson, en uygun selülozik, sentetik filtre kağıdı ve elemanları ile motorunuza maksimum koruma, uzun ömür sağlar.

Donaldsonun en belirgin özelliği, özellikle hava filtrasyon sistemlerinde Dünya lideri MUCİT- olmasıdır. Üretiminin %70i OEM(Orijinal ekipmanlar için üretim) %30u ise pazar için filtre elemanları üretimini kapsamaktadır. Bu anlamda Donaldsonun asıl fonksiyonunun ORİJİNAL FİLTRE ÜRETİCİSİ olduğunu vurgulamak gerekiyor. Donaldson tüm filtre sistemini üretir, doğallıkla sisteme ait tüm aksesuarlarda ürün hattı içinde yer almaktadır. Bunlar; gövdeler, ön temizleyiciler, bağlantı elemanları, kelepçeler, kauçuk dirsekler, ara bağlantı ekzos boruları, toz boşaltım valfleri, indikatörler, yağmur kapları v.s olarak sıralanabilir. Donaldson hava temizleyici grupları ise komple metal, Hybrid (metal gövde-plastik kapak) ve komple plastik gövdeliler olarak (Bkz.Aleksin) sıralanabilir. Bugün dünya çapında üretim yapan 150den fazla makina üreticisinin Donaldsonu seçmesinin şüphesiz özel bir nedeni var.
Hava filtre elemanları civatalı ve radyal tip (civatalı filtrede kullanılan tüm ekstra malzemeler elenerek ve sadece bir adaptör ekleme yolu ile pratik kullanım sağlanmıştır) olarak Pleatloc tekniği ile (bu teknik ile filtre plileri arasındaki açıklık aynı oranda tutularak tozun kağıdın tüm alanı tarafından filtre edilmesi sağlanmış, böylece filtre ömrü %50 arttırılmıştır) değişik tipte kağıtlar kullanılarak üretilmektedir. Hava filtreleri Çift kademeli (ön temizleyicili) ve Tek kademeli (düşük toz ortamlı-ör: Deniz motorları) olarak sınıflandırılabilir.

Donaldson, bütün filtrelerinde kendi geliştirdiği özel olarak formüle ettiği kağıdı kullanır. Bu kağıt Donaldsona özeldir ve hiç bir firma tarafından kullanılamaz. Laboratuar ortamında en ince toz kullanılarak %99.99 verimlilik oranına ulaşılmıştır. Henüz hiç bir firma bu sonuca yaklaşamamıştır. Hava filtre üretiminde ISO 5011 uluslararası test normlarına uyulmaktadır.

Hava filtreleri İngilterede Hull, Almanyada ise Dülmen tesislerinde üretilmektedir.

kaynak: http://www.donaldsonfiltre.com/donaldsonfiltre/TR/hava-filtreleri/
Nerden alacagiz