Hattat Holding’e 130 milyon euro kredi

STANBUL (CİHAN)- Hattat Holding şirketlerinden Hema Endüstri, Denizbank ve Yapı Kredi konsorsiyumundan 130 milyon euro tutarında, 7 sene vadeli kredi temin etti.
Kredi, holdingin otomotiv ile tarım sektörlerinde ihtiyaç duyacağı uzun vadeli sermayede ve yeni Ar-Ge yatırımlarında kullanılacak.
Hattat Holding için temin edilen 130 milyon euro kredi için oluşturulan konsorsiyuma Denizbank ve Yapı Kredi katıldı. Protokolün imza töreninde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ile Yapı Kredi Bankası Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Güvenen hazır bulundu.
Törende söz alan Mehmet Hattat, “Denizbank ve Yapı Kredi konsorsiyumundan aldığımız 130 milyon kredi ve bu kredinin üzerine ek olarak ekstra tahsis edilen kredi tutarı 30 milyon euroyu da eklediğimizde toplam kredi miktarı 160 milyon eurodur. Bu kredi ile yatırımlarımızı süratlendirecek ve rekabetçi otomotiv sektöründe çok daha güçlü bir oyuncu olacağız. Bugün 82 ülkeye ihracatı bulunan Hattat Holding olarak, önümüzdeki senelerde global piyasalardaki yerimizi genişletmeye devam edeceğiz. Bu kredi otomotiv grubumuzda kapasite artırımı, Ar-Ge faaliyetleri ve yeni projelerde kullanılacaktır. Bugüne kadar yapmış olduğumuz tüm yatırımları öz kaynak kullanarak finanse ettik. Şirketimize yeni katılan Hattat Holding ' in CFO ' su Sn. Gürhan Kartalında teşvikleri ile bu kredi anlaşmasını yaptık. Böylece Gürhan Bey bize borç almayı öğretti. Hattat grubu olarak bugüne kadar ülke ekenomisine sağlamış olduğumuz istihdam ve ihracat desteğini bugünden sonrada artırarak devam edecektir.” dedi.

Ynt: Hattat Holding’e 130 milyon euro kredi

köylü link=topic=45133.msg424094#msg424094 date=1310060716' Alıntı:
ZATEN ÇOGALDI.ama ben almam ödeyemem bu burcu.
bizde ödeyemeyiz....ya bu adamlar bu borcu ödeyemesse.......
_ valtra alan bi arkadaş üniversalın parça durumunu sormuş kanun 10 yıldı yaptık bundan sonra yapmıyoz demiş cevaba bak.....

gecen hafta istanbuldaydım Maslakta hattat holdıngın senelerdır yarım kalan inşaatını görmüştüm gökdelen gibi bir iş merkeziydi bu...Sanırım o kredi ile bu inşaatıda bitirirler battı diye duymuştum Artık toparlanırlar bakalım

bizim burda yok onlardan hiç.zaten bana kalırsa hattat holding başarılı bir şirket değil.ilk ford üretmeye çalıştı ama o zamanın en iyi traktörünü beceremedi.sonra kopyasını yaptı hattat diye çakmaları da pek iyi yapamadı.hattatlarda naaptı bilmiyom

Ford` un montajını yaptılar Hema ürettiler olmadı Universal ürettiler gene yürümedi Valtra` nın montajını yaptılar Hattat`ı ürettiler bununda günleri sayılı yarın öbür gün Valtra alır ellerinden...Böyle şirketlere yağmur havada su vermemeleri lazım...

2 yıla kadar pıyasada lıder olmasada 2 incı olur uretılen traktörlerı fıyat teknolojı kullanım rahatlıgı olarak objektıf kıyasladıgımızda hepsınden ıyı oldugunu göruruz yada ben gordum yada öle zannettım arazım cok olsa hattat a 110 maxı alırım 64 bıne kılımalı yok yok 64 e dıger markaların 60 lık 70lık ropslularını zor alıyo cıftçi ha ıkıncı elı dıye dıye zaten neyse bızde tt65 de var fırma fanatıklıgı gıbı derdımde olmaz