PANCAR... KÖSTEBEK

arkadaşlar pancarlarımı KÖSTEBEK yiyor .negibi mücadele yöntemleri var. köstebek tüfeği kurdum işe yaramadı. kimyasal mücadele yapıla bilirmi. yardımcı olursanız sevinirim. anlş-*s

Ynt: PANCAR... KÖSTEBEK

bizim pancardada köstebek var ben tüfekle vuruyorum garanti iş oluyo :D yeni açtığı deliklerden birini kürekle aç başında tüfekle sessizce bekle ilk seferde gelir deliğe bakıp hemen kaçar o zaman ateş etme ikince seferde biraz toprakla deliği kapatmaya gelir kaçamaz o zaman vur ibneyi snip-*-s

anayurtlu link=topic=44762.msg419727#msg419727 date=1308742216' Alıntı:
bizim pancardada köstebek var ben tüfekle vuruyorum garanti iş oluyo :D yeni açtığı deliklerden birini kürekle aç başında tüfekle sessizce bekle ilk seferde gelir deliğe bakıp hemen kaçar o zaman ateş etme ikince seferde biraz toprakla deliği kapatmaya gelir kaçamaz o zaman vur ibneyi snip-*-s
ya dişi ise??? :S

valla güzel kardeşim dedenden babandan kalma 7,65 eline alacan varacan taralaya köstebeğin eştiği yeri temizleyecen deliği açaçaksın köstebeğin gözleri yoktur görmez sesiz bi şekilde bekliyecen o dışarı çıkacaktır ondan sonra 7,65 çekip dırank dıran kafasına sıkacan. AMA KÖSTEBEĞİ YENİ EŞİLMİŞ YERLERDE BEKLERSEN AV BAŞARILI GEÇER BEN GENELDE BU ŞEKİLDE YOK EDERİM...

kardeş bu işle bende çok uğraştım tarlaları temizledim. mücadele yapılmayan yerden yine geliyor.tüfekle çok vurdum.yıldaiki kutu fişek kullanıyorum. bunun hem tehlikesivar hemde sakıncalı.siz köstebek tapleti kullanın,toprağı açın üçer tane hap atın sonuç alırın.eğer toprakta çatlak varsa pek etkili olmaz.