TÜRK ÇİFTÇİSİNİ SÖMÜRENLERİ BİLİYORMUSUNUZ????????

Bilmiyorsanız ben söyleyeyim .... Masseyin 1986-1990 yılları arasında çıkan modelini 2004 yılında bize üstün teknoloji diye yutturan massey satıcıları.3075-3085-3095-3105 avrupalı ve Amerikalıların eskittiği ve vazgeçtiği traktörler.Forumda onları öven arkadaşlar boşuna övmeyin.

: TÜRK ÇİFTÇİSİNİ SÖMÜRENLERİ BİLİYORMUSUNUZ????????

muhaa*-*- sıze bısı soleyımm su motorun kabınıne baksanız kesın 3000 serısınden cok daha konforludur bence mf3000 se rısıde ılk cıkanları duz motor olarak cıktı nıe bole yaptılar anlamadım massey bı traktorlerı deıstırmedı hep aynı kasa uzun burun 3000 serısının tasarımını deıstırecegı yerde gıttı 3 clındır segmentıne yuklendı onlarda foss cıktıı bence 3000 serısını deısık bısı yapsalardı yer gok massey olurdu

Güzel paylaşım Arkadaşım ama Türkiyede bu seriden hiç görmedim ben...Bizim burdaki 3,075D 3,085D vs Phantom3000 serisi diye geçiyo...Resimdekiyle aynı değil...

arkadaş çok doğru söylüyo bence
su an MF 3000 serisindeki sistem 1970 model fergusonla aynı
sanzuman çok farklı deel hidrolik sistemi tamamen aynı

dediği doğru olabilir çünkü ben bi ara kafayı bu motora takmıştım araştırdım erdemin de dediği gibi şanzumanı aynı hatta vites kolu bile önde ama yeni 2006dan başlıyo sanırım onda değişiklikler var
@salih düz ön burun sadece 4000li seride yok tek farklı olan o ama o da yaktı içtiğinden hiç tutulmadı

walla bence sömürenler keşke böyle olsa. esas götürenler mahsul para etmeye başladığı anda hemen ithal edip mazota gübreye tohuma ilaçlara gelen zammı hiç görmeyen devlet..şu an piyasada dap gübresi 1,20 ytl arkadaşlar.benim mısırım dör sene önce 40 ykr idi şimdide öyle..işte sömürenler bunlar..masseyin traktörleri devede kulak.olsa ne olurr olmasa ne.DERTLİYİZ...

44atacan link=topic=491.msg9547#msg9547 date=1203015750' Alıntı:
çiftçiyi en başta sömüren tayipttir unuttunuzmu 3 sene ard arda arpayı 200.000 den sattığımızı 10 kila arpaya 1 klitre mazot alamadığımızı şuanda gübreye bir zam yapmış(epey oldu) 42 lira olan dap(çuvalı) 62 lira olmuş artık düşünün bu ülkeye neden eski model geliyor

[size=14pt]Bu siteye siyaset sokmayın lütfen. Çok büyük tartışmalar çıkar, önüne geçemeyiz. Bu konuyu sakın devam ettirmeyin, siyaset bizim işimiz değil. Konuyu açmadan kapatın... [/size]

44atacan link=topic=491.msg9547#msg9547 date=1203015750' Alıntı:
çiftçiyi en başta sömüren tayipttir unuttunuzmu 3 sene ard arda arpayı 200.000 den sattığımızı 10 kila arpaya 1 klitre mazot alamadığımızı şuanda gübreye bir zam yapmış(epey oldu) 42 lira olan dap(çuvalı) 62 lira olmuş artık düşünün bu ülkeye neden eski model geliyor

BURDA SİYASET YAPMIYORUZ

AYRICA TAYYİPTEN ÖNCE FARKLIMIYDI

ESKİ MODEL TRAKTÖRLER ESKİDEN GELİYORDU ŞİMDİ İSE YENİ ÜRETİLEN Bİ ÜRÜN HEMEN GELİYOR

ÖRNEĞİN TL-A SERİSİ 2004-2005 DE ÜRETİLDİ TANITIMI TÜRKİYEDE YAPTILAR GAZEYE FALAN ÇIKMIŞTI TL100A İLK GELDİĞİNDE 81 MİLYAR DI.

abd_kangal link=topic=491.msg9870#msg9870 date=1203147394' Alıntı:
SLM
MOTOR SENİNMİ COK HOŞ
BENİM ÇOK HOŞUMA GİTTİ
BU KAC MODEL OLUYO CEVABINI BEKLİYORUM
bana mı dedin
bana dediğini farz ederek imzadaki agrotron benim değil de
kendi kişisel resmimdeki 285 benim 1986 model

valla salih arkadasin dedigi dogru ben fransada yasiyorum 3000 serisi burada eskiyeli cok olmus teknolojisi artik, cok geride ama turkiyeye bu yeni teknoloji die yutturuolar hemde baya yuksek fiyatta burada ki ikinci el fiyatlarina bakarsaniz nerdeyse tr dekinin yari fiyatina satilio benim anlamadigim nh nin bu tvt serisi turkiyeye niye gitmio hemen hemen her modeli var new holland in bi tek tvt serisi yok yani t 7500 anlamadim bilgisi olan varmi