NOHUT ANTRAKNOZUNDA

Ynt: NOHUT ANTRAKNOZUNDA

hastalanmış nohutun hiç bir ilacı yoktur. 3 çeşit hasatlık vardır.antraknoz.kök çürügü ve solmadır.antraknoz kısmı olarak canlanır.ama diger ikisi ölür.bunun çaresi dayanıklı ve hastalıksız tohumdan. geçer.türkiyede hastalıklara dayanan bir çeşit vardır.bu hasatalıklı nohutları ektiginiz sürece sadece ilaç bayilerini zengin ederseniz.çaresi vardır ama şimdi geçti.o saydıgınız ilaçlar tek başına kullanılmaz.
nohutu ekerken tohumu ilaçlayacaksınız.daha nohutlar hastalanmadan saydıgınız ilaçlarla bereber iki ilaç daha katacaksınız.nohutlar 2-3 çatal dallanma oldugunda bunlara ilave sinek ve yeşil kurt ilaçlarınıda katıp tek seferde atacaksınız.
ilaç firmaları her 10-15 gün ara ile atın der.
ben bu sitede bu konuda kaç kez yazdım yardım edeyim diye .artık geç kaldınız internette ilan bile verdim.para pul istemedim sadece yardım olsun faydam olsun.
ben bu konuda çok uzman oldum.beni arayanlara zamanında yardım ettim.ama artık geç.
TA 2010 YILINDAN BERİ BU SİTEDE VE TARIM İLANLARINDA BU HASTALIKLI NOHUTLARI KARA BORSAYA DÜŞÜREREK SATANLARA ALDANMAYIN SAKIN ALMAYIN.EKMEYİn DAHA KARLI OLURSUNUZ DİYE YAZDIM ANLATTIM.BENİ ARAYAN TÜRKİYE GENELİNDE 177 KİŞİYE BİLGİ VERDİM BU İNSANLARDAN ARAYANLAR OLUYUR HAKLILIGIM KONUSUNDAnohut ekmek kolay degil.eskiden ülkede kuraklık ve yarı kuraklık iklimi hakimdi.ilaçlı ilaçsız gidiyordu.
chalanc(çelinç) bayerin yeşil aksam ot ilacı buyıl nohutlarda hasatalıgın çıkmasınan neden oldu.kim biliyor kim araştıryor.nohutun gübresi olmaz. her tohum farklı gübrelere tepki verir.çok uzun mesele.
işin özü çok geç kaldınız.bekleyceksiniz. kendi kendine iyileşmesini.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

Türkiyede zirai alanda kullanıma uygun KLORDİOKSİT olana kadar ANTRAKNOZ NEMATOD VERTİCİLLİUM gibi ağır hastalıklarla mücadele etmek mümkün değildi. sizin de söylediğiniz gibi ilaç firmalarına kazandırmak ve her ekimde mikroorganizmalar bağışıklık kazandıkları için doz arttırımına gitmek gerekliydi. KLORDİOKSİT dünyaca tanınan, insan ve çevre sağlığına hiç bir zararı olmayan, ürünler üzerinde hiç bir kanserojen kalıntı bırakmayan bir oksidan ajanıdır ve patojenlerin bağışıklık kazanması mümkün olmayan bir dezenfektan kimyasalıdır. nohut üretimi konusunda hastalık evresinde dahi müdehale ederek ürünlerini kurtarmış olan referans gösterebilecegimiz üreticiler de olmakla beraber nohut ekimi ve yeiştirilmesi konusunda oldukça hakim olduğunuzu farkederek sizin de bu denli faydalı bir kimyasal olan KLORDİOKSİT in farkına varmanız amacı ile mesaj atmak istedim
iyi çalışmalar dilerim oğuz özen 0532 6283695 ouzozen@gmail.com

• Beğen
Tepkiler: adymehmet

sayın oguzozen KLORDİOKSİT içtiğimiz suları klorlamakta kullanılan bir kimyasal ,tarım alanında nasıl kullanılıyor,hangi bitkilerde kullanılıyor bilgi verirseniz seviniriz

antraknoz artık sorun olmuyor bizler bu hastalıkta çereyi bulalı 2 yıl oldu.şuan bir kaç firma bu konuda çalışıyor.
gökçe -ispanyol-kabak gibi hasas nohutları ekenlerde bu sorun oluyor.mücadeleyi bilmedikleri için.
biz tarlaya bir kez giriyoruz yeşil aksama atıyoruz.bildiğiniz mantar antraknoz ilaçlarını karışımı gübre ve ilaç olan bu maddeyle karıştırıyoruz ve çok güzel sonuçlar alıyoruz ülkenin bir çok yerinde denedik hala deniyoruz.
bildiginiz mantar ilaçları gelişi güzel kullnılmaz.en büyük hata burada.her yıl virüs degişiyor....

bu üründe güzel iyi çalışma.emegi geçenlere teşekürler.

ama bizim asıl sorunumuz kök çüremesi-nohut sinegi-solama ve poyrazdır.
biz bulardan kök çürügünüde çözdük ama solama ve sinekte başarı sağlayamadık.
poyrazda buyıl bir deneme yaptık sanki olcak gibi..

ama bu işer çok zor.poyraz çare bulsak sıcak hava akımı var..işler zor..

Antraknozun bilinen tek ve kesin çözümü Toz Klordioksittir, şu anda başka hiç bir çözümü yok. Antraknoza çözüm olduğu gibi kesinlikle verimi arttırıyor, çünkü topraktaki bitkinin besinine ortak olan zararlı mikroorganizmaları yok ediyor ve bu doğrudan verime etki ediyor. İlk uygulama ile birlikte belirgin bir şekilde netice görülmeye başlanıyor. Bilgi isteyenler arayabilir.
Saygın ÖZEN 05323153371

• Beğen
Tepkiler: adymehmet

hastalanmış nohutun hiç bir ilacı yoktur. 3 çeşit hasatlık vardır.antraknoz.kök çürügü ve solmadır.antraknoz kısmı olarak canlanır.ama diger ikisi ölür.bunun çaresi dayanıklı ve hastalıksız tohumdan. geçer.türkiyede hastalıklara dayanan bir çeşit vardır.bu hasatalıklı nohutları ektiginiz sürece sadece ilaç bayilerini zengin ederseniz.çaresi vardır ama şimdi geçti.o saydıgınız ilaçlar tek başına kullanılmaz.
nohutu ekerken tohumu ilaçlayacaksınız.daha nohutlar hastalanmadan saydıgınız ilaçlarla bereber iki ilaç daha katacaksınız.nohutlar 2-3 çatal dallanma oldugunda bunlara ilave sinek ve yeşil kurt ilaçlarınıda katıp tek seferde atacaksınız.
ilaç firmaları her 10-15 gün ara ile atın der.
ben bu sitede bu konuda kaç kez yazdım yardım edeyim diye .artık geç kaldınız internette ilan bile verdim.para pul istemedim sadece yardım olsun faydam olsun.
ben bu konuda çok uzman oldum.beni arayanlara zamanında yardım ettim.ama artık geç.
TA 2010 YILINDAN BERİ BU SİTEDE VE TARIM İLANLARINDA BU HASTALIKLI NOHUTLARI KARA BORSAYA DÜŞÜREREK SATANLARA ALDANMAYIN SAKIN ALMAYIN.EKMEYİn DAHA KARLI OLURSUNUZ DİYE YAZDIM ANLATTIM.BENİ ARAYAN TÜRKİYE GENELİNDE 177 KİŞİYE BİLGİ VERDİM BU İNSANLARDAN ARAYANLAR OLUYUR HAKLILIGIM KONUSUNDAnohut ekmek kolay degil.eskiden ülkede kuraklık ve yarı kuraklık iklimi hakimdi.ilaçlı ilaçsız gidiyordu.
chalanc(çelinç) bayerin yeşil aksam ot ilacı buyıl nohutlarda hasatalıgın çıkmasınan neden oldu.kim biliyor kim araştıryor.nohutun gübresi olmaz. her tohum farklı gübrelere tepki verir.çok uzun mesele.
işin özü çok geç kaldınız.bekleyceksiniz. kendi kendine iyileşmesini.

peki otu nasıl öldürücez ne atıcaz