3085 phantom hararet sorunu

arkadaşlar traktörün hararet göstergesi daha yolda giderken yarıyı geçiyor,ve iş yaparken yeşil çizginin sonuna kadar geliyor.
az daha zorlarsan kırmızıyada geliyor ama radyatör kapağını açtığımda su elimi yakmıyor,,,iki tane servise sordum birisi bunların göstergeleri fazla gösteriyor dedi
öbürüde termostatları büyük olduğu için geç açıyor dedi bunlar hararet yapmaz dedi ,,
birde müşürümü değiştirsek acaba
bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Ynt: 3085 phantom hararet sorunu

çok anlamam ama devir daim pompasına baktır.su sıcak değilse motorda devir daim yapmıyordur su....bide şu olabilir suyun geçtiği plastik borular bi süre sonra özelliğini yitirip yumuşuyor ve gaza bastığın zaman emme basıncının artmasıyla büzüşüveriyor ve suyun geçmesine izin vermiyor...buna da dikkat et....

balyacı sadık43 link=topic=44409.msg414634#msg414634 date=1307724175' Alıntı:
Göstergeye bi baktır bide müşürü değiştir ozaman bi sıkıntı kalmaz.
ilk olarak müşür ve termostadı değiştireceğiz en son gösterge
bereket. link=topic=44409.msg414641#msg414641 date=1307724832' Alıntı:
su seviyesi biraz eksilince veya radyatörün önü toz sap tutunca hararet biraz yükselir.
sıkı çalışınca tahliyeden fazla su atabiliyor, günlük kontrol et.
suyun fazlasını atmıyormu ,,,yoksa su ısınınca normaldede mi atıyor ben fazlasını atıyor diye koymuyordum
Dqn link=topic=44409.msg414632#msg414632 date=1307723979' Alıntı:
Müşürü ve göstergeyi değiş. Ama sorun %90 termostat bozuk
gösterge pahalı da müşür 80 100 tl civarında ,,termostad da da olabilir dediğin gibi teşekkürler

dolcevita link=topic=44409.msg414645#msg414645 date=1307725108' Alıntı:
kabin kalorifer yoksa sök termostadı
kalorifer var ,,olsada olamasada değiştireceğiz artık teşekkürler
seredes link=topic=44409.msg414633#msg414633 date=1307724064' Alıntı:
çok anlamam ama devir daim pompasına baktır.su sıcak değilse motorda devir daim yapmıyordur su....bide şu olabilir suyun geçtiği plastik borular bi süre sonra özelliğini yitirip yumuşuyor ve gaza bastığın zaman emme basıncının artmasıyla büzüşüveriyor ve suyun geçmesine izin vermiyor...buna da dikkat et....
evet su kaynama derecesinde olmuyor ılık oluyor,,plastik borularda büzlme yok ama dediğin olabiliyor öbür mtorda olmuştu teşekkürler

bende 97 opelde aynı dedigin gibi bir sorun vardı su soguk fakat hareret bazen kırmızıya bile geliyordu gitmedim servis kalmadı sorun şarz dinomosunun şaseye baglanan koblosu gevşemiş arabanın şasesine elektirik verince saat yüksek gosteriyormuş aynı şey olabilir

wulstrap link=topic=44409.msg414659#msg414659 date=1307727236' Alıntı:
bende 97 opelde aynı dedigin gibi bir sorun vardı su soguk fakat hareret bazen kırmızıya bile geliyordu gitmedim servis kalmadı sorun şarz dinomosunun şaseye baglanan koblosu gevşemiş arabanın şasesine elektirik verince saat yüksek gosteriyormuş aynı şey olabilir
valla olurmu olur yarın bakayım

anayurtlu90-80 link=topic=44409.msg414664#msg414664 date=1307727952' Alıntı:
Termostattan dolayı normal şekli yarıyı biraz geçiyor.Sıcakta fazla sıkıştırıncada kalkabiliyo hararet.Phantom sıcağı sevmiyor.
normal diyosun yani
wulstrap link=topic=44409.msg414665#msg414665 date=1307728025' Alıntı:
zaten yeni başlamdıysa 1 kaç hafta içinde aküyüde tam şarz etmiyo aküde bitiyor kaş tane servis bulamadıda 10 yaşındaki elektirikçi bi cırak buldu
yeni başlamadı ama önceleri nekadar sıkıştırırsan sıkıştır kırmızıya gelmiyordu ,ama dün ve bugün rotatil çekerken hava serin olduğu halde kırmızıya geldi

vale link=topic=44409.msg414630#msg414630 date=1307723811' Alıntı:
arkadaşlar traktörün hararet göstergesi daha yolda giderken yarıyı geçiyor,ve iş yaparken yeşil çizginin sonuna kadar geliyor.
az daha zorlarsan kırmızıyada geliyor ama radyatör kapağını açtığımda su elimi yakmıyor,,,iki tane servise sordum birisi bunların göstergeleri fazla gösteriyor dedi
öbürüde termostatları büyük olduğu için geç açıyor dedi bunlar hararet yapmaz dedi ,,
birde müşürümü değiştirsek acaba
bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
usta sen bi termostatı değiştir başka sorun olmaz diye tahmin ediyorum daha önce 285 s 4*4 te başıma geldi marşa bas 10 dk sonra hararet yarıdaydı.. termostatın yayı açmıyormuş onu değiştirdik hatta bedfordunkini takmıştık..

Geçmiş olsun arkadaşım. Su sıcak olmamasına rağmen hararet gösteriyorsa, saatte vardır numara. Elektronik olduğu için sudan tozdan vs den etkileneip şase yapabiliyor. Ya da kullanım ömrü bitiyor.

eski tip mi phantomlardan mı. ben de eski tip 3085 var klima peteği radyatöre yapışık oluyor önde. çok çabuk tıkanma yapıyor ve hiçbir şekilde sökmeden temizlenmiyor. yolda bile hararet yükeseliyordu. bizde söktük klima peteğini şimdi çok güzel. onca sıkıştırmama rağmen hareret yükselmiyor. phantomlarda klima peteğini biraz aralayarak öne aldılar depoyuda aşağı çektiler. termostat ve müşürü de değiştirdiysen tek geri kalan gösterge. o da bayağı pahalı. bizim de gaz devri ve kuyruk mili devri göstergesi çalışımıyor. elektrik aksamı sağlam değil bunların. göstergenin arkasındaki kaportayı sök ve hava ile temizle belki çıkan fiş falan vardır. bir yere temas edip kısa devre yapıtrabilir.

eski tip mi phantomlardan mı. ben de eski tip 3085 var klima peteği radyatöre yapışık oluyor önde. çok çabuk tıkanma yapıyor ve hiçbir şekilde sökmeden temizlenmiyor. yolda bile hararet yükeseliyordu. bizde söktük klima peteğini şimdi çok güzel. onca sıkıştırmama rağmen hareret yükselmiyor. phantomlarda klima peteğini biraz aralayarak öne aldılar depoyuda aşağı çektiler. termostat ve müşürü de değiştirdiysen tek geri kalan gösterge. o da bayağı pahalı. hem değiştirince traktörün saati sıfırlanıyor. bizim de gaz devri ve kuyruk mili devri göstergesi çalışımıyor. elektrik aksamı sağlam değil bunların. göstergenin arkasındaki kaportayı sök ve hava ile temizle belki çıkan fiş falan vardır. bir yere temas edip kısa devre yapıtrabilir.