NEW HOLLAND TD 90 D Mİ YOKSA CASE JX 90 MI?

HER İKİ MAKİNA İÇİNDE AYNI DİYORLAR FABRIKASI İKİSEDE İVECO MOTOR DİYOR AMA TARIMDA KULLANANLAR TD 90 D NİN DAHA ÇOK YAKTIĞINI SÖYLÜYOR.NEREDEYSE İNTERNETTE Kİ BÜTÜ FORUMLARI İNCELEDİM. BÜÜN FORUMLARDA FARKLAR ŞÖLE SIRALANIYOR

*RENK FARKI
*KAPORTADA FARKI
*CASE DE SÜRÜNGEN VİTES VAR .ŞANZIMAN FARKI
*CASE MİCHELİN LASTİKLER VAR .NEW HOLLAND DA DANDİK STARMAX (PİYASANIN EN UCUZ LASTİĞİ)

BUNLAR DIŞINDA FAK YOK DİYORLAR. İYİ DE BUNLAR YAKITI ETKİLEYECEK ETKENLER DEĞİLKİ.

NEW HOLLAND BAYİSİNE GİTTİM.CASE İÇİN SÖYLEMEDİĞİ LAF KALMADI. YOK NEW HOLLAND IN POMPASI ALMANMIŞ CASE Kİ ÇİN MALIYMIŞ.CASE NİN DİŞLİLERİ MEW HOLLADN İLE AYNI MALZEMEDEN YAPILMIYORMUŞ FALAN FİLAN

CASE BAYİSİ DE SADECE ŞUNU SÖYLEDİ.CASE VE NEW HOLLAND AYNI FABRIKA ÜRETİMİCASE AMERİKA KANADA VS İÇİN ÜRETİLİYOR NEW HOLLAND HİSDİSTAN ZELLANDA VS ÜLKELER İÇİN ÜRETİLİYOR.ARTIK İŞÇİLİĞİ MALZEMEYİ SEN KIYASLA DEDİ.

NEW HOLLAND TD 90 D İÇİN = 65 000 TL FİYAT VERDİLER (kABİNSİZ)
CASE JX 90 İÇİN = 64000 TL FİYAT VERDİLER (KABİNSİZ)

SİZCE HANGİSİNİ TERCİH ETMELİİM VE NEDEN

BU ONUDA FİKİRLERİNİZE İHTİYACIM OLACAK TEŞEKKÜRLER

Ynt: NEW HOLLAND TD 90 D Mİ YOKSA CASE JX 90 MI?

daha önce formda geçen konuşmalar...
hilmibey link=topic=37379.msg318376#msg318376 date=1293280438' Alıntı:
BENDE 2-3 AY DOLAŞTIM...
CASE JX80
NH TD 80
JOHN DEERE 5625

HANGİSİNİ ALALIM HANGİSİNİ ALALIM DERKEN JOHN DEERE 5625 E BİNDİM KARARIMI VERDİM.DİĞER İKİSİ YANINDA OYUNCAK GİBİ KALIYOR...
CASE VE NH 3 SİLİNDİR TRAKTÖRLER.AYNI FİYATA NEDEN 4 SİLİNDİR HEMDE JOHN DEERE ALMAYIMKİ DEDİM...
AMA İLLAKİ CASE VE NH DEN BİRİNİ ALACAKSAN KESİNLİKLE CASE DERİM...
İKİSİDE AYNI FABRİKADA ÇIKMASINA RAĞMEN VİTES VE HİDROLİK ÇIKIŞLARINDAKİ FARK BİR YANA
ARALARINDAKİ EN BÜYÜK FARK KALİTE KONTROLDEN BİRİSİ %35 TOLERANSLA(NH) DİĞERİ %5 TOLERANSLA(CASE) PİYASAYA SÜRÜLÜYOR...
POYRAZLI SALİH link=topic=796.msg6874#msg6874 date=1201866236' Alıntı:
CASELER BAYILMA OLAYINI TAMAMEN ORTADAN KALDIRMIŞ
MİSAL HERK YAPARKEN YER YER MOTOR TIKANIR VE VİTES DÜŞÜRMEK GEREKİR CASELERDE İSE ZORLANMA ANINDA MOTORA YEDE YAKIT POMPALANIYOR WAR BAYILMA ORTADAN KALKMIŞ OUYOR
AYRICA DİĞER MATORLARDAN FARKLI LARAK (SAMELER HARİÇ) ÖN TEKERLERİN HAREKETİNİ SAGLAYAN MİLE DİSK FREN KOYMUŞLAR

POYRAZLI SALİH link=topic=796.msg37097#msg37097 date=1211369563' Alıntı:
CASE-İH JX serisinin parçalarının %70 ' i yurt dışından geliyor çelik pistonlu ayrıca ekbi yakıt pompası koymuşlar tıkanmayı önlemek için
JX serisi tamamen avrupa standartlarına göre yapılmış özellikle JX 70 69 hp güçünde turbolu ama lastikleri 60 hp lik bi traktörün lastikleri takılı 4 lastiğide radial 20 ileri 12 geri vites sayısı

Lütfen BÜYÜK harf kullanmayınız!:..
ve aynı konuyu farklı bölume açmayınız?...

konunuza gelirsek nh daha önceden de olan 66 serisinin biraz donanımlı modellerini td diyerekten satıyor ama bi case modelinde ise ufak çaplıda olsa bazı değişiklikler gösterebiliyor bence..

kardeşim bulundugun şehirde hangisi tutuluyorsa onu almanı tavsiye ederim sonuçta ikiside aynı fabrikada üretilen %90 ı birbiri ile aynı motor ben olsam nh alırım

nh güzel motor fakat td serileri bozdu bi ara yeni tiger 3 ler intercolluleri bilmem ama ben case derim kullanmak için alıyosan tabi ama yok biraz kullanır değiştiririm dersen new holland daha iyi para eder ikinci eli

ben senin yerinde olsam case alırımbizim burda td80 le case80 tarlada kapıstırdık td80 5li 11 case ise 5li12 case gecti pullukta
yene de sen bilirsin ikiside aynı mal

O vites sayısı fazlalığı öyle güzel birşey ki bayılırsa düşür bi kamyon vites var en uygunu buldumu yakıtta düşer hızı da artar oh mis gibi casenn şanzımanı hakknda bi kaç şey duydum ama case iyidir hayırlısı olsun :)

Herkese çok teşekkür ederim verdiği bilgilerden ve fikirlerinden dolayı.
Case JX 90 almaya karar verdim çünkü makinayı 7-8 yıl kullanmayı plalıyorum.Hem yakıtı TD 90 lara göre daha iyiymiş hemde %5 tolerans ile üretildiği için arıza ya da hata oranı TD 90 a göre daha düşükk olduğu için.Bugün krediye başvurdum.Ziraat bankasına. kredilerde gayet uygun.Şu an sabit faizli kredide 45000 TL için 4 yılda ve her yıl tek ödeme ile 8500 tl faiz alıyor. Denizbank da aynı rakam için faiz 12500 TL. Ziraatın kredi koşulları biraz sıkı ama faizi düşük. Herkese tavsiye ederim. bakalım hayrını göreceğiz inşallah

baritono link=topic=44241.msg413783#msg413783 date=1307523704' Alıntı:
Herkese çok teşekkür ederim verdiği bilgilerden ve fikirlerinden dolayı.
Case JX 90 almaya karar verdim çünkü makinayı 7-8 yıl kullanmayı plalıyorum.Hem yakıtı TD 90 lara göre daha iyiymiş hemde %5 tolerans ile üretildiği için arıza ya da hata oranı TD 90 a göre daha düşükk olduğu için.Bugün krediye başvurdum.Ziraat bankasına. kredilerde gayet uygun.Şu an sabit faizli kredide 45000 TL için 4 yılda ve her yıl tek ödeme ile 8500 tl faiz alıyor. Denizbank da aynı rakam için faiz 12500 TL. Ziraatın kredi koşulları biraz sıkı ama faizi düşük. Herkese tavsiye ederim. bakalım hayrını göreceğiz inşallah
80lik yada 100 lük tavsiye ederim

Neden 80 lik ya da 100 lük tavsiye edersiniz? 90 lık 80 liğin yapacağı işi daha kolay görür. 100 lüğe de yakın bir motor.Kullanan herkes 90 lık öneriyor. 100 lüklerde yakıt biraz daha artıyor doğal olarak.Ama yine de nedenini öğrenmek isterim.Bir de şayet sizin ya da diğer arkadaşların fikri var ise bir konuda daha bilgi almak isterim

JX95 lerin artık sıfır üretimi yok ama piyasada 2010 model ithal JX95 ler var.Bunların piyasası bayağı yükselmiş.Yerli üretim JX95 lerle arasında bayağı fiyat farkı varmış.Peki gerçekçi olursak yerli üretim ile ihali arasında fark var mı?

Arkadaslar Casenin yetkili bayisi benim arkdasımın babasının adanada babası ile benim babam new hollandla casenin farkını konusuyordu casenin bayisi babama Casede bazı parcalar çin malı dedi new holland ' ın ufak tefek parcaları hollandadan geliyormuş casenin bayisi bile new holland daha iyi dedi

CASE BAYİSİ DE SADECE ŞUNU SÖYLEDİ.CASE VE NEW HOLLAND AYNI FABRIKA ÜRETİMİCASE AMERİKA KANADA VS İÇİN ÜRETİLİYOR NEW HOLLAND HİSDİSTAN ZELLANDA VS ÜLKELER İÇİN ÜRETİLİYOR.ARTIK İŞÇİLİĞİ MALZEMEYİ SEN KIYASLA DEDİ.

Bayi üfürmüş..... amarika ve kanada türkiyeden TD serisi NH gelsede kullansak diye bekliyordu.Adamların kullanıp eskittiği teknolojiyi biz kullanıyoruz.Bayi aklınca bilgiçlik yapmış. CASE ve NH ikiside NEWHOLLANDın GÜVERCİNLİK ANKARA daki fabrikasında üretiliyor. CASE normalde donanımlı traktör türkiyedede kalitesinden ve konforundan ödün vermemiş. Bende TD90D var 2012 almış bulundum böyle dandik bir traktör olmaz bu paraya resmen çiftciyi kazıklıyorlar

Ben bir new hollland kullanıcısıyım benim şikayetlerim var td 100 d td 90 d çok çabuk bayılıyor daha önce 80 66 turbolu traktörüm vardı onla kıyasladıgım da hiç bir güç farkı olmadıgı gibi bayılması na hemen bayılıyor zora gelmiyor td 100 olsun 90 lık olsun bunlara bi çare bulsun lar yaktıgı mazotun hakkını versin enazından yag oranını da düşürmüşler 8.5 litre alıyo oyuncak mı bu traktör massey mi de 8 litre alıyo koca motor aldıgı 8 litre yapacakları motoru da fabrikası da batsın 500 saatten sonra acılır dediler bi farkını görmedim 1000 saat olsun o zaman da performasın da degişiklik olmazsa yakarım hiç gözünün yaşına bakmam sezon acılsın 5000 dekar yer aktarılacak acılmasın da benzin döküp yakarım ben her zaman malımla ögünmek isterim ama olmadı