arkadaşlar yine kubota b2530 bagda

Ynt: arkadaşlar yine kubota b2530 bagda

OkayKANGAL link=topic=37307.msg317193#msg317193 date=1292941370' Alıntı:
tabiki eşeğnden avantajları yok değil bir çok konuda ... örneğin ben traktörü durdurmak için frene ve debriyaja basmak zorundayım .. oysaki eşeğim olsa çüş deyince durur :) yemişim shutle sistemi .. çok gereksiz ... kubota manevra yeteneği ne kadar iyi olsada bir eşek gibi olduğu yerde dönemez ... mesela eşek dediğim çekemez ise durur oysaki kubota patinaj yapabilir ... şimdi eşekteki bu sistem turbomatik fendt lerden ne farkı var ... mesela kubota kademeli bir şanzımana sahip eşek ise araziye uygun olarak , hızına kendisi karar veren CVT tarzı bir şanzımana sahip ... hatta manuele alıp çubukla vurmak süretiylede hızlandırabilirsin ... tiptronik hissiyatı yaratabilir :) yani eşeğin traktöre üstünlüğü saymakla bitmez ... :) en önemlisi sal meraya yayılsın karnını doyursun , mazot sıkıntısı yok ... :) Şaka bir yana ...

eski bir hikaye anlatılır hemen herkes bilir .. ülkede demiryolları döşenirken gelen yabancı mühendise ' eşşeği salıyoruz o nereden giderse oraya döşüyoruz rayları , eşşek ölürsede amerikadan mühendis çağırıyoruz ' diyen işçinin hikayesi ... hatta hepimizde bundan içten içe üstün zeka örneği sayıp gurur duyuyoruz nedense ... şimdi ki demiryollarımızn hali ortada memleketteki akıllı eşşeklerin yaptığı ile duruyor :) bir traktörü eşşekle kıyaslamakta hala o pisikolojinin devamıdır .. benim fikrim ...

bu site traktörlerin incelendiği , kullanıcı yorumlarının dikkate alındığı , insanların bir çok şey öğrendiği üzel bir ortam ... kubota da piyasaya yeni girmiş vede bazı özellikleri ile dikkat çekmiş bir traktör .. bu sıralarda sitede pek çok muhabbeti bende dahil yapıldı ... ve kubota hakkında genel bir fikir oluşturuldu ... ama dikkat ederseniz kimse eşekle kıyaslamadı . şimdi gerçekten bir çiftçi gibi incelemeyip , hiç kullanmayıp saçma sapan yorum yapmaya gelince sitemizde nedense bir grup klavye üstadı anında devreye giriyor ... lütfen daha duyarlı olursak sitemizin genel gidaştı hep olduğu gibi daha kaliteli olur ...

SmhGwz link=topic=44774.msg419882#msg419882 date=1308768363' Alıntı:
aslında eşek fln dedinizde bizim köyde herks sütleri toplama yerlerine traktörle götürüyor.. bunlardan olsa daha iyi olur bak :D
pylaşım için tşkler..
bu traktörden her çifçiye lazım hatta cazgin 0020 yaşara nimetin yerine bundan lazım

mustafagursacli link=topic=44774.msg419883#msg419883 date=1308768421' Alıntı:
bu traktörden her çifçiye lazım hatta cazgin 0020 yaşara nimetin yerine bundan lazım
allah korusun bana bu motor dayanmaz elimde kalır :D devirtirim ben bunu kullanırken
SmhGwz link=topic=44774.msg419889#msg419889 date=1308769007' Alıntı:
;D cazgin zati nimeti bile fazla kullanmıyordu ama bununlar heryere gider sokkalarda millete hava yapar :D
ewet az kullanıyoruz ama memnunum konforlu motor en azından
mustafagursacli link=topic=44774.msg419913#msg419913 date=1308770484' Alıntı:
nimet onun tarlalra büyük geliyo hiç değilse bununla vakit geçiriri
ewet dogru büyük ama memnunuz ok-*-s
SmhGwz link=topic=44774.msg419921#msg419921 date=1308770969' Alıntı:
anlş-*s
bnunlada bütün sene ekip biçeyim diye ugraşır artık zuha-*-s
aynen oyle olur nimetin 1 günde sürdügü tarlayı bununlar 1 haftada süreriz zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

blade4635
arkadaşım sizin oralarda yer bağ sanırım bizim buralarda önceden yer bağdı şu anda hiç kimsede yer bağ yok herkes askıya aldı ve yeni dikilen bağlar ise v-t 3m*180 asma arası dikiliyor.sizin bağın araları dar gibi geldi gözüme tamam güzel motor güzelde gidiyor ama biraz daha güçlü bir motorla bir seferde işlesen daha uygun olur diye düşünüyorum.

sekor link=topic=44774.msg440168#msg440168 date=1315127049' Alıntı:
blade4635
arkadaşım sizin oralarda yer bağ sanırım bizim buralarda önceden yer bağdı şu anda hiç kimsede yer bağ yok herkes askıya aldı ve yeni dikilen bağlar ise v-t 3m*180 asma arası dikiliyor.sizin bağın araları dar gibi geldi gözüme tamam güzel motor güzelde gidiyor ama biraz daha güçlü bir motorla bir seferde işlesen daha uygun olur diye düşünüyorum.
arkadaşım iyi güzel hoş diyosun tek seferde aralardan gidip cabuk bitirmeyi bende istiyorum ama hangi traktör girer o aralara.

blade4635 link=topic=44774.msg440486#msg440486 date=1315173155' Alıntı:
arkadaşım iyi güzel hoş diyosun tek seferde aralardan gidip cabuk bitirmeyi bende istiyorum ama hangi traktör girer o aralara.
arkadaşım bizim yakınımızda bir köyde bağlar hemen hemen hepsi dar bağ önceden yer bağdan askıya alma köyde genelde massey 240s bağ bahçe modeli bazı bağlarda o bile üzümlere zarar verdiği için onuda tamircide daralttırıyorlar.

sekor link=topic=44774.msg440502#msg440502 date=1315201679' Alıntı:
arkadaşım bizim yakınımızda bir köyde bağlar hemen hemen hepsi dar bağ önceden yer bağdan askıya alma köyde genelde massey 240s bağ bahçe modeli bazı bağlarda o bile üzümlere zarar verdiği için onuda tamircide daralttırıyorlar.
bu arkadaşın bağ arası baya dar buraya 240 lık giremez iki insan yan yana gidemez bile....

sekor link=topic=44774.msg440502#msg440502 date=1315201679' Alıntı:
arkadaşım o kadarını bilemem hiçte görmedim taraltan falan.yakında zamanım olursa bide elma ağaçları içinde video cekecem elmaların diblerine nasıl girdigini görebilirsin önemli olanda zaten diplere girmek bundan başka hiç bir traktör giremez benim girdigim yerlere.yani işi sadece baglarda yapmıyorum

blade4635 link=topic=44774.msg440834#msg440834 date=1315256507' Alıntı:
arkadaşım o kadarını bilemem hiçte görmedim taraltan falan.yakında zamanım olursa bide elma ağaçları içinde video cekecem elmaların diblerine nasıl girdigini görebilirsin önemli olanda zaten diplere girmek bundan başka hiç bir traktör giremez benim girdigim yerlere.yani işi sadece baglarda yapmıyorum
ben sana yardımcı olmak amacıyla işin daha çabuk ürer diye söylemiştim sen memnun olduktan sonra bize güle güle kullan demek düşer.