Vurdumduymaz halka mesaj

BİR emeklinin 2 bin euro maaş aldığı Yunanistan’da halk ve muhalefet 28 milyar euroluk kemer sıkma politikasına karşı çıkıyor. Ancak ülkenin temerrüde düşme tehlikesinden nasıl kurtulacağını ise kimse söylemiyor. Bu duruma tepki gösteren Atina Borsası Başkanı Sokrates Lazaridis durumu şöyle bir ironi ile özetledi: Ülkeme vergi geliri sağlamak için sigarayı günde iki pakete çıkardım. Hem böylece çabuk ölürüm ve ülkemin benim için emeklilik harcaması yapması da gerekmez...

Borç batağındaki Yunanistan’ın Atina Borsası Başkanı Sokrates Lazaridis, ülkeye vergi geliri sağlayabilmek ve bütçe açığını kapatmak için bireysel savaş veriyor. Lazaridis sırf vergi gelirleri artsın diye krizle birlikte sigara tüketimini iki pakete çıkararak ikiye katladı. Lazaridis, “Böylece belki erken ölürüm ve ülkemin benim için emeklilik harcamaları düşer” diyerek de espri yapmayı ihmal etmedi.

Laziridis artık siyasilerin tartışmayı bırakıp bir an önce icraata geçmesi gerektiğini, kemer sıkma politikalarına direnen Yunan halkının da bu politikalara destek vermesi gerektiğini vurguladı.

BUDA YUNAN MİLLİYETÇİSİ

Ynt: Vurdumduymaz halka mesaj

Adamlarda bireysel sorumluluk var bi kere. Bu sirf o borsa baskani icin gecerli degil. Kac kere isyan ettiler. Cünki baslarina geleceklerini biliyorlardi. Bizde Istanbuldaki macdan dolayi anadoluda milyonlar sokaga dökülür. Ama develasyon oldu, ülke batti, millet kurtlar vadisine daha bi sarildi.)))Ben bizi anlamiyom, siz bizi anlayabiliyormusunuz... bu arada dikkat ederseniz ülkede durum kötü oldukca tv deki sacma programlar artiyor. nihat doganda sampiyon olamadi, simdi ne konusacak bu millet......

köylü link=topic=44728.msg419441#msg419441 date=1308681658' Alıntı:
güzel olmuş yazın doğruya doğru
Abi siyasete atilim diyom köye yerlesince. Köylü Kaldirma Partisi diyede bi parti kurarim.))) Ama köylüyede güvenemiyomki. Nasil etsek bilmiyom. Harcaniyom buralarda.))) Saka bi yana artik uyanmak lazim, uyaniriz gerci birgünde korayacak biseyimiz kalirmi ogün onu bilemem...

bak düşünce iyi muhtar ol.ama parti kurma köylü ye güvenme.bende düşünüyorum muhtarlıgı bilader muhtar ama köyü birbirne kattı.köylü yaka sirkiyor artık muhtarda olamam.2023 yına kadaar

köylü link=topic=44728.msg419446#msg419446 date=1308682049' Alıntı:
bak düşünce iyi muhtar ol.ama parti kurma köylü ye güvenme.bende düşünüyorum muhtarlıgı bilader muhtar ama köyü birbirne kattı.köylü yaka sirkiyor artık muhtarda olamam.2023 yına kadaar
Abi muhtari biz takmaklar bizim köyde.))) Bu sene mühendisler asvalti begenmemisler, kazittilar tekrar. Dediler haydin köye tasiyak. Tabi muhtar yok ortalarda. Bizim ihtiyar bütün moturculari topladi, kepceyi, silindiri, greyderi ayarladi tam ise koyalacak muhtar geldi. Durun durun bu is böyle olmaz dedi. Bizim ihtiyar de get lan dedi, bu saate kadar nerdeydin..))) Devletin yillardir yapmadigini 1 günde kendimiz yaptik...

satocan58 link=topic=44728.msg419445#msg419445 date=1308681776' Alıntı:
Abi siyasete atilim diyom köye yerlesince. Köylü Kaldirma Partisi diyede bi parti kurarim.))) Ama köylüyede güvenemiyomki. Nasil etsek bilmiyom. Harcaniyom buralarda.))) Saka bi yana artik uyanmak lazim, uyaniriz gerci birgünde korayacak biseyimiz kalirmi ogün onu bilemem...
destek arkandayız abi. Ne diyelim bilmiyomki . Ağlanacak halimize. . .

satocan58 link=topic=44728.msg419449#msg419449 date=1308682488' Alıntı:
Abi muhtari biz takmaklar bizim köyde. ))) Bu sene mühendisler asvalti begenmemisler, kazittilar tekrar. Dediler haydin köye tasiyak. Tabi muhtar yok ortalarda. Bizim ihtiyar bütün moturculari topladi, kepceyi, silindiri, greyderi ayarladi tam ise koyalacak muhtar geldi. Durun durun bu is böyle olmaz dedi. Bizim ihtiyar de get lan dedi, bu saate kadar nerdeydin.. ))) Devletin yillardir yapmadigini 1 günde kendimiz yaptik...
isyan güçç*-*