FENDT farmer 307-312

Sene 1993 farklı bir konsept MWM dizelli 3 ve 4 silindirli turbo beslemeli 75-125 hp aralığında 21+21 vitesli max 40/h ulaşan ve artık yavaş yavaş kol ve levyelerin yerini elektronik destekli mekanizmaların zamanları ayrıca kabin koltuğu hava süspansiyonlu bu 6 segmentteki makinaların kabin içi ses ölçüm değerleri 72 db olarak verilmiştir

Ynt: FENDT farmer 307-312

ağır abi link=topic=5095.msg52520#msg52520 date=1214248670' Alıntı:
arastırma ve paylasım ıcın tsk erken abı acaba monotor ozamnlarda gundemlerınde yokmydukı teknolojıyı yakondan takıp de edıyorlarmıs ama eksık bı yon

teşekkürler ağır abi makinanın tüm detaylarını yazmaya çalışsam bayağı uzun sürer ve çok eksik kalırım sizin kafanıza takılan şeyleri sormanız bence daha hoş oluyor

bu makinada trip computer denilen bir yardımcı destek ünitesi gösterge panelinde kullanılmakta ayrıca tüm 6 farklı makinada ön defransiyel kilidi fabrika çıkışlıdır

insomnia link=topic=5095.msg52517#msg52517 date=1214248383' Alıntı:
Sene 1993 farklı bir konsept MWM dizelli 3 ve 4 silindirli turbo beslemeli 75-125 hp aralığında 21+21 vitesli max 40/h ulaşan ve artık yavaş yavaş kol ve levyelerin yerini elektronik destekli mekanizmaların zamanları ayrıca kabin koltuğu hava süspansiyonlu bu 6 segmentteki makinaların kabin içi ses ölçüm değerleri 72 db olarak verilmiştir

erkan , madem fendt in tanıtımına başlangıcından başladın . 2008 yılına kadar tanıtman gerekir diye düşünüyorum... yarım bırakılmaz... güzel paylaşım...

atilla link=topic=5095.msg52529#msg52529 date=1214249688' Alıntı:
erkan , madem fendt in tanıtımına başlangıcından başladın . 2008 yılına kadar tanıtman gerekir diye düşünüyorum... yarım bırakılmaz... güzel paylaşım...

teşekkürler abi şuana kadar paylaştığım sadece 3 te 1 daha çok konu var FENDT i yavaş yavaş ağı ağır sindirerek öğrenelim istiyorum tabiki sizlerin desteği ve yardımları sayesinde

diferansiyeli kim icad etti acaba ..... bir motorlu araçta çok sıradan bir parçadır.... bence mekaniği açısından çok yaratıcı ve dahice bir buluştur.... hatta benim gözümde mekanik düzenek kanusunda bir baş yapıttır.... bir şey ne kadar sade ise o kadar zordur yapması .... şanzıman bence mekanik olarak daha karışık durur ama diferansiyel kadar dahice bir sistem değildir bence.... şimdi aklıma geldi birden : hidrolik diferansiyeller var mı acaba ?

şimdi bu ne ? ne alaka birden ? diyeceksiniz ama aklıma geldi işte ..... yazayım dedim ....

okkangal link=topic=5095.msg52548#msg52548 date=1214251538' Alıntı:
diferansiyeli kim icad etti acaba ..... bir motorlu araçta çok sıradan bir parçadır.... bence mekaniği açısından çok yaratıcı ve dahice bir buluştur.... hatta benim gözümde mekanik düzenek kanusunda bir baş yapıttır.... bir şey ne kadar sade ise o kadar zordur yapması .... şanzıman bence mekanik olarak daha karışık durur ama diferansiyel kadar dahice bir sistem değildir bence.... şimdi aklıma geldi birden : hidrolik diferansiyeller var mı acaba ?

şimdi bu ne ? ne alaka birden ? diyeceksiniz ama aklıma geldi işte ..... yazayım dedim ....

abi bir araştırırız bulmaya çalışırız o istavrozun iç yapısını ve çalışma prensibini görsel olarak izlediğimizde bunu bulan heralde kafadan kırık bişey olmalı bence artık bazı oyuncak arabalarda dahi diferansiyel var

okkangal link=topic=5095.msg52548#msg52548 date=1214251538' Alıntı:

araştırmadan cevap vereyim ...hidrolik motorla ( volümetrik pompa, türbin ) tahrik edilen iş makinalarında hidrolik diferansiyel olabilir diye düşünüyorum...