2010 model new hollandın askı bağlantısından kırıldı

01.09.2009
638
395

arkadaşlar 2010 model olan TD65DT 110 saatteki traktörümüz çift sürerken askı kolunun bağlı olduğu demiri kırıldı ve daha sonra içerisindeki yağ boşaldı servis geldi değiştirdi ama yağ için 300 lira para istedi sizce bu parayı vermelimiyim.yoksa fabrika ile irtibata geçsem yağ parasını ödemedem halledebilirmiyim bu işi

Ynt: 2010 model new hollandın askı bağlantısından kırıldı

bende nh tn 75n var hidrolik kolları beş para etmez içten yaprak kaskı demir demire sürtüyo onu çizen mühendise çok küfür ettim kaskı içten olduğu için kolun bağlı olduğu hassasiyet milinin pimini kesmiş ben farkına varmadım eve geldim pulluğu çıkarıp ilaç tankerini taktım ilaca giderken mil çıkmış yerinden bi döndüm arkama arka yağı boşalmış tamamen gittik servise yok şikayet formu yok o yok bu biraz bağrındı babam ama boş çatır çatır tahsil ettiler yağ parasını bizden ve o zaman motor daha 4 aylıktı...

demir45 link=topic=44408.msg414642#msg414642 date=1307724914' Alıntı:
Bana kalırsa iyice zorla.Sonuçta kırıldı ve orada bulunana yağ aktı senlik bir durum yok bana kalırsa sağlam yapsalarmış.
doğru diyosun sağlam yapsalarmış.valla fabrikayla itribata geç garanti kapsamında değil derlerse bile senin hatan yok Mahkemeyle bile dava açarak ödemezsin paranı üztelik tazminat alırsın

kesinlikle ödeme derim ,,pire için yorgan yakarım ödemem ben olsam ,sonuçta sen bunu keyfi kırmıyorsun garantili traktör alıyorsun, o kadar para veriyorsun kırılma olmasaydı yağda dökülmeyecekti burada senin günahın nede yağa para vereceksin ,,sıkıntı olursa tüketici haklarına baş vur

geçmiş olsun kolları tutan çekilerdeki geniş pulların ortasına alsaydınız biz öyle yapıyoruz dediğiniz gibi td serilerinde o sorunla karşılaşan çok.

merhaba kardeş bizim td 85 de gecen yıl kırdı daha makıne bi haftalıktı baya bi şikayet ettık bayi ile irtibata geçtik ve uzun ugras sonucu yagın parasını aldık rapor tutar servis fabrıkaya yollar bence peşini bırakma

arkadaşlar neyseki yağıda ücretsiz olarak servis üstlendi.Açıkcası new holland aldığıma pişmanız bir daha new holland ın yanından bile geçmem.93 yılında aldığımız massey ferguson 265s kaç senedir kullanıyoruz hiç biryerinden şikayet etmedim yakıtından başka.bunun yerine massey 3635 almadığıma pişmanım.

hpeker58 link=topic=44408.msg415170#msg415170 date=1307824084' Alıntı:
arkadaşlar neyseki yağıda ücretsiz olarak servis üstlendi.Açıkcası new holland aldığıma pişmanız bir daha new holland ın yanından bile geçmem.93 yılında aldığımız massey ferguson 265s kaç senedir kullanıyoruz hiç biryerinden şikayet etmedim yakıtından başka.bunun yerine massey 3635 almadığıma pişmanım.
gçmiş olsun keşke 3635 alaydın .. 80 hp 65 hplik traktörle kıyaslaman yanlış