nev holland ile çift sürmede hangı hıdrolık ayar kolları kaçta kullanılıyor

nh ve hattatın hıdrolıklerı aynı ıkı gun önce hattata 60la 4lu 11 unluyle 10 dekar yer surdum anca 4uncu dekarda pullugun derınlıgını ayarladım bır allhın kulu tam bılmıyo kımı sadece içtekını kullan dıyo kımı dıştakını 4 e al içtekıyle sur dıyo kımılıftle sur dıyo lıftmı ayarlıyo derınlıgını herkes bışi dıyo :S

Ynt: nev holland ile çift sürmede hangı hıdrolık ayar kolları kaçta kullanılıyor

Soruya cevap veren olmamış 3 sene sonra ben cevaplayım bari ;D benim traktörüm New Holland TD80D Plus)) arkada ekipmanla çalışırken soldaki kolu iyice sıfıra indiririm yolda kullanırız sadece ekipmanı iyice kaldırmak için , tarladaykende sağdaki koldan ayarı yapıyoruz örneğin pullukta 3-4 arasında ayarlı durur köşelere gelince lift-o matic köyümüzdeki tabiriyle çıt çıt kullanırız :)

Ynt: nev holland ile çift sürmede hangı hıdrolık ayar kolları kaçta kullanılıyor

Kılıç Tarım link=topic=44268.msg908085#msg908085 date=1406626705' Alıntı:
Soruya cevap veren olmamış 3 sene sonra ben cevaplayım bari ;D benim traktörüm New Holland TD80D Plus)) arkada ekipmanla çalışırken soldaki kolu iyice sıfıra indiririm yolda kullanırız sadece ekipmanı iyice kaldırmak için , tarladaykende sağdaki koldan ayarı yapıyoruz örneğin pullukta 3-4 arasında ayarlı durur köşelere gelince lift-o matic köyümüzdeki tabiriyle çıt çıt kullanırız :)
sol sag gibi kavramlarla belki net anlaşılmaz ama fiat ve nh için şöyle söyleyebiliriz
1-çamurluga yakın olan kolu en aşagıya indiririz toprak altı işlerde(pulluk kazayagı çizel vs)
ve koltuga yakın koldanda traktörün çektigi kadar yada bizim sürmek istedigimiz kadar bir derinlige göre orda yazan numaralardan hangisi işimize uygunsa o numaraya getiririz daha sonra sürekli o tarlada bu ayarı kullanırız tarla başında dügmeye basıpp kaldırır indiriz hidroligi ve ayarı sabit durur

2-eger toprak üstü bir iş yapıyorsak koltuga yakın olan kolu en şagıya indirip çamurluga yakın olan koldan ayar yaparız(buna tesviye ayarıda denir)
daha sonra yine tarla baışında tarlasonunda dügmeyle hallederiz işimizi
bu ikinci bahsettiim ayarı genelde tesviye küregi tapan vsvs bunlara benzer toprak üstü işlerde kullanırız

selamlar 46-56-66 ve lindener serisi olarak 4 kısma ayrılır.yavuz 13 verdiği bilgiye ek olarak, 66 serisinde ttf distribitör denilen kontrol valfi vardır bunlar hema traktörde yapılır.koltuğun hemen ön alt kısmında yer alır.tarlada toprak altında çalışırken plastik vanaya benzeyen bir ayar makarası vardır.(kilitleme valfi değil,diğeri) en aşağı pozisyonda çok sıçrama yaptırır yani pulluk ve 7-li çizel gibi uygulamalarda en aşağıda kullanılır yol pozisyonlarında en yukarı alınır.amaçı ekipman zorlandıkça kendiliğinden yukarı sıçrama yaptırmaktır.yol pozisyonunda unutulursa hassasiyet milinin keçelerini bozar yağ kaçırır.100-150 tl masraf çıkartabilir.

2002 2006 yılları arasında HEMA end.a.ş de hidrolik montaj bölümünde çalıştım.john deere 20-25...30-35...5000 serisi.ve 6100D ,üniversal serisi hidrolik montajında çalıştım.

iskender link=topic=44268.msg908632#msg908632 date=1406917952' Alıntı:
selamlar 46-56-66 ve lindener serisi olarak 4 kısma ayrılır.yavuz 13 verdiği bilgiye ek olarak, 66 serisinde ttf distribitör denilen kontrol valfi vardır bunlar hema traktörde yapılır.koltuğun hemen ön alt kısmında yer alır.tarlada toprak altında çalışırken plastik vanaya benzeyen bir ayar makarası vardır.(kilitleme valfi değil,diğeri) en aşağı pozisyonda çok sıçrama yaptırır yani pulluk ve 7-li çizel gibi uygulamalarda en aşağıda kullanılır yol pozisyonlarında en yukarı alınır.amaçı ekipman zorlandıkça kendiliğinden yukarı sıçrama yaptırmaktır.yol pozisyonunda unutulursa hassasiyet milinin keçelerini bozar yağ kaçırır.100-150 tl masraf çıkartabilir.
bende 70 66 kullanırım bu kadar detay bilmem
tesekkürler :)

Çizel Pulluk Dipkazan gibi toprakaltı ekıpmanlarında içteki yani koltok tarafındaki kol ile,Çekili diskherro Surgu Tesvıye kuregı gibi topragın üstunde çalışan aletlerle dıştaki yani çamurluk tarafındakı kolla ayarlanır lift o matic le sıra sonlarında kaldırılır indirilir. Birde karma kontrol vardır çok degişken topraklarda ikisi bir kullanılır ama bende hiç lazım olmadı pek kullanmadım.