deutz agrolux 50 almayı düşünüyorum ama karar veremedim nh 55 56 alsam diyorum

Ynt: deutz agrolux 50 almayı düşünüyorum ama karar veremedim nh 55 56 alsam diyorum

deutz 50 - 47 hp
55 56 -- 55 hp --- sence denklermi deutzunun 60lığı 55 hp ..
2sininde vites sayısı aynı
55 56nın turbo intercool u var
deutzunun yok gariba
ben her türlü 55 56 derim

Ynt: deutz agrolux 50 almayı düşünüyorum ama karar veremedim nh 55 56 alsam diyorum

nh ; satarken,kullanırken,tamir ettirirken üzmez.bütün sistemleri yılların tecrübesi il kullanıla kullanıla en randımanlı çalışacak şekilde üretilmiştir.uzun süre traktör ihtiyacını görür.paranı ve enerji başka yerlerde kullanmana imkan sağlar.anlayana.

kardeş deutz un avantajı 50 hp side turbolu olmasıdı ama new holland da turbo intercol koydu şimdi ve nh daha ustune geçti ve arkadaşlarında dedigi gibi new holland satarken ve bozuldugunda tamir yaptırırken kimseyi üzmez parçası boldur bizim burdan birisi deutz 50 hp tek çeker aldı sıfır şanzuman kilitledi motor motoru bayinin onune goturtmuş almıycam ben bu motoru demiş adamlarda ikna edip başka bi motora değiştirivermişler 70 hp çiftçekerine

arkadaşım sen deutz fahr dan vaz geçme çok güzel traktörler bunlar bnde agrolüx 60 var 4 çeker gayet memnunum nh cilere sor bakalım nh de hidrolikte düğme sistemi var mıymış? ayrıca şu anda parça yönündende hiç bir sıkıntı çekmessin çünkü türkiyede yedek parça deposu mevcut eğer nh alırsan şunu bil parçası vardır ama çürük traktör dayanmaz soruların olursa yanıtlarım saygılar...

BALLICALI link=topic=44394.msg414710#msg414710 date=1307731420' Alıntı:
arkadaşım sen deutz fahr dan vaz geçme çok güzel traktörler bunlar bnde agrolüx 60 var 4 çeker gayet memnunum nh cilere sor bakalım nh de hidrolikte düğme sistemi var mıymış? ayrıca şu anda parça yönündende hiç bir sıkıntı çekmessin çünkü türkiyede yedek parça deposu mevcut eğer nh alırsan şunu bil parçası vardır ama çürük traktör dayanmaz soruların olursa yanıtlarım saygılar...
hadiya neresi çürükmüş kardeş ben kullanıyorm 2 senedir hiç sorun yaşamadım bu zamana kadar. sadece bi kere levyesi gevşemiş altta onuda kendmz yaptık..
düğme demişin tarla başlarında dönerkeni diosan.. var lift omatk önce ayarlıyosun sonra düğmeyle..
deutzda iyidir kötü demiyorm ama aynı segmenttte deiller birini iyi derken tekini kötüleme.. noo*-*-

Laf aramızda tr montajlı deutzlar samelerde bişi war biizm de yan köyde biirnde war durup durup servise gidiyo neler oluyorsa artık :)
bence nh al hertürlü üstün gelir..

kardeş tmm da bna deki nh nin şu özelliyi deutz dan üstün de varmı yağ banyolu disk fren sisteminh de ha 55 56 tmm 55 beygir ama deutz unda agrolux 60 ı var oda 55 beygir onu alsın istersen bide yakıt konusundan bahsedelim

nh ler çok yakyo bunu en başta kedi kullanıcısı bilyo isterseler yorum yapsınlar same deutz fahr traktörlerinde enjeksiyon sistemi mevcut yakıtı bu sebeble nh ye göre %30 ile %40 daha az yakyo bunu söyleyelim sen karar ver

BALLICALI link=topic=44394.msg414734#msg414734 date=1307732555' Alıntı:
kardeş tmm da bna deki nh nin şu özelliyi deutz dan üstün de varmı yağ banyolu disk fren sisteminh de ha 55 56 tmm 55 beygir ama deutz unda agrolux 60 ı var oda 55 beygir onu alsın istersen bide yakıt konusundan bahsedelim
ben 2 saattir ne dyom aynı segmentte deil arada 8 hp var 60 lık olsa neyse..
++ intercool-- 8 hp-- hidrolk çıkışı 2 --bağımsız kuyrukmili--tork 205 --35km hız --------- bunlar 55 56s nin + ları ama geçen senekilern şimdikilere farklı özellikte katmışlardır.. ben buraya yenilerde olan sadece intercoolu ekledm.. 60 lık olsa 60lık derim ama 50 lik 55liye kafa tutamaz
BALLICALI link=topic=44394.msg414743#msg414743 date=1307733195' Alıntı:
nh ler çok yakyo bunu en başta kedi kullanıcısı bilyo isterseler yorum yapsınlar same deutz fahr traktörlerinde enjeksiyon sistemi mevcut yakıtı bu sebeble nh ye göre %30 ile %40 daha az yakyo bunu söyleyelim sen karar ver
yakıtı yaptığı işi yakıyo ben herşeyiyle memnunum td65imden yakıtı yolda yakıyor ama tarlada kokluyor.. deutzu dahada az yakabilr onu bilmem ama özellk ve güç farkı var bide tork..

BALLICALI link=topic=44394.msg414743#msg414743 date=1307733195' Alıntı:
tmm donaınm olarak ustun olabilir ama sonuçta iki yılda değiştirmicen bizimde burda dunya kadar bahçeçilerim sameleri fln war hepsi servisin önunnden ayrılmıyor..
ne kadar TEferruat o kadar arıza ;)

nh de turbo intercool olsun liftotamic olsun yeter sonuçta tarlada kullanıyorsun :)

teşekürler arkadaşlar bu deutz 50 47beygir ama turboyla 55 beygire ulaştığını falan söylüyolar hatta denemesini yaptılar jondere ile 55 beygir olanı 5303 galiba çift çekerile deutz tek çeker sabanda kafa kafafya gidiyolar bayinin dediği fıat 60 56 denerim aşaya kalırsa alır giderim motorumu dioo yakın köyde birinde var massey 256 goldun üzerine sabanda tur atıyomuş

harpasa link=topic=44394.msg414829#msg414829 date=1307744631' Alıntı:
teşekürler arkadaşlar bu deutz 50 47beygir ama turboyla 55 beygire ulaştığını falan söylüyolar hatta denemesini yaptılar jondere ile 55 beygir olanı 5303 galiba çift çekerile deutz tek çeker sabanda kafa kafafya gidiyolar bayinin dediği fıat 60 56 denerim aşaya kalırsa alır giderim motorumu dioo yakın köyde birinde var massey 256 goldun üzerine sabanda tur atıyomuş
sonradan turbo takıldıysa bile zor yükselir 55 beygire
turboyla birlikte 47beygir
turbo orjnlse fabrkadan çıkışlıysa 47 beygirdr ama orjanalnde turbosuz çıkmışsa sonradan takmışlarsa 55 olabilr
yani katalogda ne yazıyosa o dur turboyla beraber öle oluyor bunu sitediklern çoğuda biliyo bölebi konu açılmıştı açanda erkunt fabrikasındamı ne çalışıyodu yanlış olmasında erkuntla bi ilgisi vardı o da öle demişti tüm markalar katalogda ne yazıyosa o dur

traktör almayı düşünen arkadaş sana tavsiyem eğer ki 50 hp düşünüyor isen deutz agrolux 50 al nh nin tt50 den daha ucuz dur eğerki 55hp düşünüyor isen ozaman da agrolux 60 al oda nh nin 55 -56 sından daha ucuz ve özellikli bak bnde agrolux 60 var 55hp turbo da var bnim traktörüm tt50 ile aynı yakyo ve bndeki 4dw nh ciler diyoki intercol var çekişte bi avantaj sağlamaz sana. sadece soğutma sistemi ile ilgili bir özellik deutz zaten her bakımdan mükemmel
ve ayrıca same deutz fahr traktörleri en az arıza veren traktörlerdir bunu da herkes bilsin bn burda nhlerin arızalarını anlatmaya kalksam zaman yetmez...

BALLICALI link=topic=44394.msg415122#msg415122 date=1307819611' Alıntı:
traktör almayı düşünen arkadaş sana tavsiyem eğer ki 50 hp düşünüyor isen deutz agrolux 50 al nh nin tt50 den daha ucuz dur eğerki 55hp düşünüyor isen ozaman da agrolux 60 al oda nh nin 55 -56 sından daha ucuz ve özellikli bak bnde agrolux 60 var 55hp turbo da var bnim traktörüm tt50 ile aynı yakyo ve bndeki 4dw nh ciler diyoki intercol var çekişte bi avantaj sağlamaz sana. sadece soğutma sistemi ile ilgili bir özellik deutz zaten her bakımdan mükemmel
ve ayrıca same deutz fahr traktörleri en az arıza veren traktörlerdir bunu da herkes bilsin bn burda nhlerin arızalarını anlatmaya kalksam zaman yetmez...
ben sadece 55 56yla deutzun 50 liğini karşılaştırdırm 60 lığı 55 56 dan iyidir beyki ama intercoolun ne oldunu bilmeden atıyorsun
((Intercooler kullanılmasıyla egzoz gazı çıkışı iyileştirildiği gibi, motor verimi artar ve turbo ' dan geçirilmiş hava motora girmeden önce soğutulduğu için ısıl gerilimler düşürülerek yukarıda belirtilen faydalar sağlanmış olur. )) alıntı.. -----ve 4 5 hp güç artar..
senin yorumlarının hepsini okudum çoğunda same ve ve dutzuyu övüyosun sen sadece dutzunun kral oldunu düşünüyorsun ve nhyi vs. başka markaları kötülüyosun fanatklik yapmaya gerek yok deutzuda iyi nhde samede erkuntta vs. hepsinin birbirnden güzel + ları var kmisi az yakar az çeker kmisi konforlu çok yakar az yakar vs. vs.. bizi çekemeyen anten taksın bukadar diyorum ve nhyide kötüleyp durma alan memnun satan memnun sanamı kalmış nhyi kötülemek ..
buna nerden kanaat getrdn en az arıza verenlerdnmiş nereden biliyosun az arıza veren traktör olduğunu hayatında kaç tane deutzu kullandın ..
nhyi arızası çok demişn ben 2 senedr kullanıyorm td65 i bu zamana kadar hiç arıza vermedi yağına suyuna baktık üstelk ben çok hor kullandım kızdımmı setten sete vururdum traktörü bu zamana kadar tek bi şey oldu o da levyenin altta bağlantısı var vidası gevşemiş yerinden çıkmış tarlada kendimiz vidayı takıverdk bi tanıdığımdada aynı sorun oldu servisi çağırmışlar 15 dk da tarlaya gelip yapmışlar.. uyrra*-*- noo*-*-

sana şunu söyleyim sana biraz dan deutz agrolux 50 nin ve 60 ın özeliklerini yazacam ama önce şunu söyleyim bizim burda daha önce same 75 expoler kullanan birisi vardı 3 sene önce traktörünü parça sorunu yüzünden satıp nh td55 d aldı bahçe tipi adam pişman şu anda bir reklefe parası masraf ettim diyor şu anda debriyaj balatasında da sorun çıktı diyo same buna göre çok çok iydi diyo ve şu anda same deutz fahr traktörlerinin türkiyede yedek parça deposuda var onun için hiç sıkıntı çekmez alacak kişi. sen same yi deutz u kullan madığından bilmiyorsun bi kullansan emin ol şu ana kadar traktör kullanmamışım dersin hiç şüpen olmasın biz 20 yıldır kullanıyoz bu traktörleri ve çok süperler

BALLICALI link=topic=44394.msg415147#msg415147 date=1307821508' Alıntı:
sana şunu söyleyim sana biraz dan deutz agrolux 50 nin ve 60 ın özeliklerini yazacam ama önce şunu söyleyim bizim burda daha önce same 75 expoler kullanan birisi vardı 3 sene önce traktörünü parça sorunu yüzünden satıp nh td55 d aldı bahçe tipi adam pişman şu anda bir reklefe parası masraf ettim diyor şu anda debriyaj balatasında da sorun çıktı diyo same buna göre çok çok iydi diyo ve şu anda same deutz fahr traktörlerinin türkiyede yedek parça deposuda var onun için hiç sıkıntı çekmez alacak kişi. sen same yi deutz u kullan madığından bilmiyorsun bi kullansan emin ol şu ana kadar traktör kullanmamışım dersin hiç şüpen olmasın biz 20 yıldır kullanıyoz bu traktörleri ve çok süperler
ben deutzu yada samenin parça sıkıntısı var dedimmi .. NH nin parçasını çok daha rahat bulunacağına eminim sen merak etme .
sen nası beklersin 55 hp bahce tipi traktörden 75 hplik güç akıl var mantık var kardşm hiç bir olurmu 2 si arada 15 hp var .. bende o zaman t4030la 60 lığı karşılaştırırım aradaki farkı anlarsın... noo*-*-

bn dedim ki nh nin 55 56 sı ile deutz agrolüx 60 ı karşılaştıralım ikiside 55 hp deyil kardeşim....75 hp nerden çıktı şimdi