Pulluğu Üstüme Devirdim [İş Kazası] ...

Dün saat 16.00 gibiydi. Sabah yağmur yağmıştı. Bende tarla sürülmez dedim. Pulluğu çıkarıp kazayağını takıp çapalanacak 5 dekar yer vardı oraya gidecektim. Pulluğu çıkaracağım yere geldim traktörü stop edip viteste bıraktım. Aşağıya indim. Pulluk 4 lü Alpler. Pulluğun tekerinin altına devrilmemesi için taş koymayı unuttum. Orta kolu çıkardım. Traktörün Sol tarafındaydım. Sol koluda çıkardım. Sağ kolun küçük pimini çıkarıp traktöre koydum. Sağ kol düşmedi bende karşıdan karşıya (Soldan>sağa) Kola tekmeyi vurdum. Pulluk birden çıktı Bacaklarımın üstüne düştü :(. Bacaklarım açık bir şekilde oturur vaziyette sol arka lastiğin arasına sıkıştırdı beni. Kalkmaya çalıştım olmadı. Koca pulluk son gücümle kaldırmaya çalıştım biraz kalktı. Bacağımın yarısını çıkardım. Biraz gayretle pulluğu az daha kaldırıp altından çıktım. Bacaklarım ezilmiş gibi az bişey ağrıyo ucuz atlattık. cöö-*s Siz Siz Olun Çiftçilikte dikkat edin uyrra*-*-

Ynt: Pulluğu Üstüme Devirdim [İş Kazası] ...

Dqn link=topic=44502.msg416047#msg416047 date=1307984276' Alıntı:
Dün saat 16.00 gibiydi. Sabah yağmur yağmıştı. Bende tarla sürülmez dedim. Pulluğu çıkarıp kazayağını takıp çapalanacak 5 dekar yer vardı oraya gidecektim. Pulluğu çıkaracağım yere geldim traktörü stop edip viteste bıraktım. Aşağıya indim. Pulluk 4 lü Alpler. Pulluğun tekerinin altına devrilmemesi için taş koymayı unuttum. Orta kolu çıkardım. Traktörün Sol tarafındaydım. Sol koluda çıkardım. Sağ kolun küçük pimini çıkarıp traktöre koydum. Sağ kol düşmedi bende karşıdan karşıya (Soldan>sağa) Kola tekmeyi vurdum. Pulluk birden çıktı Bacaklarımın üstüne düştü :( . Bacaklarım açık bir şekilde oturur vaziyette sol arka lastiğin arasına sıkıştırdı beni. Kalkmaya çalıştım olmadı. Koca pulluk son gücümle kaldırmaya çalıştım biraz kalktı. Bacağımın yarısını çıkardım. Biraz gayretle pulluğu az daha kaldırıp altından çıktım. Bacaklarım ezilmiş gibi az bişey ağrıyo ucuz atlattık. cöö-*s Siz Siz Olun Çiftçilikte dikkat edin uyrra*-*-
geçmiş olsun

geçmiş olsun.bende nohutlara silindir çekeyim dedim komşudan silindiri aldım.tarla çok rampa tam dik yeri yarıladım.arkaya bir baktım çeki demiri çıkmış sadec agzındaki demirin kıymıgı tutuyor.emenet.çıksa yuvarlansa yoldan geçenleri maahvedecek.kimseye degmese dereye gideck sıfır makina.ALLAH tarafından aklıma tesadüfen hidrolikli tekerleri indirmek geldi.ve indi,rdim.öyle büyük bir kazayı atlatım.ikikesde traktörü yatıryordum.yeni erkuntu.oluyor dikkat ettik ama acele işi b bozuyur.aslında acele etmeden saglam iş yapacaksın.

Geçmiş olsun Muhammet.İş yaparken acele yada telaş yapma telaş yaptımı bu tür olaylar insanın başına çok sık geliyo.Allah korumuş.