Arpa Hasadı başladı

Fransa ' dan ithal edilerek Ülkemizde üretilen 6 sıralı Angela ve & sıralı Epona verimde bu yıl da şovına devam ediyor.Kurakta 700 kg/da ve sulu da 1.000kg/da kadar verimler alınıyor.

Ynt: Arpa Hasadı başladı

6 sıralıda yüksek verimler alınıyor ama pek tutulmadı sulu tarımda farklı bi tohumda 900 kiloyu gördüm biz daha başlamadık harmana yeşil sizin yunak bugday çeşidini netten incelemiştim görsel olarak görmedim

Şirketimizce üretilen Fransız 6 sıralı arpaların (ANGELA ve EPONA)verimi yüksek olduğu gibi,kalite değerleri de iyidir.bu nedenle satışta da problem yaratmamakadır.Şu anda üretmekte olduğumuz tüm arpalar bayilerimizce sipariş edilmiştir.

Sayin alfa. kuruda 700 diyorsunuz. peki sivas ta denenmismidir bu ürün. bu güne kadar bir sürü degisik firma girip ürenlerini tanittilar. ama her söyleyen citanin en üstünden basliyor. ortalama diye bisey söyleyen yok. simdi ben aldim, kuruda ektim, 400 ciksa raziyim, ama yine 250 cikarsa ne yapacaz. bölge bölge denenmis yerlerinizi yazarsaniz sevinirim...

altansat link=topic=44860.msg421095#msg421095 date=1309197756' Alıntı:
bizim burada dekardan yeni çeşit olan ketos sulu arazide tek sulama ile 930 kilo alındı
Biz o rakamları görebilsek; TMO gibi silo yaptırmazsam ne olayım..:) Valla İbrahim memleketin kıymetini bilin, hatta bütün yatırımlarınızı toprağa yapın derim.. :)

satocan58 link=topic=44860.msg421071#msg421071 date=1309193164' Alıntı:
Sayin alfa. kuruda 700 diyorsunuz. peki sivas ta denenmismidir bu ürün. bu güne kadar bir sürü degisik firma girip ürenlerini tanittilar. ama her söyleyen citanin en üstünden basliyor. ortalama diye bisey söyleyen yok. simdi ben aldim, kuruda ektim, 400 ciksa raziyim, ama yine 250 cikarsa ne yapacaz. bölge bölge denenmis yerlerinizi yazarsaniz sevinirim...
biz tahmini dönüme 300 aldık

dikkat ederseniz kurakta dekarda700 kg ' a kadar verim alınıyor demiştim.Sivas ' ta denenmedi.Ancak,Yozgat-Boğazlıyan ' da Boğazlıyan Taım ve Kırşehir Kaman ' da Altıparmak ' ın sattığı çiftçiler 700-750 kg ' a kadar kurakta verim aldılar.