Kücük Bahcemizden yeni resimler...

Bugün Almanya tatildi. gittik bahcede yine biraz zaman gecirdik. Bi kac resim cekeyim dedim...

Bahce klubemiz...
Hizliupload.com
Malzeme depomuz.
Hizliupload.com
Asmamiz. Bu sene ilk kez yiycez üzümden...
Hizliupload.com
Armut...
Hizliupload.com
Bu elma 180 boyunda ya var ya yok. En az 30 kilo elma bekliyorum...
Hizliupload.com
Salataliklar biraz sarardi. Fazla yagistan galiba. Ama yinede biseyler toplariz gibi...
Hizliupload.com
Sirik Domates...
Hizliupload.com
Bu sene Ilk kez patlican diktik...Fena sayilmaz galiba...
Hizliupload.com
Mangalimiz ve yukfa sacimiz...Amcamin kendi imalati...
Hizliupload.com
Bögürtlen. Burda dogal alanda cok var. Hep kötü zamana denk geliyor, yoksa celik yapip köye götürüp dikecem...
Hizliupload.com
Buda sirik salatalik..Haftaya yemeye baslariz...
Hizliupload.com
Dalda Kayisi...
Hizliupload.com
Buda toplanmis kayisi...
Hizliupload.com

Ynt: Kücük Bahcemizden yeni resimler...

Maşallah abi sen geç kalmışsın bizim köyde böğürtlen var ))) Yolun üstünde geçerkenalıyoz arada :D Ama pek yi değil gibi ))) Ama halil amcanın elmalara dalmak daha iyi oluyor :D

Dqn link=topic=44816.msg420107#msg420107 date=1308847465' Alıntı:
Maşallah abi sen geç kalmışsın bizim köyde böğürtlen var ))) Yolun üstünde geçerkenalıyoz arada :D Ama pek yi değil gibi ))) Ama halil amcanın elmalara dalmak daha iyi oluyor :D
Ulan ne güzel oluyoru o baskalarinin elmalarina dalmak.))) Bizim kapidada vardi, ama elinki daha bi güzel oluyodu niyeyse.)))

Zaten amca izin veriyo. Kimseyede satmıyo. 80 yaşına gelmiş. Öylece güzün birisi toplarsa topluyo toplanmazsa çürüyüp gidiyo. O kadar ağaç 100 tane çıkar. aRA ara armutta var. Tabi Güze çürüyecek kadar kalmıyo alayını hallediyoz ;D Arkadaşlarla barajn başında yiyoruz. Çok zevkli oluo güçç*-*

Ağır Abi link=topic=44816.msg420116#msg420116 date=1308849522' Alıntı:
Afiyet olsun :) daha biz pazardan yiyoruz :)
Valla muhtar, domates ve biber disinda hersey mevcut. Kahvaltilik yesillikleri 2 aydir yiyoz zaten. Bu hafta salataliga basliyoz. 2 haftaya kadar domates biberde hazir olur. Lazimsa gönderem biraz.)))

Maşallah bahçeniz güzelmiş. Kayısılar toplanmış, bizde daha küçükler. Zaten bu sene çoğu çiçekte üşüdü Bahçeniz şehrin dışındamı, büyüklüğü ne kadar, mülkiyet durumu nedir, nasıl oluyor Almanyalarda, forumdan sizi takip ediyorum. Sorular çok olmadı ise sivastaki köyünüzün rakımı kaç?
Teşekkür ederim.

Bahcemiz Frankfurt merkeze arabayla 10 dakka uzaklikda. Ama kalabalik yerlesim merkezi diyebiliriz. Sehrin siniri. Evede yürüyerek 3 dakka uzaklikda. Hanim ve cocuklar ögleden sonra gider aksam yemegini orda yeriz sonra eve geliriz.. Arkamiz komple tarim arazisi. Burasi bi dernege ait. 600 metre kareden olusan 70 adet hoby bahcesi mevcut. Ilk alisti 800 euro vermistik. Mülküyet dernegin, biz sadece su ve elektirik parasini ve yillikda 100 euro ödüyoruz... Sanirim 30 Türk aileyiz burda. Bu sene önce yagis düsmemesinden daha sonrada asiri sicaklardan olsa gerek bitkiler gecen seneki gibi canli degil.

Köyümüzün rakimi 1400. Yazik 30 derecenin üstünde olmasina ragmen temmuz ayinda bile aksamlari serin olur. Nisan ve agustosda cok kra düsüyor. Hele bi sene öyle bi kra düstükü koca koca agaclardan kuruyanlar oldu. Yani meyvecilige pek uygun degil. Misir denedik bi kac kere. Birinde bicmeden sürdük tekrar..

mete26 link=topic=44816.msg420165#msg420165 date=1308855946' Alıntı:
paylaşım için sağol satılmış. bahçen güzel. sivasıda taşımışsın yanında.
abi daha 2 eksigim var. biri ekmek firini digeri büryan kuyusu. onlarida enisteyle beraber yavas yavas yapalim diyoz ama bi türlü elimizi vuramadik...

rocky link=topic=44816.msg420172#msg420172 date=1308856350' Alıntı:
abi büryan kuyusu nedir? ilk kez duydumda :S
))) valla fatih bende görmedim canli olarak. ama muslu bi arkadasim anlatmisti. söyle kisaca anlatiyim. 1 metreye 60 cm bir kuyu kazip kenarlarini ates tuglasiyla örüyoruz. sagini solunu iyice saglamlastirdikdan sonra birde sac kapak yapiyoruz üstüne. altina bolca mese odunu yakiyoruz, mese köz olunca kanca yardimizla kuzumuzu kuyuya salliyor agzinida bi güzel kapatiyioruz. 2 saat sonra kuzumuzu cikarip yiyoruz...))) haa yedinmi dersen daha yemedim, ama yapinca deniycez bakalim...

satocan58 link=topic=44816.msg420173#msg420173 date=1308856606' Alıntı:
))) valla fatih bende görmedim canli olarak. ama muslu bi arkadasim anlatmisti. söyle kisaca anlatiyim. 1 metreye 60 cm bir kuyu kazip kenarlarini ates tuglasiyla örüyoruz. sagini solunu iyice saglamlastirdikdan sonra birde sac kapak yapiyoruz üstüne. altina bolca mese odunu yakiyoruz, mese köz olunca kanca yardimizla kuzumuzu kuyuya salliyor agzinida bi güzel kapatiyioruz. 2 saat sonra kuzumuzu cikarip yiyoruz...))) haa yedinmi dersen daha yemedim, ama yapinca deniycez bakalim...
abi öyle bi anlattın ki sanki kuzu pişti bile. ağzım sulandı valla :D şimdi anladım baya gerekli bişeymiş. sağolasın abi bilgilendirdiğin için anlş-*s :D

SmhGwz link=topic=44816.msg420178#msg420178 date=1308857361' Alıntı:
Sen erkencisin abi :) bizde agustosta çıkıyor bu domates patlıcan fln senın kra olur diyon değişik
tşkler.. ;)
Burda o dert yok semih..köyde oluyor. bu sene babam amcama komple bashcenin üstüne izgara kaynattirip plastik atmis üstüne. onuda cözmüs...