Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Meralarla ilgili sıkıntı çözülmediği takdirde, hayvancılık bitme noktasına gelecek dedi.
Akın, Arapgir ilçesi Sarıçiçek yaylasını ziyaret ederek, buradaki hayvan yetiştiricilerinin sıkıntılarını dinledi.

Süt ve süt ürünlerinde hijyeninin sağlanması ve kalitesinin korunmasına ilişkin yetiştiricilerle bire bir görüşmeler yapan Akın, burada yaptığı açıklamada, yetiştiricilerin mera konusunda sıkıntı yaşadığını belirtti.

Akın, şunları anlattı:

'Burayı ziyaret etmemizdeki ilk amacımız yetiştiricilerimizin sıkıntılarını yakından dinlemek. Aynı zamanda süt ve süt ürünlerinin hijyeninin sağlanması ve kalitesinin korunmasına yönelik yetiştiricilerimize bilgiler vermek. Küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin sorunlarının başında mera sıkıntısı geliyor. İlimizde mera sıkıntısı kanayan bir yara haline geldi. Birlik olarak bizler yetiştiricilerimizin bu sorunları için yetkililerle görüşmeler yaparak, köprü vazifesi olmaya çalışıyoruz. Burada sadece bizim değil, tüm kurum, kuruluş ve yetkililerin elini taşın altına koyması gerekiyor. '

Meralarla ilgili sıkıntının çözülmediği takdirde hayvancılığın bitme noktasına geleceğini ifade eden Akın, şunları belirtti: