gübre uçmuuuuuşşşş

Ynt: gübre uçmuuuuuşşşş

slm..ben böyle bişey görmedim...bu devlet sahipsizmi anlamadım...zam üstüne zam,cumartesi günü bile zam geliy0r...pazartesi 33000 binlira 0lan gübre bu gün 40 binlira

samsunbafra link=topic=45000.msg422599#msg422599 date=1309624166' Alıntı:
slm..ben böyle bişey görmedim...bu devlet sahipsizmi anlamadım...zam üstüne zam,cumartesi günü bile zam geliy0r...pazartesi 33000 binlira 0lan gübre bu gün 40 binlira
çok seviyorum toprakla ugraşmayı birşeyler yetiştirmeyi insanı bazen üzsede huzur veriyor toprak cidd*-*-* ama böle giderse çiftçilikten istifa edecem ıh-*-s millet vekili olacam güçç*-* güçç*-* :D

şimdi burda üç kişi konuşmusunuz ii güzel hükümeti eleştiriyonuz üçünüzde her iki kişiden biri hükümete oy verdine göre bunların içinde sizde varsınızdr o yüzden halinizden memnun olmanız lazım

Bizi yönetenler tabiki haklı, kaç yıldır bu işler bu şekilde yönetiliyor ama her seçimde oyları artıyor. Herhalde artık çiftçilerin bir bölümünü ortadan kaldırarak oylarımızı biraz daha arttıralım diye düşünmüşlerdir. bilm-*s

))) yaw niye sasiriyonuz...eren demis zaten, iki ikisiden biri bu adamlara oy verdi, ama herkes agliyor. vermeyecektin kardesim oyunu o zaman. hangi akla hizmet verdiysen pesinde duracan ...gübrede artar mazotda, bugday zaten son 5 yildir adam gibi bi artis görmedi. bekleyin daha neler gelecek basimiza...ama secenler bi zahmet aglamasin...siz istediniz bunu...

GENÇ EYMIRLİ link=topic=45000.msg422619#msg422619 date=1309631393' Alıntı:
Bizde atmayız ne yapalım . Ben iki senedir taban gübresi atmıyorum zaten .

Sizin gibi düşünen ve de yapan pekçok kişi var ama o şekilde buğday ekimi doğru değil. Buğdayın köklerinin gelişimi için taban gübreye ihtiyacı var. Aksi takdirde kök gelişmediği müddetçe sonradan attığın gübrelerden de tam olarak istifade edemez. Sonuç olarak verime olumsuz yönde yansıması kaçınılmazdır. Zamanın birinde bende birilerinin aklına uyarak, bir kez gübresiz ekimi denemiştim ama memnun kalmadığım bir tecrübe olmuştu, birdaha asla... noo-*-s

ikizceli link=topic=45000.msg422624#msg422624 date=1309632335' Alıntı:
aklınızı kullanıp bundan 15-20 gün önce gübrenizi alıp koysaydınız bir kenera hiç bir şey olmazdı burda atıp tutmakla bişey yapamassınız.

Arkadaşların bazıları ekim zamanı gübre atamamaktan söz ediyor, sizin yorumunuz ne alaka? Hadi çok akıllılık ettik 20 gün önce koyduk kenara, hep kenardamı duracak attıktan sonra birdaha lazım olmayacakmı?

768 link=topic=45000.msg422628#msg422628 date=1309632554' Alıntı:
Sizin gibi düşünen ve de yapan pekçok kişi var ama o şekilde buğday ekimi doğru değil. Buğdayın köklerinin gelişimi için taban gübreye ihtiyacı var. Aksi takdirde kök gelişmediği müddetçe sonradan attığın gübrelerden de tam olarak istifade edemez. Sonuç olarak verime olumsuz yönde yansıması kaçınılmazdır. Zamanın birinde bende birilerinin aklına uyarak, bir kez gübresiz ekimi denemiştim ama memnun kalmadığım bir tecrübe olmuştu, birdaha asla... noo-*-s
doğrudur abicim. Ama ilk sene ektim diğer leri ile karşılaştırdım hiç bi fark yoktu tek fark benim tarlalar herg ' ti bu sene de ektim şuan için iyi . Nasip olurda hayırlısı ile hasadı yapabilirsek sonuçları yazarım . Yani tek ben değil amcam yaklaşık olarak 5seneye yakın atmıyo ve de bizim aldığımız verimi yine alıyo. Bizim tarlalara göre onun kiler kırca birde. Hayırlısı

Arkadas hakli, sizin düsüncesizliginiz...Mazot pahalanacak diyonuz, biliyosaniz koyun iceri önümüzdeki 10 yillik stoku. zamdan etkilenmeyin...gübreyide atin 100 150 ton kadar. kafanizi kullanmiyonuz sonra baskalarini sucluyonuz....

GENÇ EYMIRLİ link=topic=45000.msg422634#msg422634 date=1309633018' Alıntı:
doğrudur abicim. Ama ilk sene ektim diğer leri ile karşılaştırdım hiç bi fark yoktu tek fark benim tarlalar herg ' ti bu sene de ektim şuan için iyi . Nasip olurda hayırlısı ile hasadı yapabilirsek sonuçları yazarım . Yani tek ben değil amcam yaklaşık olarak 5seneye yakın atmıyo ve de bizim aldığımız verimi yine alıyo. Bizim tarlalara göre onun kiler kırca birde. Hayırlısı

eymirli kardeşim senin gübre atmadıgın tarlaya geçen yıllardan fazla gübre atmışındır ektigin ürün gübrenin tamamından yararlanmamıştır attıgın gübreler toprakta birikmiş bu yıl gübresiz hasat yapmış olabilirsin ama gelecek yıllarda ki hasatta yarıyarıya fark olabilir toprak tahlili yaptırarak ürünün ihtiyacı kadar gübre kullanmanı tavsiye ederim.

GENÇ EYMIRLİ link=topic=45000.msg422634#msg422634 date=1309633018' Alıntı:

Dediğiniz doğru, gübresiz ekimde ilk yıllar topraktaki gübre birikiminden dolayı pek bir değişiklik olmayabiliyor ama ileriki yıllarda topraktaki birikim bittiğinde, göreceksiniz ki gübreli ekim yapan komşularınızdan daha az verim alacaksınız. Farkı görmek için size önerim, aynı tarlanın bir bölümünü gübreli, bir bölümünü de gübresiz ekip aradaki farkı tecrübe etmenizdir. Buralardada zamanla dört beş yıl gübresiz ekip sonra tekrar gübre kullanmaya başlayan çok kişiler oldu.