jantları ters çevirmenin zararı var mıdır?

arkadaşlar bi hayli verep yerlerimiz var ve traktörü devirmekten korkar oldum iyice...jantları ters çevirince tekerlerin daha geniş yere basacağını farkettim.haliyle bu da traktörün devrilme riskini azaltıcak ancak kimileri kafamı karıştırdı biraz;kimisi çekişten düşer dedi traktör ama pek inandırıcı gelmedi,bi başkası ise fabrika ayarlarını bozma,ordakilerden iyi mi bileceksin diyor....sizce jantları ters çevirmenin bi sakıncası var mıdır?

Ynt: jantları ters çevirmenin zararı var mıdır?

lastik aralarını açıkcaksın yoksa daraltıcakmısın lastik aralarını açtımı daha iyi aslında daha iyi tutunuyor traktör daha iyi gidiyor dediğin gibi devrilme riski azalır ama tek traktörse ilaç havalı ekim makinası için izler uymuyor öyle daralttırdımı çekicen düşmez ama traktör iyi tutunamaz ama traktörde açık cantlar gibide iyi gitmez

Mahzen link=topic=44303.msg413448#msg413448 date=1307455507' Alıntı:
lastik aralarını açıkcaksın yoksa daraltıcakmısın lastik aralarını açtımı daha iyi aslında daha iyi tutunuyor traktör daha iyi gidiyor dediğin gibi devrilme riski azalır ama tek traktörse ilaç havalı ekim makinası için izler uymuyor öyle daralttırdımı çekicen düşmez ama traktör iyi tutunamaz ama traktörde açık cantlar gibide iyi gitmez
lastik aralarını açıcam...ancak şunu anlayamadım niye ilaç ve havalı ekim makinası için izler uymayacak?fark eden ne olacak ki?

seredes link=topic=44303.msg413451#msg413451 date=1307455877' Alıntı:
lastik aralarını açıcam...ancak şunu anlayamadım niye ilaç ve havalı ekim makinası için izler uymayacak?fark eden ne olacak ki?
buydayda ilaçta makina kendisi ayarladımı iz bırakıyor izlede bir traktörün fabrika çıkışı aralarını referans alıyorlar orjinal halini yağnı lastik aralarını açtımı buğdayları ezer aynı olay havalı makina içinde geçerlidir 2 sıranın arasında gidip geldiği için traktör traktörün kendi orj hali tutuyor o sıraların aralarını orjinal halinden çıkardımı cantları açtımı bu sefer o 2 ekili yerin arsından değil ekili yerden gidicek

saol arkadaş ben makinaların imalatı açısından sorun çıkararır diye düşünmüştüm...biz onları ayarlarız...buğday arpa yetiştiriyoruz zaten bizim için sorun olmaz teşekkürler...

seredes link=topic=44303.msg413459#msg413459 date=1307456596' Alıntı:
saol arkadaş ben makinaların imalatı açısından sorun çıkararır diye düşünmüştüm...biz onları ayarlarız...buğday arpa yetiştiriyoruz zaten bizim için sorun olmaz teşekkürler...
arpa buğday yetiştiriyorsanız sorun yok daha iyi olur hele yerleriniz engebeli bayır filansa daha iyi olur tarktörün cantlarını açmak sizin için daha iyi tutunur traktör

bizim td85d var arka jant aralarını açtırdık servisine ama ön jantlar çevrilmedi , bi zararı dokunmu biz devrilme riskine karşı kendimizi daha çok emniyete almak için yaptırdık , ve bizimki kalın ebatlarda lastik

şarklılı18 link=topic=44303.msg413481#msg413481 date=1307459997' Alıntı:
bizim td85d var arka jant aralarını açtırdık servisine ama ön jantlar çevrilmedi , bi zararı dokunmu biz devrilme riskine karşı kendimizi daha çok emniyete almak için yaptırdık , ve bizimki kalın ebatlarda lastik
hmmm...benim de öyle balon lastik kullanıyorum...memnunsunuz değil mi?herhangi bir değişme oldu mu çekişinde ya da dönüşünde?

Ya sıra aralarına giriyorsa bi sıkıntı yok.Farketmez havalı mibzerde filan ön lastikleri değiştirmedikten sonra.Dediğim gibi sen sadece araya girebiliyormusun ona bak

seredes link=topic=44303.msg413101#msg413101 date=1307385625' Alıntı:
arkadaşlar bi hayli verep yerlerimiz var ve traktörü devirmekten korkar oldum iyice...jantları ters çevirince tekerlerin daha geniş yere basacağını farkettim.haliyle bu da traktörün devrilme riskini azaltıcak ancak kimileri kafamı karıştırdı biraz;kimisi çekişten düşer dedi traktör ama pek inandırıcı gelmedi,bi başkası ise fabrika ayarlarını bozma,ordakilerden iyi mi bileceksin diyor....sizce jantları ters çevirmenin bi sakıncası var mıdır?
senin arazini fabrika bilmez tabiki sen iyi bileceksin aç kardeş sen arkaları korkma hiçbirşey olmaz dönüşünde çekişinde tutunması artar derilme riski ortadan kalkar yan gidemedigin yerden giider farkı göreceksin ok-*-s .. gidiyo diyede çok yan verme ıh-*-s allah korusun tedbirini yinede al noo-*-s benimde arazilerimin çogu rampa