td 80 çamurluk ve susturucu sorunu

arkadaşlar td 80 de devamlı egzoz susturucusunun vidaları gevşiyor sıkıyorum rondele koyuyorum yine aynı birde benim traktör yeni daha ilk nadasa gittiğimde sol ön çamurluk çatladı kontrol ettim eğimli yerlerde direksiyonu tam sol yaptıgımda çamurluk egzoza carpıyor susturucuyu ve camurlugu yaralıyor fabrikada yeterli test yapılmamış sanırım traktör tarlaya hiç girmez diye düz zemin hesabı yapılmış böyle büyük bir markanın böyle basit bir hata yapması inanılmaz

Ynt: td 80 çamurluk ve susturucu sorunu

DEğişik sorunlar geliyor bazen bilemiyorum ama her koşulda dönuşu hesaplayıp motor uretiyorlar sanıyordum ama :S
servisle bi görüş birde fabrikayı ara sorunu dile getir çözerler ya ;)

CAGLAR BIYIK link=topic=44232.msg412019#msg412019 date=1307129836' Alıntı:
arkadaşlar td 80 de devamlı egzoz susturucusunun vidaları gevşiyor sıkıyorum rondele koyuyorum yine aynı birde benim traktör yeni daha ilk nadasa gittiğimde sol ön çamurluk çatladı kontrol ettim eğimli yerlerde direksiyonu tam sol yaptıgımda çamurluk egzoza carpıyor susturucuyu ve camurlugu yaralıyor fabrikada yeterli test yapılmamış sanırım traktör tarlaya hiç girmez diye düz zemin hesabı yapılmış böyle büyük bir markanın böyle basit bir hata yapması inanılmaz

benimde güvenlik çerçevesi kırıldı kendiiğinden.kaynak yaptıdım.arka lastiklerin havasını indirim.

aynı gün nh anket için aradı.kıza güvenlik çerçvesini doğru olarak yazdırmk için 15 dk.uğraştım.

güzel kardeşim eksoz ciavatalarına ne yaparsan yap düşer ses yapmaması için kelepçe alıp oralara sıkacan. çamurluk ayarı ise en üste bir delik daha deldirip o şekilde taktığın zaman değme yapmaz... YOZGAT NEW HOLLAND SERVİSİ.

TT 55 link=topic=44232.msg412025#msg412025 date=1307130148' Alıntı:
benimde güvenlik çerçevesi kırıldı kendiiğinden.kaynak yaptıdım.arka lastiklerin havasını indirim.

aynı gün nh anket için aradı.kıza güvenlik çerçvesini doğru olarak yazdırmk için 15 dk.uğraştım.
ali abi sen ROPS dedikçe o ne anladıysa ;D zuha-*-s bay-*s iyi sapık deyip kapatmamış ::D

eksoz korumasının civatalarına en iyi çözüm civataları tuzlayıpta sıkmak tuz civatanın dişlerini sıkıyo ve pas yapmasını sağlıyor bu sayede de gevşemiyore ben şahsen öyle yaptım ;) çamurluk konusuna gelirsek benim casenin öyle bir sorunu yok dar çamurluk olduğu için nası olursa olsun çarpmıyor

arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler mutlaka hepsinin çözümü var ama o kadar para verip alıyoruz ben daha 5 yıl taksit ödüycem böyle sorunlar insanın canını sıkıyor sorun olacaksa neden yeni alıyoruz eskileri yaptırıp devam edelim haksızmıyım arkadaşlar

CAGLAR BIYIK link=topic=44232.msg412122#msg412122 date=1307165802' Alıntı:
arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler mutlaka hepsinin çözümü var ama o kadar para verip alıyoruz ben daha 5 yıl taksit ödüycem böyle sorunlar insanın canını sıkıyor sorun olacaksa neden yeni alıyoruz eskileri yaptırıp devam edelim haksızmıyım arkadaşlar
sonuna kadar haklısın . Öyle arızaları önceki motorlarımızda çıkarıyor . Yeni motor almanızın amacı rahat etmek ama görüyorum ki en az eskiler kadar sorunlu motor üretiyolar

Bu td 80 ler bizim başımıza bela herhalde motorun her tarafı ayrı problem new holland neden böyle bişey yapıyor anlamak mümkün değil.
Ama böyle ufak tefek problemler şirket imajı için hiç iyi değil. noo*-*-