Her gün Kuran okuyor

İngiltere ' nin görevi bıraktıktan sonra Protestanlıktan Katolikliğe geçen eski Başbakanı Tony Blair, her gün Kur ' ân-ı Kerîm okuduğunu açıkladı.

Bunun ' dinsel olarak bilgili ' olmasını sağladığını söyleyen Blair, Observer ' da dün yayınlanan röportajında, 'Küreselleşmiş dünyada dinler konusunda bilgili olmanın kritik önem taşıdığını düşünüyorum. Her gün Kuran okuyorum. Kısmen dünyada olup biten bazı şeyleri anlamak, ama büyük ölçüde son derece öğretici olduğu için' diye konuştu.

Gazeteport ' ta yer alan habere göre; Ortadoğu Dörtlüsü (BM, ABD, AB ve Rusya) temsilcisi olarak dini bilgiye sahip olmasının faydalı olduğunu belirten Blair, daha önce Müslüman inancını ' güzel ' diye nitelemiş ve Hazreti Muhammed ' in ' muazzam bir medenileştirici güç ' olduğunu söylemişti.

Blair ayrıca Irak işgali sırasında bir Haçlı seferi yürüttüğü iddialarını reddederek, 'İnsanlar bana hala Irak ve Afganistan ' daki askeri kararların bir tür ilahi yönü olup olmadığını soruyor. Bunlar saçmalık. Elbette değil. Bir köşeye gidip Tanrı ' ya dua ederek asgari ücretin ne olması gerektiğini soramayacağım gibi' diye konuştu.

IRAKDAKİ ÖLEN MASUMLARIN GÜNAHINI ÇIKARIYOR.

Ynt: Her gün Kuran okuyor

ben lisedeyken bir toplantıda bir dua iştmiştim.
şükürler olsun ALLAHIM beni müslüman bir ülkede,müslüman bir anadan baba dan dünyaya getirdiğin için.bu cennet vatana beni vatantaş ettiğin için beni bu millete türk mi,lletine dahil ettiğin için şükürler olsun diye ama daha uzuyordu.
bazen aklıma geliyor şükrediyorum.

tabi çok önemli birşey bu dua her insana bu kadar şey nasip olmayabilir esaret altında yaşayan bir ülkede doğarsın hayatın kölelikle işkence çekmekle biter hristiyan yada yahudi yada dinsiz olursun Ahiret nimetlerinden yararlanamazsın anca bu dünyadakilerle avunursun

biz hazır bulduğumuz şeylerin kıymetini bilmeyiz,başkalarının sevgililer gününü (st.valentine günü) ,cadılar bayramını(halloween) ,yılbaşı (noel)... kutlamayı severiz

çok haklısın abi bak yozlaşmak nedense çok hoşumuza gidiyor zaten bizi içten yıkarlar böyle böyle zamanında göktürkler çin esaretine girmemelerinin başlıca sebebi milli benliğini kaybetme korkusudur bizde bir kayıp edersek vay halımıza

nabolant link=topic=44509.msg416253#msg416253 date=1307994674' Alıntı:
mal ithalatı neyse ama kültür ithalatı feci
bizim kültürümüz ki nesli evveli 1000 senesinden öncesine dayanır
avrupalının nesli belli değildir zira daha düne dayanır
İnsanı kamilin aklı fitne ile haram ile yarışır
Aslandan ASlan doğar Çakaldan Çakal ancak
Ahr-i zamanda aslan izi çakal izine karışır.......

MEdinede...bir İngilizle karşılaştık ismini söyledi eşi ile bebeği ile umreye gelmişti ...sonra kaç kez sohbet ettik İstanbuldan konuştuk sonradan doğru yolu bulmuş ...bir gün mescidi nebeviden geliyodu bende gidiyodum karşılaştık selamun aleyküm ya mustafa dedi aleyküm selam dedim ismini diyemedim aklıma gelmedi...bana 15dk kurandan bir süre okudu adının geçtiği yerde vurgulayarak Sagip dedi ......... yeterki yapmak iste Allah evladının hayrını göstersin kazadan beladan korusun onu bizi ve tüm ümmeti müslümanı....

kendi kültürümüzden utanan bir gençlik yetiştirdik
Kaş yaparken hep çıkardık gözleri,
Heder oldu aşıkların sözleri,
En basiti öz malımız sazları,
Caz yapa caz yapa bu hale geldik

zaten batı batı diye kaybetmedik mi herşeyimizi.amaç türk aile ve kültür yapısını bozamak degil mi.? tv ler gazteler çağdaş yazarlar demokratik aydınlar.babayı köpek gösteren cazılı sihirli diziler.neler neler....