CLAAS ARES 557 ATX YENİ NECİP TUTMAZ 6' LI PULLUĞUMUZ İLE SÜRÜMDE 2011....!!!

CLAAS ARES 557 ATX YENİ NECİP TUTMAZ 6' LI PULLUĞUMUZ İLE SÜRÜMDE 2011....!!!

04/07/2011

Arkadaşlar bu fotoğraflarda da bizim CLAAS Ares 557 ATX' i yeni Necip Tutmaz 6' lı pulluğumuz ile sürümde göreceksiniz. Bildiğiniz gibi pulluğu kışın satın almıştık. Deneme fırsatımız olmamıştı. Artık harman başladı ve birkaç tarlayı kıyıcı ile kıymıştık. Bizde yağmurdan hasat işi olmayınca yeni pulluğu bir test edelim dedik. Yeni pulluğumuz gayet güzel çalışıyor. Toprağı çok güzel çeviriyor. Bayada geniş yer götürüyor. Yalnız çok yağmur yağdığı için tarlalar tam sürüm kıvamında değil. Biraz çamur ve ağır yerler. Ondan çok seri çalışılmıyor. Pulluğu denemişkende sizler için birkaç fotoğraf ve vidyo çektim. Hasat fotoğraflarının arasında bir değişiklik olsun dedim.....;)

alipasalierkan........;)

Vidyolar HD...!!

CLAAS ARES 557 ATX PLOUGHING WITH 6 FURROW PLOUGH - NECİP TUTMAZ İLE SÜRÜMDE 2011 PART1...!!!

CLAAS ARES 557 ATX PLOUGHING WITH 6 FURROW PLOUGH - NECİP TUTMAZ İLE SÜRÜMDE 2011 PART12..!!!

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX YENİ NECİP TUTMAZ 6' LI PULLUĞUMUZ İLE SÜRÜMDE 2011....!!!

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

mustafagursacli link=topic=45047.msg423147#msg423147 date=1309808758' Alıntı:
hbiraz yüzelysel bir sürüm olmamışmı...fotolar çok güzel çekmişsin en iyi açı yakalayıp foto çekenlerden biri sietede sensin.....

Bu tarlaya kanola ekmeyi düşünüyoruz. O yüzden fazla derin sürmemiz gerekmiyor. Biz zaten bu pulluğu anıza anız ekimi yapacağımız yerleri sürmek için aldık. Yani derin sürüm yapmak için değil. Toprak çıkarmak için kullanıyoruz. Daha derin sürmek için 4 ' lü 18 numara pulluğumuz var. Bu pulluklarımızda bu ayarda bir karış kadar derinlikte sürüm yapıyor. Bizim yapacağımız ekim için yeterli geliyor. Eskiden goble diskarov ile iki defa sürerek anıza ekim yapılcak yerleri hazırlardık. Şimdi kıyıcı olduğu için sapı ve samanı daha derin karıştırmamız gerekiyor. O yüzden bu pulluk ve disk pulluğumuzu kullanıyoruz.

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX YENİ NECİP TUTMAZ 6' LI PULLUĞUMUZ İLE SÜRÜMDE 2011....!!!

Güzel paylaşım güzel kareler. Acaba fotoğrafçılık konusunda bir eğitim aldınız mı ? Yoksa kendi kendinizi mi geliştirdiniz ?

Güzel paylaşım. Böyle bir CLAAS ım olsaydı, özel zevklerim arasına tarla çalışmalarımı da eklerdim. Oradaki ayçiçekleri de çiçek açmak üzere sanki. :)

güzel paylaşım erkan abi, pulluklar arese ufak gelmiş galiba hiç tınlamıyor 7 li istiyor :D sizin orda yağmur çok herhalde biz de denedik dün caseyi ama anızlarda 1 karıştan aşağısı kuru pulluklar batmıyor...

alipasalierkan link=topic=45047.msg423161#msg423161 date=1309809812' Alıntı:
Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

Bu tarlaya kanola ekmeyi düşünüyoruz. O yüzden fazla derin sürmemiz gerekmiyor. Biz zaten bu pulluğu anıza anız ekimi yapacağımız yerleri sürmek için aldık. Yani derin sürüm yapmak için değil. Toprak çıkarmak için kullanıyoruz. Daha derin sürmek için 4 ' lü 18 numara pulluğumuz var. Bu pulluklarımızda bu ayarda bir karış kadar derinlikte sürüm yapıyor. Bizim yapacağımız ekim için yeterli geliyor. Eskiden goble diskarov ile iki defa sürerek anıza ekim yapılcak yerleri hazırlardık. Şimdi kıyıcı olduğu için sapı ve samanı daha derin karıştırmamız gerekiyor. O yüzden bu pulluk ve disk pulluğumuzu kullanıyoruz.
şimdi oldu işte.......kolay gelsin bereketli olsun

eline sağlık erkan abi döktürmüşsün yine aresin maşallahı var ve uzunköprü yazısını görmek ayrı bi gurur veriyo insana... :)

paylaşım için teşekkürler

güzel paylaşım. ;) claasa 6 lı tam gelmiş pulluğu duymuyor.böyle teknolojik traktörle çift sürmesi çok keyifli olur herhalde. :D

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar. Harmandan dolayı konulara cevap veremiyorum. Bu akşamda uykumdan çalıp konuları gözden geçirdim. Kusura bakmayın....;)

Dqn link=topic=45047.msg423189#msg423189 date=1309811702' Alıntı:
Güzel paylaşım güzel kareler. Acaba fotoğrafçılık konusunda bir eğitim aldınız mı ? Yoksa kendi kendinizi mi geliştirdiniz ?

Fotoğrafçılık üzerine bir eğitim almadım. Lise yıllarında başladım. 7- 8 senedir fotoğraf çekiyorum. Özellikle tarım fotoğrafları üzerine çalışıyorum. Artık çeke çeke profesyonelleştim. Hangi açı ve pozun daha iyi olacağını hemen kestiriyorum.

SmhGwz link=topic=45047.msg423210#msg423210 date=1309813053' Alıntı:
güzel paylaşım 2. urun ekimi yapıyormusunuz?

Hayır. Sulama yok bizde.

768 link=topic=45047.msg423212#msg423212 date=1309813626' Alıntı:
Güzel paylaşım. Böyle bir CLAAS ım olsaydı, özel zevklerim arasına tarla çalışmalarımı da eklerdim. Oradaki ayçiçekleri de çiçek açmak üzere sanki. :)

Bu fotoğraflar çekildiğinde daha çiçek açan yoktu. Şimdi yeni yeni açmaya başladılar.

_ÖzGüR_ link=topic=45047.msg423237#msg423237 date=1309818651' Alıntı:
güzel paylaşım erkan abi, pulluklar arese ufak gelmiş galiba hiç tınlamıyor 7 li istiyor :D sizin orda yağmur çok herhalde biz de denedik dün caseyi ama anızlarda 1 karıştan aşağısı kuru pulluklar batmıyor...

Ufak geleceğini biliyordum. Ama bunlar zaten traktörden dışarı taşıyor. 7 ' lisi ile yollarda gitmek çok problem olur. O yüzden maksimum 6 ' lı uyar diye düşündük. Ares bu pullukları fotoğraflardaki tarlada tav ağır ve çamur olmasına rağmen 1750 rpm ' de 7-8 km/h ile çok rahat çekiyor. Daha uygun bir tav olsa daha seride çekecektir. Biz zaten yağmur yağınca iş yokken sürelim dedik. Tavın kıvamını beklemedik. Zaten sürülebilecek 3-4 parça yer vardı. Pulluk deneme maksatıyla onları sürdük. Şuan tav daha iyi, toprak yellendi. Şimdi olsa 10 km/h çok rahat süreriz diye tahmin ediyorum.

enter link=topic=45047.msg423490#msg423490 date=1309890545' Alıntı:
eline sağlık erkan abi döktürmüşsün yine aresin maşallahı var ve uzunköprü yazısını görmek ayrı bi gurur veriyo insana... :)

paylaşım için teşekkürler

Nede olsa memleketin. Necip Tutmaz ' ın dükkanın yakınlarından geçersen selamımı söyle. Vidyolarımı izlesin Necip abi...:D

sayman link=topic=45047.msg423826#msg423826 date=1309972300' Alıntı:
güzel paylaşım. ;) claasa 6 lı tam gelmiş pulluğu duymuyor.böyle teknolojik traktörle çift sürmesi çok keyifli olur herhalde. :D

Tarla sürmek çok zevkli oluyor. Ben bu fotoğrafları çektiğim gün fazla sürmedim. Öğle zamanı babama ekmek götürdüm. O ara 4-5 tur attım. İnesim gelmedi. Ama başka işler var diye mecbur bıraktım...:D El gazını 1750 rpm ' e sabitliyorum. Bir daha sadece direksiyon ile ve vites düğmeleri ile oynuyorum. Çok rahat oluyor. Hele birde büyük bir tarla olacak...:D

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

anayurtlu 3105d link=topic=45047.msg424235#msg424235 date=1310082367' Alıntı:
kolaygelsin pulluk sağlam görünüyor..tekerleğede çelik jant tak tam olsun :D

Çelik jant değilde bir jant kapağı takabilirim. Evde bir tane var....:D