jd 6120 veya 6220 kullananlar yardımcı olun lütfen...

Merhaba arkadaşlar. Balya makinasında kullanılmak üzere jd 6120 veyada 6220 kullansak nasıl olur diye sizlere danışmak istedim. ben jd 2030 kullanıcısıym her şeyindende memnunum. balyada acaba 2130 john deere den çok mu yakar jd 6120 veyada 6220ler? beygir güçlerini tam olarak bilemiyorum. ama 82 80 tümosanla jd 6220 (yada 5625 olabilir) aynı yakıyormuş galiba. jd 2130 dan çok fazla yakmaz herhalde . biraz fazlası olsada. çünkü aralarında 30 senelik teknoloji farkı var sonuçta...yardımlarınızı bekliyorum...

Ynt: jd 6120 veya 6220 kullananlar yardımcı olun lütfen...

idealde bize hor kullanılacak sağlam makina lazım. jd 6000 serisi sağlam tam şaseli vs vs vs. alman yapımı pahalıda aslında ama.yeni nesil nasıldır bilemiyorum o yüzden konu açtım ama jd 6000 serisi kullanan arkadaşlar daha farkedemediler ...bekliyorum açıkçası bilenlerin tavsiyesini....

La kardeşim john deere de bir web site var akıllara zarar. ne oluğ biten belli nede icraat. ne kadar ürün varsa koyun siteye hemde tüm fabrika test sonuçlarına kadar. tabikide satış fiyatlaınıda koymalı new holland gibi...new holland yaya bıraktı john deereyi...

Açıkçası john Deere'nin sitesi hakkında bende aynı görüşteyim. Sadece satışta olan traktörlerin bilgilerini veriyorlar. Bu da satışı durmuş olan traktörler hakkında insanların hatalı bilgiler edinmesine sebep oluyor. Düşünsenize John Deere firması 60 yılı aşkın süredir traktör üretiyor. Eski moddeller hakkında yeterli bilgi vermek de aslında satış sonrası hizmetlerdendir.

Üstelik satışta olan traktörler ile ilgili de bir sürü kafa karıştırı bilgi var. Mesela 6330 için farklı durumlarda 105 hp'den 117 hp güce kadar değişken güçler vermiş. Şimdi biz hangisini baz alıcaz?

Bu arada biraz geç de olsa arkadaşın sorusuna bir cevap verelim. Balya için bahssettiği 6220'nin şu an kullandığı traktörden daha falza yakacağı, aynı zamanda balya işi için biraz büyük kalacağı aşikar. Bunun yerine 5000 serilerinden, hem daha manevra kabiliyeti daha fazla olan, aynı zamanda balya makinasına uygun güçte bir traktör seçmesi daha mantıklı.

Son olarak Lohn Deere 6220'lerin güç konusu da oldukça ilginç. Daha önceleri içcelediğim katolog ve bazı bilgilendirme klavuzlarında 90 hp olarak görünmesine rağmen o cüssedeki bir traktör kesinlikle 100 hp ve üstü olmalı. Sahibinden.com'da satışta olan bir 6220'nin ilanını veriyorum aşağıya. Resimlerine bakıp siz değerlendirin:

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-2006-john-deere-622o-4wd-65548609/detay/

Vay be! Hakikaten 90 hp ' imiş. 63 beygir gücündeki manda kasa kırmızı universal ' leri hatırlattı bana :)