Dedemin Efsanesi

Bu fotoğrafı FarmPhoto ya daha önce ben yüklemiştim sizinle paylaşıyım dedim...
image.aspx

Ynt: Dedemin Efsanesi

2. nesil 106s traktör...kaporta tek parşa açılan . kuru filtre elemanlı...son nesilde (3.seri ) çamurluklar yuvarlak hatlı değilde köşeli hatlıydı..sanırım türkiye ye son nesil olan seri gelemeden ..fendt in getirilmesine son verildi....

atilla link=topic=5066.msg52212#msg52212 date=1214153345' Alıntı:
2. nesil 106s traktör...kaporta tek parşa açılan . kuru filtre elemanlı...son nesilde (3.seri ) çamurluklar yuvarlak hatlı değilde köşeli hatlıydı..sanırım türkiye ye son nesil olan seri gelemeden ..fendt in getirilmesine son verildi....
Keşke hiç son verilmeseydi sürekli gelebilseydi ama yıllar sonra Türkiyeye de gelmeye başlaması güzel oldu

<<B.Özyurt>> link=topic=5066.msg77485#msg77485 date=1222021582' Alıntı:
Niye gelmesi durdu peki?

şöyle söyleyim bu makinalar Bülent ecevit sayesinde 1974-79 seneleri arasında türkiyeye yeni çıkartılan gümrük yasası kanunuyla giriş yaptı diye biliyorum babam önce mf 135 için 56 000 liraya yazılır 6 ay bir bekleme süresi vardır ve makina bir türlü sıra çok olduğu için gelmez tavsiye üzerine 75 model FENDT 103 S için 123 000 liraya anlaşılır ve alınır 2 ay sonrasında ise mf gelir ve köyden bir arkadaşı alır bizde halen aynı makina duruyor diğer makinanın akibiyetini tam bilmiyorum fakat 3 . makinası olduğunu biliyorum o mf nin üzerine

insomnia link=topic=5066.msg77489#msg77489 date=1222022088' Alıntı:
şöyle söyleyim bu makinalar Bülent ecevit sayesinde 1974-79 seneleri arasında türkiyeye yeni çıkartılan gümrük yasası kanunuyla giriş yaptı diye biliyorum babam önce mf 135 için 56 000 liraya yazılır 6 ay bir bekleme süresi vardır ve makina bir türlü sıra çok olduğu için gelmez tavsiye üzerine 75 model FENDT 103 S için 123 000 liraya anlaşılır ve alınır 2 ay sonrasında ise mf gelir ve köyden bir arkadaşı alır bizde halen aynı makina duruyor diğer makinanın akibiyetini tam bilmiyorum fakat 3 . makinası olduğunu biliyorum o mf nin üzerine

Erkan abi sorunun cvp sanırım bu değil... Neden gelmesi durdu ? diye sormuş arkadaş bende merak ediyorum çünkü zamanında dedem anlaşmış sıra gelene kadar durdurulmuş bunun sebebi nedir ???

dennizs link=topic=5066.msg77596#msg77596 date=1222044071' Alıntı:
Erkan abi sorunun cvp sanırım bu değil... Neden gelmesi durdu ? diye sormuş arkadaş bende merak ediyorum çünkü zamanında dedem anlaşmış sıra gelene kadar durdurulmuş bunun sebebi nedir ???

Deniz edindiğim bilgiye göre ermeni asılllı distrübitörlüğün işleri yürütemediğinden dolayı ihracatı kesildiği yönde

insomnia link=topic=5066.msg77785#msg77785 date=1222101265' Alıntı:
Deniz edindiğim bilgiye göre ermeni asılllı distrübitörlüğün işleri yürütemediğinden dolayı ihracatı kesildiği yönde
Bende buna benzer duyumlar aldım yaptığım araştırmalar çerçevesinde ayrıca bu distrübitörlüğün işi yoluna koyamamasının bir diğer sebebi ise gümrük kurallarının katı olmasıymış dedem öyle söylemişti hatta dedem motoru görebilmek için edirneye gitmiş bg tarafına geçmiş incelemiş öyle anltamıştı bize

dennizs link=topic=5066.msg77818#msg77818 date=1222105480' Alıntı:
Bende buna benzer duyumlar aldım yaptığım araştırmalar çerçevesinde ayrıca bu distrübitörlüğün işi yoluna koyamamasının bir diğer sebebi ise gümrük kurallarının katı olmasıymış dedem öyle söylemişti hatta dedem motoru görebilmek için edirneye gitmiş bg tarafına geçmiş incelemiş öyle anltamıştı bize

Neşe Erberk şokta

Avrupa Güzeli Neşe Erberk ' in eşi Ayk Gurdikyan ' a sahtecilik suçlaması. Alman AGCO ' nun ürettiği FENDT marka traktörlerin Türkiye distribütörlüğünü aldığını duyuran Gürdikyan ' ın sahte belgelerle onay aldığı ortaya çıktı. Gerçek distribütör suç duyurusunda bulundu.

Erberk ' i şok eden suçlama

Türkiye eski güzeli Neşe Erberk ' in eşi hakkında sahtecilik suçundan dava açıldı.

Önce izin verildi
Sosyete 'sahte distributor' şoku yaşıyor 1983 yılında Türkiye Güzeli, 1984 yılında ise Avrupa Güzeli seçilen, Erberk mankenlik ajansının sahibi Neşe Erberk ' in kocası Ayk Gurdikyan hakkında sahtecilik davası açıldı. Almanya ' nın en büyük traktör fabrikalarından AGCO ' nun Türkiye distribütörlüğünü aldığını duyuran Gurdikyan ' ın sahte belgelerle Sanayi Bakanlığı ' na kendisini distribütör olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Belgeler iptal
Gerçek distribütörün şikayeti üzerine, Gurdikyan ' ın Bakanlıktan aldığı belgeler iptal edildi. Gurdikyan ' ın sahte belgeler hazırlayarak Sanayi Bakanlığı ' ndan onay belgesi aldığı ortaya çıktı. Bakanlık, belgeleri iptal ederken gerçek distribütör Kutlucan Firması da Ankara Adliyesi ' ne Ayk Gurdikyan hakkında suç duyurusunda bulunarak, 'sahtecilik' ve 'haksız kazanç sağlama' suçlarından yargılanmasını istedi.

insomnia link=topic=5066.msg52204#msg52204 date=1214149592' Alıntı:
Ozaman şunları söyleyebiliriz MWM dizel 4 silindirli 65 hp 13+4 max 30 km/h turbomatic ve isteğe bağlı çiftçeker özelliğiyle sence 1975 model bir makina için donanımı nasıl neler çağrıştıyor size
erkan abi bişey sorcam 103 lerde sürat takviyesi varmış o ne oluyor bide bizim ködekini inceledim vites şekli felan çok güzel ama bi tane vites kolu var heralde peki nasıl onda buçuk ve o kdar vites oluyor 106 yıda otocenterda inceledim 12345 var bi s var r1 r2 var şimdi nasıl oluyor bi anlatsana.. bim-*s