dekara 750 kg. buğday

arkadaşlar gözümle görmesem inanmazdım..israil orjinli bir tohummuş..köy ortalamalarımız 450-500 gibi iken 750 kg.ı geçkin buğday biçti..inanın fazlası vardır eksiği yoktur..üstelik bu tek bir tarladan diil..tümü böyleymiş..üstelik gluten 42,43 gibi..

Ynt: dekara 750 kg. buğday

göktürk link=topic=45107.msg423931#msg423931 date=1309988791' Alıntı:
arkadaşlar gözümle görmesem inanmazdım..israil orjinli bir tohummuş..köy ortalamalarımız 450-500 gibi iken 750 kg.ı geçkin buğday biçti..inanın fazlası vardır eksiği yoktur..üstelik bu tek bir tarladan diil..tümü böyleymiş..üstelik gluten 42,43 gibi..
allah agız tadı ile yedirmek nasip etsin

teşekkürler. öğrenirseniz bekliyorum sulu buğdaymı kuraklık buğdayı mı aceba? aceba çift ekim filan mı yaptı yada bilmediğimiz sulama gübreleme yöntemleri filan mı kullandı arkadaşınız?

bahsetdiğim verim kurakta alınan verimdir..sürekli yaptığımız uygulama 20 kg taban gübresi,10 kg üre,20 kg nitrat..ekstra bi işçilik yok..tamamen tohum farkı..

bir gün gelecek herkez eski buğdayları arayacak çok para kazanma hırsımız sonumuz olacak çevreme baktığımda son 10 yıldır hasta olmayan insan yok artık kanser sıradan bi hastalık oldu bence az olsun öz olsun israilin bizi acı ızdırap içinde üstüne üstlük para vererek bizi öldürmesine fırsat vermeyelim.