erkunt servisi gelmem diyor

arkadaşlar bugün komşu köyde bi arkadaşla görüştüm sıfır erkunt almıştı 3-4 ay önce makina arıza vermiş servisi aramış gelen giden olmamış tekrar bidaha arayınca gelemem başının çaresine bak demiş fabrikayı aradım yine ses soluk yok diyor aynı arızaayı ikinci defa açmış bi romorga yükleyip sanayiye götürdü aldıgımada alacagımada pişmanım diyor duva*-*0 duva*-*0 kız-*sw kız-*sw ....hiç bir marka fanatikligi yapmıyorum enyakın servis 10-15 km uzaklıkta gelmiyor adam götürüyor yine aynı arıza devam edince sıfır makina sanayinin yolunu römork üzerinde tuttu

Ynt: erkunt servisi gelmem diyor

burdada amcamın erkunt arıza yaptı fabrikaya söyledi amcamın motoru götürdüler tamir ettiler elektrik sistemindeydi sorun yenilediler yağ pompasını değiştirdiler gösterge paneli değişti hatta gövde boyasını yenilediler ve 5 kuruş dahi para almadılar garantiside yoktu motorun..

gezegen link=topic=44903.msg421192#msg421192 date=1309206346' Alıntı:
arkadaşlar bugün komşu köyde bi arkadaşla görüştüm sıfır erkunt almıştı 3-4 ay önce makina arıza vermiş servisi aramış gelen giden olmamış tekrar bidaha arayınca gelemem başının çaresine bak demiş fabrikayı aradım yine ses soluk yok diyor aynı arızaayı ikinci defa açmış bi romorga yükleyip sanayiye götürdü aldıgımada alacagımada pişmanım diyor duva*-*0 duva*-*0 kız-*sw kız-*sw ....hiç bir marka fanatikligi yapmıyorum enyakın servis 10-15 km uzaklıkta gelmiyor adam götürüyor yine aynı arıza devam edince sıfır makina sanayinin yolunu römork üzerinde tuttu

Traktörün garantisi devam ediyorsa, servisin o şekilde davranma lüksü yok. Fabrika eğer bu tür konularda titiz ise, ki öylede olması gerekir, o servisin elinden servisliğini alması gerekir. noo*-*-

KUL YAPISI BU ARIZA AÇARDA Bİ TARAFLARI BOZULURDA AMA BU ANLATILAN SERVİS HİKAYE GİBİ İNTERNET ADRESİNDEN İLETİŞİM KUR MESAJ YOLLA 1-2 SAAT İÇİNDE HEM TRAKTÖR SAHİBİNE HEMDE EN YAKIN SERVİSE BİLGİ VERİLİYOR DENEMESİ BEDAVA BUYRUN DENEYİN. BENDE İKİ TANE VAR İHTİYAÇ OLDUĞUNDA 100 HP ÇIKARSA ONUDA ERKUNT ALACAĞIM

ne biçim servisler var ya bizlerde hiç oyle bi sorun olmuyo şikayet edilip oylelerin servislerini elinden almak gerekir motor ne kadar iyi olursa olsun boyle oldugu zaman motorun adıda kotuye çıkar

aslında konu tam bilinmiyor servislerin sıkıntılı oldugu gerçek ama birde servis neden gitmiyor veye gitmek istemiyor bu soruya cevab bulmak gerekiyor.servis traktör sahibi arasındaki münasebet mi?servis fabrika arsındaki münasebet mi ? servisin keyfi kararı mı? traktörü arızalanan kişinin servise tavrı ? bu konular bilinmedği için ne desek boş.

köylü link=topic=44903.msg421349#msg421349 date=1309266131' Alıntı:
aslında konu tam bilinmiyor servislerin sıkıntılı oldugu gerçek ama birde servis neden gitmiyor veye gitmek istemiyor bu soruya cevab bulmak gerekiyor.servis traktör sahibi arasındaki münasebet mi?servis fabrika arsındaki münasebet mi ? servisin keyfi kararı mı? traktörü arızalanan kişinin servise tavrı ? bu konular bilinmedği için ne desek boş.
fabrikadan para alamıyom gelmem başınızın çaresine bakın demiş adana imamoglu erkunt servisi

büyük arıza olursa geliyor.yol parası fabrikatya ait garantili olursa.ufak arızalarda sorunlarda traktör sahibine ait.ilkinde gelecek.o gelmesse başka servise her servis bakabilir.ikinci olayda istege baglı.

köylü link=topic=44903.msg421433#msg421433 date=1309288989' Alıntı:
büyük arıza olursa geliyor.yol parası fabrikatya ait garantili olursa.ufak arızalarda sorunlarda traktör sahibine ait.ilkinde gelecek.o gelmesse başka servise her servis bakabilir.ikinci olayda istege baglı.
ne demek istedigini tam anlayamadım :S

köylü link=topic=44903.msg421433#msg421433 date=1309288989' Alıntı:
olay şu traktör servise gidemeyecek durumda ise arıza büyükse servis gelecektir.yakındaki servis gelmesse başkasını çagır istediğin servise bakıtabilirsiniz.garanti kagıdı sende olsun kimseye verme.yolparası fabrikaya ait garanti devam ettiği sürece.
arıza ufak genel bakım ise servise sen götüreceksin eger servis gelirse yol parası sana ait.
istediğin servisle servislerle uzak yakın farketmez ssan bağlı.ha edirne ' den kars ' a da servis çagrılmaz mantıklı olanı olacak.
yahu eski traktörlerde sistem nasılsa yenide aynı degişen bir şey yok.arızan varsa ya sen gidiyorsun yada çagırıyorsun iş varsa başkasını nzın geçiyorsa zorla olsa alıp getiriyorsunuz.
ama servislerde sorun var mı var.

bugün sokulu pullukha tarla sürerken makina küt die durdu çalışıyor ama hareket yok servisi aradım hemen kamyon çıkaralım dedi sonra sorun anlaşıldı sigorta atmış adamlaar tek telefonda hemen kamyon gönderecek oluyor bizim burada masey ferguson revaşta bende maseyfergusonu severim ama nh nin sevisini üstüne yok

şikayet et arkadaşım servisin öyle bi lüksü yok ama varsada demekki fabrikada iş yok... bizim burda geçen sene bi ilaç tankeri firması benzer davranışta bulundu adam tankerini bayağı bi zaman kullanamadı ama fuarı bekledi gitti fuarda o kadar milletin içinde standında firma yetkililerine ağzına geleni söyledi rezil etti adamları firma yetkilileri zor yatıştırdı mal sahibini ama ertesi gün gelip tankeri alıp gittiler fan sistemini uçlarını şanzımanını komple yenileyip getirdiler. bence onlarda bunu istiyo...

peki arıza neymiş orada yapılabilecek bişeymi yoksa hiç saçma bişeymi.eğrki garntisi devam ediyorda traktör tarlada felan kalmışsa çalışmıyorsa mecbur gelecek.yok ama traktör çalışıyor yürüyor ise traktörü servisin dükkanına adam getirmek zorunda..

gezegen link=topic=44903.msg421706#msg421706 date=1309371646' Alıntı:
bugün sokulu pullukha tarla sürerken makina küt die durdu çalışıyor ama hareket yok servisi aradım hemen kamyon çıkaralım dedi sonra sorun anlaşıldı sigorta atmış adamlaar tek telefonda hemen kamyon gönderecek oluyor bizim burada masey ferguson revaşta bende maseyfergusonu severim ama nh nin sevisini üstüne yok
bizimde ilk geldigi hafta elektirikde ufak bi ariza olmustu. adam tarlaya taaa tarlaya geldi, hatta traktöre kadar 200 300 metre yürüdü. Dedim abi ford connect kullanacagina niye 4x4 kullanmiyonuz, sonucta sizin isiniz bu arabayla...fabrika bunu sart kosuyo diyo...dedim arabaya yazik.))) bide o arizalanirsa ford bayii sini nerden bulacaz...bence markalarin disinda servislerin kendilerininde büyük rolü var. bizim servis bazen garantiye girmeyen müsteri hatlarini bile bi sekilde fabrikaya fatura ediyor. buda milletin hosuna gidiyo ve duyan gören yine NH aliyor...