Sizce 13 Yaşındaki Biri Çayır işleyebilir mi?

Sizce 13 Yaşındaki Biri Çayır İşleyebilir mi?

• Kullanılan toplam oy
    118
Ynt: Sizce 13 Yaşındaki Biri Çayır işleyebilir mi?

adamına göre değişir :)
ben kendim o yaşlarda saman traktörleri getiriyyordum ufacık boyumla şimdi kamyon bile kullanırım ama teyzemin oglu war şişman fln ama daha traktörü saman tarlasında 1 takviye anca götürüyor.. :)
kabiliyet meselesi ;)

79 dogumluyum köyde ilk 93 de tamburayla ben bicmistim...13 yasinda kayayagina 15 yasinda pulluga basladim. zaten 10 11 yasindada sap toplarken ileri alma islerine cocuklar bakar.))) bu arada o yasta cocugun boyu nasil yetissin demeyin.))) beni resimlerden bilen bilir..

bn 16 yaşındaym 13 yaşında kullanmaya başladım şimdi dağlardan odun çekiyorum yürüyerek giremediğimiz yerlerden çıkıyorum hemde yüklü keğçe kullanıyorum az çokta kamyon kullanabiliyorum yani yaş ufak olsada kabiliyet meselesi yeterki kabiliyet olsun neden kullanmasınki :)

Yetiştirmeye bağlı. Yetiştirdikten sonra öbür tarafa bile geçer. Tabiki çocuğunda bu işlere aşırı bir merağı olması gerek. Benim dayımın torunu 11 yaşında ve ekim işleri haricinde, traktörle yapmadığı iş yok. 13 yaşına gelidiğinde büyük olasılık biçerdöverle tarla biçmeye başlar, zaten yolda falan kullanmakta. :)

768 link=topic=45038.msg423050#msg423050 date=1309798509' Alıntı:
Yetiştirmeye bağlı. Yetiştirdikten sonra öbür tarafa bile geçer. Tabiki çocuğunda bu işlere aşırı bir merağı olması gerek. Benim dayımın torunu 11 yaşında ve ekim işleri haricinde, traktörle yapmadığı iş yok. 13 yaşına gelidiğinde büyük olasılık biçerdöverle tarla biçmeye başlar, zaten yolda falan kullanmakta. :)
icindede olacak abi. benim 3 yasindaki oglan annesine diyomus, dedemin(benim kayinpeder) araba kötü, almanyaya ihsan dedemin moturuynan gidek diyomus, kim sürecek diyomus annesi, ben sürerim dedem bana ögretti diyomus.)))annesi ali dedenin moturuynan gidek diyomus..(266g kabinsiz) yok o iyi degil, acik iyi olmuyo, ihsan dedeminkinde(td80d) teyipde var diyomus...

İşleyebilir neden işleyemesin,insanlarda türlü türlü yetenekler olduğu gibi çiftçilik ve operatörlükte doğuştan bir yetenek bu konulara eğilimi olan çocuklar küçük yaşta çok şey becerebiliyorlar yoksa içinde bi yetenek ve istek olmayan kişi ömürboyuda çitci olsa bence eksik oluyor.

Arkadaşlar bende siz gibi düşünüyorum bugün ben traktörü babam atırmasın diye ben aldım koca çayırı işledim ama fotoğraf video çekemedim çünkü traktörü ben sürüyodum.Ama herkese teşekkür ediyorum sonuçlar beklediğim gibi hepinize teşekkürler.

6 yaşında traktöre başladım 8 yaşında araba kullanmaya 9 yaşında paletli kepçe sürdüm 1 sene şimdi profesyonel oldum babam ben böyle sürdükçe seviniyor çünkü ondan daha iyi sürdüğümü kendide söylüyor ve biliyor buralardan öğreniyorum köyden öğreniyorum çevremden öğreniyorum bunlar beni profesyonel yaptı trakkulup ' a ve trakkulup ' u kurana çok teşekkürlerimi sunuyorum.

ÇÜNKÜ BEN...

sev-*-ss ..

8-10 yaşımdayken balya ve sap toplarken traktör sürüyordum. Şimdi köydeki bir çok kişi 40 yıllık motorcu olsun genç olsun benim gibi traktör güzel kullanamaz. Motoru yormam. İş artımlı olur. Ehliyeti olanlardan iyi traktör, araba kullanırım :D Hızlı dikkatli

Dqn link=topic=45038.msg423076#msg423076 date=1309802828' Alıntı:
8-10 yaşımdayken balya ve sap toplarken traktör sürüyordum. Şimdi köydeki bir çok kişi 40 yıllık motorcu olsun genç olsun benim gibi traktör güzel kullanamaz. Motoru yormam. İş artımlı olur. Ehliyeti olanlardan iyi traktör, araba kullanırım :D Hızlı dikkatli

Dqn ben gibisin :) hızlı ama çok dikkatli.. ok-*-s *098*-

bence yapabilir merak heves ve kabiliyet meselesidir bu Ben o yaşta ot yonca biçip kırkayak çekip balyasını yapabiliyordum Gunumuz koşullarında olanaklardan dolayı dahada mumkun bır iş bu yapar yani hersey heves merak ve kabılıyette bıter

satocan58 link=topic=45038.msg423051#msg423051 date=1309798813' Alıntı:
icindede olacak abi. benim 3 yasindaki oglan annesine diyomus, dedemin(benim kayinpeder) araba kötü, almanyaya ihsan dedemin moturuynan gidek diyomus, kim sürecek diyomus annesi, ben sürerim dedem bana ögretti diyomus.)))annesi ali dedenin moturuynan gidek diyomus..(266g kabinsiz) yok o iyi degil, acik iyi olmuyo, ihsan dedeminkinde(td80d) teyipde var diyomus...
senin oğlanda ağzınn taını biliyomuş

EFSANE ÜCRETLİ link=topic=45038.msg423068#msg423068 date=1309801777' Alıntı:
6 yaşında traktöre başladım 8 yaşında araba kullanmaya 9 yaşında paletli kepçe sürdüm 1 sene şimdi profesyonel oldum babam ben böyle sürdükçe seviniyor çünkü ondan daha iyi sürdüğümü kendide söylüyor ve biliyor buralardan öğreniyorum köyden öğreniyorum çevremden öğreniyorum bunlar beni profesyonel yaptı trakkulup ' a ve trakkulup ' u kurana çok teşekkürlerimi sunuyorum.

ÇÜNKÜ BEN...

sev-*-ss ..
helal olsun aga bizim yaş 25 ...20 seneidr motor üstündeyiz ama bayır aşşağı inerken olsun tarlada motor sürerken olsun hala çekinioz neden acaba heralde amatörlük.......