Marlboro Nasıl Tutuldu

Marlboro firması ilk kurulduğunda işleri çok kötü gidiyomuş. Şirket iflasın eşiğindeyken bi adam gelmiş, “Satışları bir ayda 3 katına çıkarırım ama bunun karşılığında da şirketin yarısına ortak olurum. Yok çıkaramazsam ömrümün sonuna kadar fabrikada bedava tütün sararım” demiş.

Malbora’nın sahipleri zaten çıkmaz sokaktaymış, “Bi haftaya kalmaz batıcaz, kaybedicek neyimiz var ki” diyerek kabul etmişler teklifi. Adamın bunlardan tek isteği binlerce boş Malbora kutusuymuş. Zaten depoda milyonlarcası varmış, talebini karşılamışlar hemen. Sonra bizimki bütün paketleri tek tek ezmiş ayağıyla, gece 12’den sonra da hepsini uçaktan bütün Amarika’nın üstüne atmış.

Sabah millet uyanınca bi bakmış ki her tarafta boş malbuş kutuları. “Yav, bu sigara bu kadar çok içildiğine göre vardır bi hikmeti” diyerek tekel bayilerine akın etmişler. Şirket o ay 3 değil 5 katı satış yapmış. Taabi bizim adam da şirketin yarısına ortak olmuş. O kişi de Philip Morris’in ta kendisiymiş

Ynt: Marlboro Nasıl Tutuldu

Ne olacak bu gençliğin sonu bilmiyorum, sigara yaşı git gide aşağı inmeye başladı. *-sig-*- *-sig-*- *-sig-*- *-sig-*- *-sig-*- *-sig-*- *-sig-*- Çoğu kişi sadece arkadaş ortamında içiyordur belki, şayet tiryaki olduysanız işiniz kötü. Arada içiler ama sürekli aramak çok kötü bişey. Hem cebinize hem sağlığınıza zararı olduğunu söylememe gerek yok. Bilmem nasıl diyim, traktörcüleri sigaradan anca tarım ekipmanlarıyla vazgeçirebiliriz. Her gün sigaraya verdiğin parayı biriktirdiğinizde bir tane Fendt 412 vario alabileceğinizi biliyor musunuz ya da Claas Lexion 530? Bunlarla da caymazsanız artık siz harbi traktörcü değilsiniz. :)

ynkgl link=topic=5047.msg52375#msg52375 date=1214174362' Alıntı:
bende tiryakiyim ama ben parlıament ten başkasını içmem
abi sen olayi asmissin :D

Ne olacak bu gençliğin sonu bilmiyorum, sigara yaşı git gide aşağı inmeye başladı. Çoğu kişi sadece arkadaş ortamında içiyordur belki, şayet tiryaki olduysanız işiniz kötü. Arada içiler ama sürekli aramak çok kötü bişey. Hem cebinize hem sağlığınıza zararı olduğunu söylememe gerek yok. Bilmem nasıl diyim, traktörcüleri sigaradan anca tarım ekipmanlarıyla vazgeçirebiliriz. Her gün sigaraya verdiğin parayı biriktirdiğinizde bir tane Fendt 412 vario alabileceğinizi biliyor musunuz ya da Claas Lexion 530? Bunlarla da caymazsanız artık siz harbi traktörcü değilsiniz.
abi simdi sigarayi birakan adam eskiden sigaraya verdigi parayi simdi kahveneye veririr yani para birikmez

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=5047.msg52382#msg52382 date=1214176545' Alıntı:
Ne olacak bu gençliğin sonu bilmiyorum, sigara yaşı git gide aşağı inmeye başladı. *-sig-*- *-sig-*- *-sig-*- *-sig-*- *-sig-*- *-sig-*- *-sig-*- Çoğu kişi sadece arkadaş ortamında içiyordur belki, şayet tiryaki olduysanız işiniz kötü. Arada içiler ama sürekli aramak çok kötü bişey. Hem cebinize hem sağlığınıza zararı olduğunu söylememe gerek yok. Bilmem nasıl diyim, traktörcüleri sigaradan anca tarım ekipmanlarıyla vazgeçirebiliriz. Her gün sigaraya verdiğin parayı biriktirdiğinizde bir tane Fendt 412 vario alabileceğinizi biliyor musunuz ya da Claas Lexion 530? Bunlarla da caymazsanız artık siz harbi traktörcü değilsiniz. :)
Abi sende adamlara caktirmadan sigarayi biraktiracan :D

Bulduklu link=topic=5047.msg68905#msg68905 date=1219694177' Alıntı:
Abi sende adamlara caktirmadan sigarayi biraktiracan :D

Biz, kendini üyelerine adamış bir yöneticiyiz. grin-*-s

Herşey üyelerimizin sağlığı için. Onlar sigaraya bıraktıkça para biriktircek, para biriktirdikçe motor alcak, motor aldıkça foto koycak, foto koydukça sitemiz büyüyecek diye düşündüğümüzü sanmayın sakın. şety*-* Asıl amaç sadece sağlık... ;)

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=5047.msg68915#msg68915 date=1219695367' Alıntı:
Biz, kendini üyelerine adamış bir yöneticiyiz. grin-*-s

Herşey üyelerimizin sağlığı için. Onlar sigaraya bıraktıkça para biriktircek, para biriktirdikçe motor alcak, motor aldıkça foto koycak, foto koydukça sitemiz büyüyecek diye düşündüğümüzü sanmayın sakın. şety*-* Asıl amaç sadece sağlık... ;)
Bilmemi ::D

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=5047.msg52382#msg52382 date=1214176545' Alıntı:
valla mustafa traktörcü biçerci sigarayı bırakmaz sana söyleyeyim kardeş ben kendimden örnek vereyim normal zamanda kullanmam ama traktöre ve biçere bindiğim zaman illaki ben de yakıyorum heralde oyaladığından olsa gerek...