HANGİ MARKA SILAJ MAKİNASINI ÖNERİRSİNİZ (TAVSİYELERİNİİ BEKLİYORUM ARKADAŞLAR)

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

misir_mak.jpg

S.a arkadaşlar bu yılki ekipman hibeleri başvurum kabul edilmiş tek sıralı sılaj biçim makinası çıktı,sılaj makinaları hakkında pek bilgi sahibi değilim hangi markanın makinesi iyidir şanzımanlımı almalıyım yoksa kayışlı olanlardanmı almalıyım bu konuda yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.Ben profarmoya Çelmak'ın sılaj makinesini vermiştim ama hibe çıktıktan sonra başka firmanınkinide verebiliyormuşuz,Çelmak nasıl arkadaşlar kullanan bilgi sahibi olanlarınız varmı acaba?

Ynt: HANGİ MARKA SILAJ MAKİNASINI ÖNERİRSİNİZ (TAVSİYELERİNİİ BEKLİYORUM ARKADAŞLAR)

abi kesinlikle çelmak derim biz 2002 den beri kullanıyoruz çok memnunuz ayrıca sanjımanlı al o daha sağlam

Ynt: HANGİ MARKA SILAJ MAKİNASINI ÖNERİRSİNİZ (TAVSİYELERİNİİ BEKLİYORUM ARKADAŞLAR)

valla hacim tavsiyem kayışlı fimaks *098*- ama herkesin tercihine saygım var 2.3 yılda kayış eskidimi 100 lira verir değiştirirsin uyy-*s uyy-*s ok-*-s

okty link=topic=44663.msg418481#msg418481 date=1308417432' Alıntı:
abi kesinlikle çelmak derim biz 2002 den beri kullanıyoruz çok memnunuz ayrıca sanjımanlı al o daha sağlam
bizimde 2004 fln sorunsuz şekilde kullanıyoruz.. kayışlar kopar fln bence kayışlı alma..

okty link=topic=44663.msg418481#msg418481 date=1308417432' Alıntı:
tavsiyeniz için tşk.kullanan arkadaşların tavsiyeleri önemli mutlaka
ekoç link=topic=44663.msg418517#msg418517 date=1308420753' Alıntı:
valla hacim tavsiyem kayışlı fimaks *098*- ama herkesin tercihine saygım var 2.3 yılda kayış eskidimi 100 lira verir değiştirirsin uyy-*s uyy-*s ok-*-s
tavsiyen için sağol abi 2 firmayıda sitesinden inceledim fimaks daha toplu gibi sanki
SmhGwz link=topic=44663.msg418519#msg418519 date=1308421130' Alıntı:
bizimde 2004 fln sorunsuz şekilde kullanıyoruz.. kayışlar kopar fln bence kayışlı alma..
sizdemi çelmek kullanıyorsunuz?

evet karar senin fimaks da var şanzumanlı ama kayışlıyı tavsiye ederim günde 130 ton mısır biçiyorum

ekoç link=topic=44663.msg418530#msg418530 date=1308422610' Alıntı:
evet karar senin fimaks da var şanzumanlı ama kayışlıyı tavsiye ederim günde 130 ton mısır biçiyorum
araştırıyorum işte abi hangisi kafama yatarsa onu alacağım senede sadece kendi mısırımı biçerim galiba ,150 bilemedin 200 ton olur sonra bakımını yapıp bidaki sezona kadar yatacak.

hacimmet link=topic=44663.msg418529#msg418529 date=1308422466' Alıntı:
tavsiyeniz için tşk.kullanan arkadaşların tavsiyeleri önemli mutlakatavsiyen için sağol abi 2 firmayıda sitesinden inceledim fimaks daha toplu gibi sankisizdemi çelmek kullanıyorsunuz?
eed 54-cle hep biçerdik önu kalkardı fln ama makina hep biçerdi..
gunun birinde salağın birisi işe gelmişti yol açmk için yolu açmış sonra elindeki oğrağı mısıra asmış babamda arada görmemiş bi gümbürtü kopmuş hemen durdurmuş ama oğrağın ne sapı kalmış ne demir yeri yamultmuş yamultuş kesememiş sonra geri çıkardık :D

çelmak sağlam bir makinedir ama fimaks sında kaliteli silaj yaptığını duymuştum..

bende 99 yılından beri celmak sanzumanlı kullanmaktayım cok memnunum ayrıca celmagın bende teklis cift sıra bagımlı ve sırabagımsız makinalar var cok menunum