3085 phantom hararet sorunu

Ynt: 3085 phantom hararet sorunu

SEYİT link=topic=44409.msg414645#msg414645 date=1307725108' Alıntı:
kabin kalorifer yoksa sök termostadı
sök termostatı motor soğukta da soğuk çalışsın, aşınma yıpranma artsın 6 ay sürmez doğru sanayii. termostat motorun can damarıdır sökülür mü. bütün aşınma yıpranmalar motor soğukken gerçekleşir. Traktörün ilk çalışmasından sonra kısa zamanda ısınması motorun sağlığı açısından son derece önemlidir. Şimdi ben sana demiyorum sürekli sıcak çalışması iyidir. hayır. ne sıcak ne soğuk. optimal çalışma sıcaklığı sağlanmalıdır. bunun için de en önemli eleman termostattır. termostatı sökersen sürekli devirdaim yapar motor soğuk çalışır, çok yakar, çekiş düşer, vuruntulu çalışır vs... termostat ancak; işi bitmiş can kalmamış sürekli hararet yapan ve sanayii yolu gözüken traktörlerde sökülür, geçici çözümdür er yada geç bakıma muhtaç olan traktörler için başvurulan yöntemdir. Sana tavsiyem git orijinal termostat al 60 lık falan değil en az 72 derecelik al kral gibi kullan.

siz traktörün göstergesi kırmızıya dayandıgında naptınız peki nasıl geriye düştü.şu yüzden soruyorum harareti yükselen traktör kendini belli eder gövdeden koku gelir aşırı ısınır..yani hararet gerçekten yapıyormu yoksa göstergemi bozuk anlarsınız diye söylüyorum.

arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ...sorularınızı topluca cevaplayayım...3085 phantom modeli ..gösterge kımızıya çok yaklaşıyor fakat kırmızıya gelmiyor .. bu durmdayken radyatör kapağını açtığımda su elimi yakmıyor ..sanırım gösterge az biraz fazla gösteriyor ..normal yolda giderken zaten yarıyı geçiyor.. peteklerde tıkanıklık falan hiçbirşey yok zaten yoğun çalışma döneminde hergün hava tutarım ...öğrenmek istediğim diğer phantomlarda gösterge nerede olduğu

son 4 -5 aydır benim phantomdada başladı sorun aynı ne kadar sıkıştırsan c noktasını geçmiyordu şim aynen yeşil in sonuna geliyor fakat motor hararet yapacak kadar sıcak değil hiç bir yerede götürmedi sorun bence ya termostad yada göstergede civalı hararet göstergesi takacam bakalım sonuş ne olacak

arkadşlr sorun %90 termostat bnm 286 g de aynı sorun vardı 2 römork saman yapamıyorduk ama hava 38 40 derece oluyordu götürdük ustaya termostatı büyük o yüzden hareret yapar dedi değiştirdik aynı sıcakta bayır düz farketmiyo 80 e zor geliyordu 6 7 römorkla bnce termostatı küçült

bizde bi 3085 phantom bide 398 var kazayağında ikisinede 13 lü taktık tarlada 398 2 nin kablumbağası ile gidiyor 3085 de 2 nin tavşanına takıp 398 i solluyoz yinede hararet yok taş gibi ibre kıpırdamyor bile güçç*-*

çok anlamam ama devir daim pompasına baktır.su sıcak değilse motorda devir daim yapmıyordur su....bide şu olabilir suyun geçtiği plastik borular bi süre sonra özelliğini yitirip yumuşuyor ve gaza bastığın zaman emme basıncının artmasıyla büzüşüveriyor ve suyun geçmesine izin vermiyor...buna da dikkat et....
Merhaba kardeşim bendede aynı sorun vardı gittim 6 sıralı radyatör aldım taktırdım şimdi cok guzel oldu bu moturların radyatörü kücük geliyo o yüzden 6 sıralı radyatör takın servis bazen insanı yanıltıyor