Köyde nasil zaman geciririz...Hoby lerimiz nelerdir...

Evet arkadaslar, bos zamanalarimizda neler yapariz yazalim....Simdiden tesekür ederim.....

Benim hem orda hem burda baslica hobylerim birisi baliga gitmek ikinciside kangallar....Köyde arada tüfegi alir daga cikarim ama 15 yildir daha bi hayvana kursun atmisligim yok.))) domuz görsem affetmiycemde denk gelmedim daha...

Ynt: Köyde nasil zaman geciririz...Hoby lerimiz nelerdir...

abi akşam 4 kişi domuz önümüzden geçti bende tüfek yoktu 15 metre ötede 2 kişi vuramadı ya. az öncede babam gitti tüfeğe projektör taktık bitanede sırt çantası içinede aküyü koyduk bu akşam gelirse kesin gitti güçç*-* ;D

rocky link=topic=45004.msg422652#msg422652 date=1309635108' Alıntı:
abi akşam 4 kişi domuz önümüzden geçti bende tüfek yoktu 15 metre ötede 2 kişi vuramadı ya. az öncede babam gitti tüfeğe projektör taktık bitanede sırt çantası içinede aküyü koyduk bu akşam gelirse kesin gitti güçç*-* ;D
:) :)olsa alninin catindan vururdum diyon he fatih.)))hadi bakim, yarin resimleri bekliyoz......

satocan58 link=topic=45004.msg422656#msg422656 date=1309635425' Alıntı:
:) :)olsa alninin catindan vururdum diyon he fatih.)))hadi bakim, yarin resimleri bekliyoz......
:D ya onlarda indirirdi ama tüfekte direm bitti :D domuz 15 metre anca gitti bunların çifteler kurudu takır takır saydılar zaten 2 şer tane alıyo. bizimki otomatik 7+1 o bizde olsaydı kesin gittiydi.babamla bi arkadaş kırpığın içine girdiler 4 el tüfek atıyolar yine çıkmıyo. bu sene domuzlar çok acayip yanı başından traktörle geçiyoz gene kaçmıyo akşam bağıra çağıra 4 el de silah attıktan sonra çıktı bizde pusudaydık ama tüfekte kurşun bitince elini kolunu sallaya sallaya 30-40 metre yeri baka baka kaçırdık valla. duva*-*0 :D

av demyin bana
işi gücü brakıp gelirim bak
ben av konusunda bir bölüm açılmasını istedim ama
fazla rağbet görmedi
bu konu vesile olurda
bir bölüm açılır inşallahhh

Eskiden, boş zamanlarımda Kara ve balık avcılığından dolayı işlerimi aksatırdım. Şimdilerde ise işlerimden dolayı avcılığa gidemez oldum. Zaten ortalıkta ne balık nede uçan, kaçan vs av hayvanları da eskisi gibi yok. Ama av köpeği gibi kanımızda var herhalde, gene de seyrekte olsa gitmeye çalışıyorum. Geriye kalan boş zamanları da şu bilgisayarın başında Trakkulüp te geçiriyorum. Yanlış anlaşılmasın, burada geçirdiğim zamanı boşa geçmiş saymıyorum, birşeyler alıp verebildiğim müddetçe benim için en dolu zamanlar olarak görüyorum. Yoksa burada işim ne?

atabey link=topic=45004.msg422669#msg422669 date=1309636352' Alıntı:
av demyin bana
işi gücü brakıp gelirim bak
ben av konusunda bir bölüm açılmasını istedim ama
fazla rağbet görmedi
bu konu vesile olurda
bir bölüm açılır inşallahhh
inşallah şu domuzların marifetini bi fotolayayımda görün abi. tarlayı yatırdı namussuzlar. 8 dönüm yerde içinden çıkmıyo şakır şakır yiyiyo domuz dediğin sesi gürültüyü onuda geçtim tüfek patlayınca kaçar. bunların 15 metre önünde at yine kıpırdamıyo duruyo duruyo yine şak şak yiyiyo. kırpıklar boylu gözükmüyoda. çaresizce oynuyoz binevi daha bitane vuramadı kimse. millet akü ile elektrik çekti.

av sezonlarında ava gıtmek..
arabayla cevrede gıtmedıgım yerlere gıdıp görmek..
kahve önunde oturup kahvecıyı kızdırmak...

mf_ford link=topic=45004.msg422725#msg422725 date=1309683946' Alıntı:
köpek boğuşturmak
dana dövmek
motoru aydamak
geyik yapmak
köpek gezdirmek
gezmek
kopek bogusturmakmi...ne kadar kotu..keske arada kopek sahipleride kafa giz dalsalarda kopeklerde gorse en kavgaci sahibi. karallar ayni olacak ama. ses veren. kacan, kuyruk kisan kaybeder.. hadi onu anladik..dogal yasamdada bogusurlarda dana dovmek niye...babanin haberi varmi bundan..duysa dovmek nasil olur ogretir sana...yaw birak akillo is yapsanizda genclerle gurur duysak...

EFSANE ÜCRETLİ link=topic=45004.msg422739#msg422739 date=1309687873' Alıntı:
yazık o köpeklere. Kardeş danayı niye dövüyon yazık hayvana :)
komşu inekleri bizim mısıra kaçırıyo onunkileri dövüyom bizimkilere dokunmam severim hayvana .komşuylada konuşmuyoz diye dövüyom.ama görmüyo bir kaç defa dövdüm
satocan58 link=topic=45004.msg422736#msg422736 date=1309687525' Alıntı:
kopek bogusturmakmi...ne kadar kotu..keske arada kopek sahipleride kafa giz dalsalarda kopeklerde gorse en kavgaci sahibi. karallar ayni olacak ama. ses veren. kacan, kuyruk kisan kaybeder.. hadi onu anladik..dogal yasamdada bogusurlarda dana dovmek niye...babanin haberi varmi bundan..duysa dovmek nasil olur ogretir sana...yaw birak akillo is yapsanizda genclerle gurur duysak...

tutmuyoki bizim hayta tutsa gebertir.beni te o komşunun köpekleri düşürmüştü bi o zaman paralattırdık bi de dedem o köpekleri kğrekle dövdü o kadar.öylesine yazdım boğuşturma dövme falanı

aynn ya güzl bi konu bn köyde hiç bişi yapmıyorum sadece böyle internet basındayım kahveye fln da gitmiyorum surekli ewdeyim bbütün kış bem beyazdım 1 aydır saman işindeyim burnum dahi yandı :D kapkara oldum :D doctor diyordu sen nasıl köy dadasısın kan iğneis veriyoruz güneşi görmemişin fln .)

SmhGwz link=topic=45004.msg422743#msg422743 date=1309688210' Alıntı:
aynn ya güzl bi konu bn köyde hiç bişi yapmıyorum sadece böyle internet basındayım kahveye fln da gitmiyorum surekli ewdeyim bbütün kış bem beyazdım 1 aydır saman işindeyim burnum dahi yandı :D kapkara oldum :D doctor diyordu sen nasıl köy dadasısın kan iğneis veriyoruz güneşi görmemişin fln .)
abi bende 7 saatten aşağı düşmüyom bilgisayarı hafta içi

SmhGwz link=topic=45004.msg422743#msg422743 date=1309688210' Alıntı:
yaw niye bos duruyon, cik daga bayira. ava git. baliga git. denize yakinda yasiyon ama baliga gitmiyon. olacak ismi semih bu. hatta tut bizede davet et.)))

satocan58 link=topic=45004.msg422755#msg422755 date=1309689259' Alıntı:
yaw niye bos duruyon, cik daga bayira. ava git. baliga git. denize yakinda yasiyon ama baliga gitmiyon. olacak ismi semih bu. hatta tut bizede davet et.)))
yaw hiç sevmediğim iş balıktır cnm sıkılır bikaaç gun eniştele gittik bırakıp gidiyordum onu sahilde ama siz gelin ben o zmn tutarız birlikte :)
arada gezmeye gidiyom sadece öyle pek öyle balık av fln işim olmaz :)

Beyler balığa meraklısı olan varsa buyrun bizim köye kızılırmak geçiyo tam köyün yanından YAYIN,SAZAN,KAYA BALIĞI,COSİ vs. ))) ne arıyosanız . he bide ırmak çevresi ve bozkır tepeleri domuz yatağıdır domuzumuzda ganimettir DUYRULUR *098*- zuha-*-s