Sizce Hangisi ?

Arkadaşlar nh tt55 almaya karar verdik tek çekermi almamız lazım yoksa çift çekermi yapacagımız iş havalı mibzerle gübreli olarak pancar,ayçiçegi vs ekimi 20li ekin mibzeri mısır silajı bu işleri yapmak için sizce nh tt55 çift çekermi yoksa tek çekermi. tek çeker çift çeker arasında 8 bin tl fark var

Ynt: Sizce Hangisi ?

ben kullandım tt 55 çift çeker şoyle soyleyeyim pulluk takacaksan 3 lü çeker fazla çekmiyo motor gücü 55 hp oldugundan şanzumanda kucuk viteste az 4 tekeri çevirdigi için bayılma çok yapıyo bence td55 ler var onlardan al derim çift çeker alacaksan tek çeker alacaksan tt 55 de olabilir ama 4 çeker alacaksan kesinlikle td lerden bak tt ler hiç çekmiyo 550 saatte almıştık birde 2006 model sıfır gibidi

cazgin0020 link=topic=44740.msg419481#msg419481 date=1308684119' Alıntı:
ben kullandım tt 55 çift çeker şoyle soyleyeyim pulluk takacaksan 3 lü çeker fazla çekmiyo motor gücü 55 hp oldugundan şanzumanda kucuk viteste az 4 tekeri çevirdigi için bayılma çok yapıyo bence td55 ler var onlardan al derim çift çeker alacaksan tek çeker alacaksan tt 55 de olabilir ama 4 çeker alacaksan kesinlikle td lerden bak tt ler hiç çekmiyo 550 saatte almıştık birde 2006 model sıfır gibidi
yaşar td55temi var yaw. Arazi düz ise bunları yapar bence 20li mibzer.ri çeker ama bayır falansa çift çeker al.yine Arazi duz ise manevra açısından tek çeker daha avantajlı olacaktır

ikizceli link=topic=44740.msg419491#msg419491 date=1308684462' Alıntı:
ben pulluk takmıcam bu traktöre tl90a var agır işleri onla yaparım tt55 alırsam pancar.ayçicek ekimi 20li ekin mibzeri silaj ilaç gübre git gel ara işlerinde kullanıcam
ara işleri içinse ondan iyi motor yoktur emin ol tavsiye ederim :) hele ramork getir gotur gibi onlar için hem yakıt idaal dir hem çekişi yeter ama çok zor işe sokarsan haddinden fazla yakar ve çekmez birde sana tavsiyem kabinli alacaksan orjinal olsun yada çadırlı al sonradan takma kabinler olursa içersinde sesten durulmuyo sonradan takma alır kullanırsan dedigime gelirsin yani :)

GENÇ EYMIRLİ link=topic=44740.msg419500#msg419500 date=1308684884' Alıntı:
yaşar td55temi var yaw. Arazi düz ise bunları yapar bence 20li mibzer.ri çeker ama bayır falansa çift çeker al.yine Arazi duz ise manevra açısından tek çeker daha avantajlı olacaktır
war kardeş bizim çivril bayisinde gordum üzerinede bindim bahçe tipiydi td serisidi onlar 66 şşanzuman oldugundan vites fazla oldugunadn daha güzel vitesleri konforu güzeldi bahçe tipinin ondan td tavsiye ettim boşta şanzuman büyük oldugundan 1 litre fazla yakar ama tarlada kullanımda biraz daha rahat olur yanlız boş işler için tt ler daha iyi td ler 30 km hız yapıyo tt 35 yapıyo

cazgin0020 link=topic=44740.msg419503#msg419503 date=1308685052' Alıntı:
war kardeş bizim çivril bayisinde gordum üzerinede bindim bahçe tipiydi td serisidi onlar 66 şşanzuman oldugundan vites fazla oldugunadn daha güzel vitesleri konforu güzeldi bahçe tipinin ondan td tavsiye ettim boşta şanzuman büyük oldugundan 1 litre fazla yakar ama tarlada kullanımda biraz daha rahat olur yanlız boş işler için tt ler daha iyi td ler 30 km hız yapıyo tt 35 yapıyo

yan köyden bi arkadaş tt5 tek çeker almış bugun gittik navigasyon cihazıyla hızını ölçtük en son 36 yapıyo bayi bize 40 yapar diye garanti vermişti bakalım ne olucak

bizim burda araziler düz engebeli tarla çok nadir raslanır yok denecek kadar azdır

benim merak ettigim tek şey havalı gübreli mibzeri çekermi

Valla bilmiyodum yaşar daha görmek nasip olmadı. O zaman nh benim için güzel olur:) mibzer büyük mü o kadar. Hacimmet abimiz tt50 ile baya bi iş yapıyodu onun paylaşımlarini bi bak istersen belki bi karara varırsın

ikizceli link=topic=44740.msg419526#msg419526 date=1308686233' Alıntı:
yan köyden bi arkadaş tt5 tek çeker almış bugun gittik navigasyon cihazıyla hızını ölçtük en son 36 yapıyo bayi bize 40 yapar diye garanti vermişti bakalım ne olucak

bizim burda araziler düz engebeli tarla çok nadir raslanır yok denecek kadar azdır

benim merak ettigim tek şey havalı gübreli mibzeri çekermi
havalı mibzeri bilmem kardeşte hız olarak 35 sabittir 56 şanzuman vardır onlarda td ler ise 66 şanzuman büyük şanzuman vardır 30 hız vardır bayi satmak için 50 yine yaptırır kullanıcılara sorup gerekirse kendinde kullanıp denemen lazım o zaman bilirsin

havalı mibzerde gübreyide koyduğun zaman tek çeker götürür ama birazda araziye bağlı... Düz arazi ise tek çeker olabilir ama 55 hp çok az bide tekçeker olursa iyice işin zorlaşacak... Zaten bu devirde en ufak çiftçi bile küçük de olsa 4*4 alıyor bence sende 4*4 al ve rahatına bak tt55 lerde varmı bilmem ama bi de orjinal kabinli olursa çok rahat olur ama kesinlikle çiftçeker al derim.. KARAR SENİN...