Sigara reçeteyle satılacak!

Kanun tasarısına göre sigara satışları sadece doktor onayıyla ve yazdığı reçeteyle yapılacak. İzlanda ' nın Sağlık Bakana Siv Friedleifsdottir tarafından hazırlanan tasarıda nikotin tüketiminin kontrol altına alınması ve zararlarının minimum düzeye düşürülmesi için böyle bir tasarı üzerinde çalıştıklarını belirtildi. Ayrıca sigara fiyatlarının 8 dolardan 26 dolara çıkarılmasını da önerecekleri söylendi. İzlanda, sigarayı azaltma konusunda önemli çalışmalar yürütmekte.

İNŞALLAH TUTUR

Ynt: Sigara reçeteyle satılacak!

tiryakisi için hepsi hikaye arkadaşlar. adamın bacağını kolunu kesiyorlar içmeye devam ediyor. atın ölümü arpadan olsun diyor üstünede. yani o zıkkımı içmeyenlerden olduğum için çok şükür şanslı sayıyorum kendimi. konforlu bir hayat yaşamak varken niye !!!! o zıkkımla kendini öldürüyorsun sürünerek be kardeşim noo*-*- kendine acımıyorsan evliysen eşine çocuklarına acı öksüz yetim dul bırakacağın için değilsen ailene acı evlat acısı yaşatacağın için. ama ne dense tiryakisi için boşşşş. paketi bin lirada olsa içer. alamasada çalar yine içer. içer içer genç yaşta geberir gider yazıkkk noo*-*- tiryakilerin allah yardımcısı olsun ne diyelim....

Benim rapor almam lazım o zaman..:( Her gün hergün reçete başolurmu.?:S Birde bunu yasaklamak için bu kadar uğraşacaklarına, içeriğini hafifletseler, nikotini az veya hiç yok, katranı düşük v.s.

nailyetek link=topic=45087.msg423714#msg423714 date=1309947678' Alıntı:
Benim rapor almam lazım o zaman..:( Her gün hergün reçete başolurmu.?:S Birde bunu yasaklamak için bu kadar uğraşacaklarına, içeriğini hafifletseler, nikotini az veya hiç yok, katranı düşük v.s.
vücüduna duman girerse nikotinde girer kurtuluşu sadece bırakmak hafiletilebilir ama daha cok sigara içmeye başlarsın

bi şeyi ne kadar kısıtlarsan o kadar üstüe giderler..
10 yaşına indi uyuştucu bile bunlar neden bahsediyor anlamıyorum..
gençler sigaradan çok ot içiyor ;)